Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a testvéremet, hogy oltassa be magát?

Figyelt kérdés
Sajnos fura dolgokban hisz, és elég makacs. Félek, hogy baja lesz. Hogyan kéne neki elmagyaráznom, hogy az oltást kéne választania?
2021. máj. 11. 21:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy, mert magánügy.
2021. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
78%

Szerintem eltudja dönteni, hogy akarja vagy sem. 🤔🤷‍♀️

Nem hiszem, hogy bármivel megtudnád győzni.

2021. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
És ő hogy győzzön meg téged hogy hagyd békén?
2021. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom eddig is próbáltad rávenni. Figyelj,ha erőlteted,csak rosszabb lesz. Küldj át neki tudomànyos cikkeket,azokat olvasgassa,kutakodjon a dolgok után. Ha utána sem lesz neki szimpi,akkor hagyd. Én úgy gondolom,hogy ez magánügy és senkitől nem várható el,hogy azonnal ràbólintson egy alig egy év alatt kifejlessztett vakcinára. Értékelendő,hogy félted,mindenki félti a szeretteit,de az oltás felvètele magànügy és mivel nem kötelező szabad döntés.
2021. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem inkább a testvérednek kéne ezt éreznie, hogy akarja e vagy nem.

Egyik választásánál se lesz nagy baj, hidd el de az baj hogy te ilyen erőszakosan akarod hogy olyat csináljon amit nem akar és ezzel annyit fogsz elérni hogy elhidegül tőled..El tudja dönteni maga, hogy akarja e vagy nem, nem dönthetsz felette...Szerencse, hogy nincs ilyen akaratos testvérem.

2021. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%
Ha te lennél a testvérem lecsapnálak. Szabad akarat. Én se oltatom be magam na bumm:) Ha meg valaki erőltetné csak azért se.
2021. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Látom sokan pontozgattok pedig ez nem helyes főleg így ráerőltetősen...a testvér így gondolkodik a másik nem szeretné beoltatni magát még..nem kell egyből ráerőltetni valamit hanem hagyni és kész.
2021. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
78%
Inkább örülj neki! Legalább nem pánikkeltő fék-nyúzból tájékozódik!
2021. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

Miért akarod meggyőzni? És ha pont ő lesz az 1 millióból az az egy, aki belehal vagy allergiás a te lelkeden jó lesz száradnia a következményeknek? Mert akkor hajrá.

Meg sem említem, hogy a saját döntése és miért akarod RÁÉRŐLTETNI? Ha egyszer nem akarja, miért nem vagy képes tiszteletben tartani? :/ Ő kést tartott a nyakadhoz, hogy ne oltasd be magad? Nyilván nem, hát te is hagyd békén.

2021. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
95%
Nekem idős szüleim vannak. Hálát adok az égnek, hogy egyik sem demens és mindegyik önállóan el tudja dönteni mit szeretne. Ha ez rám hárulna, akkor bajban lennék. Mégpedig azért, mert ha nem oltatnám őket és elvinné bármelyiküket is a Covid, akkor magamat hibáztatnám, hogy nem hittem az orvostudományban és az én hibám hogy meghalt bármelyik is. Ha pedig az oltás miatt (mellékhatás, mint pl a vérrögképződéses eset, de bármi egyéb ok miatt) halna meg bármelyik, akkor is magam hibáztatnám, mert ráerőltettem őket egy oltásra, ami nélkül még lehet 10 évet is éltek volna. De mivel mint írtam mind a ketten teljesen tudatuknál vannak, így teljes mértékben rájuk bíztam ezt. Ez az ő magánügyük, nem fogok és nem is szeretnék beleszólni. Ők beoltatták magukat, de ha bármelyikük is azt mondta volna hogy nem kéri, teljes mértékben támogattam volna azt is, egyáltalán nem kérdőjeleztem volna meg a döntésüket. Felnőtt emberek, el tudják dönteni ez esetben mit választanak.
2021. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!