Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így nem lenne jogos ugye?...

Ez így nem lenne jogos ugye? Megsértődnöm. Esküvő téma

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy a barátommal csak pár hónapja vagyunk együtt, (kb. 4, igaz egy faluban lakunk és pici korunk óta ismerjük egymást) és a családjukban lesz egy esküvő. A mamájának (ő neveli, tehát mintha anyukája lenne) a testvérének a lányáé :D

A lakodalomra ők se hivatalosak csak az esküvőre. Én világéletemben azt gondoltam, hogy esküvőre minden meghívó egy párnak szól. Vagyis ha valakit meghívnak, az viszi a párját is. Nos úgy érzem nem lenne sok keresnivalóm ezen az esküvőn, de azért rosszul esik (a közeli családját már ismerem).

Valószínűleg érzékenyebb is vagyok a témára, mert előtte volt egy 2 éves kapcsolatom, ott a barátom nővére házasodott meg szűkebb családi körben. Ott voltak a szülők, a másik testvére a párjával! és a barátom.

Úgy gondolom, hogy oda illett volna hogy meghívjanak, mint ahogy a tesó párja is mehetett a tesó oldalán.

De itt úgy érzem, hogy nem lenne jogos megharagudnom. Jól gondolom?



2017. júl. 29. 11:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdést a közelmúltban feltett esküvős kérdés ihlette (nem az enyém) na meg a kíváncsiság.
2017. júl. 29. 11:57
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Kérdés, hány évesek vagytok. De akárhogy is, egy 4 hónapos kapcsolat, nem az a kategória, mint az előző kérdésben, ahol - ha jól emlékszem - 5 éve van együtt a pár. Amúgy a jogi/egyházi részre szerintem nyugodtan elmehetsz akkor is, ha nem hívtak meg.
2017. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Az esküvőre szerintem nyugodtan elmehetsz.

De mondjuk én sem hívnám meg a saját lakodalmamra a másik párját, főleg úgy hogy én nem is ismerem. Nem fogom idegenek ételét, italát én állni. Nyilván akit ismerek, be lett mutatva az más, de egy ilyen friss, 4 hónapos kapcsolattal..kibírnak a párok egy estét egymás nélkül.

De itt nincs ilyen gond, mert ők sem hivatalosak a lakodalomra.

2017. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
MInden meghivasnak parnak is kellene szolni. Az a par lehet nagymama, szomszed neni, vagy kapcsolatbeli par, 5 napja vagy 5 eve. Hogy nez az ki, hogy masok parjukkal mennek, egyutt ulnek, egyutt tancolnak es akkor itt-ott van egy-egy egyke ember. En szivesen "zabaltatok idegeneket is", de meg eletemben nem hivtam valakit "kisero" nelkul.
2017. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
18 év alattit jellemzően úgy hívnak esküvőre, hogy a faterját és családját hívják meg, 18 év felettit viszont csak neki címzetten és kisérőjével együtt lehet meghívni, akkor is ha most köztudottan szingli.
2017. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

22 évesek vagyunk. Azt hittem egyöntetűen arra szavaztok hogy semmi keresnivalóm ott, esetleg még le is leszek oltva, hogy ilyen megfordul a fejemben ezekkel a feltételekkel. :D Így most kicsit elbizonytalanodtam. Meg mint mondtam kicsit érzékeny vagyok a témára az exem nővérének esküvője miatt, ahova mindenki párral ment csak egyedül az én barátom nem. Meghívást sem kaptam senkitől. Az nagyon rosszul esett. De erről nem tudtam eldönteni.

Rossz is, de szerintem azért érthető is.

2017. júl. 29. 12:52
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Paraszt a csalad es ennyi. Parral kell vendegeket hivni, eskuvo, szulinapi buli, akarmi. Viszont, ha a baratod parral lenne meghivva, nem koteles teged vinni. Tehat meg lehet, hogy az elobbi eskuvon nem a csalad nem hivott meg, hanem az akkori parod dontott ugy, hogy nem visz magaval. Lehet, hogy mar volt ott egy altala vagy csalad altal kiszemelt bulipartner.
2017. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Az esküvöre meghívás nem meghívás, csak értesítés - azaz nem X számú személynek szól, egyszerüen csak közlik, hogy mikor lesz az esküvö. Az esküvöre mindenki elmehet meghívás nélkül, akár egy teljesen idegen is jelen lehet, mert ez nem le´tszámtöl függö dolog.


Akiket meghívnak, azokat a lakodalomba hívják és ott az adott személyt akarják, hogy ott legyen. Az ilyen esetben szokás az embereket a párjukkal együtt meghívni, mert itt lényeg a létszám.

2017. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha lenne egy kis esküvőm,nem párokat hívnék meg,főleg ha nem is ismerem őket.Az legyen ott,akit ismerek,és szeretném ha ott lenne.Idegent nem kajáltatnék,stb.
2017. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Nos, ha ez az én esküvőm lenne, én sem hivnalak meg. 4 hónapos kapcsolat az semmi, az esküvői simán vége is lehet. Ráadásul nem közeli csaladtag a párod se, tehát neked aztán vegkepp semmi keresnivalod ott. Hosszú kapcsolatban élő párok, házastársak oké, de 4 hónapos éppen aktuális. ....Nem, nem hivnalak meg
2017. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!