Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Valóban önző lenne a nővérem?

Valóban önző lenne a nővérem?

Figyelt kérdés
Két nővérem van, 26 és 31 évesek. A fiatalabb 5 hónappal ezelőtt öngyilkossági kísérletet követett el opiát gyógyszerekkel. Majdnem sikrült is neki, de a mentősök még időben odaértek és kb. fél órányi szívmasszázs útán sikerült újraéleszteni. 3 hétig volt kórházban, ebből 1 hétig az sem volt biztos, hogy túléli. 1 hete jött ki a rehabról, de még áll bizonyos kezelések alatt. A másik nővérem azt mondta, önző dolog volt, hogy ezt tette, mert hatalmas fájdalmat okozott a szüleinknek ezzel, és hogy ha valaki igazán szereti a családját nem tesz ilyet. Én sem értem miért csinálta, sosem volt itthon semmi olyasmi ami ezt kiválthatta volna, jól élünk a szüleink pedig szeretnek minket. Valahol úgy érzem, talán tényleg önző dolog volt ezt tőle, máshol viszont tudom, hogy a szerveit ez milyen szinten károsította, és hogy milyen fájdalmai voltak hetekig ezért sajnálom is őt. Szerintetek önzőség volt ez a részéről? 17L

2018. dec. 15. 12:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem önzöség, hanem végtelen elkeseredés.
2018. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Még hányszor irod ki? Jobb lesz ha itt elmocskoljuk a testvéredet? Én meghallgattnám a nővérkét is, akit hetek óta itt áztattok,gyanítom nem oknélkül jutott ide ilyen kedves családdal ahol a taknyos is itélkezik..

40N

2018. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én esküszöm nem írtam még ki ezt a kérdést!

Amúgy meg, nem azt akarom, hogy bárki is mocskolódjon, hanem tudni szeretném ti mit gondoltok!

2018. dec. 15. 13:11
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem értitek, miért tette, akkor sajnos azt kell mondanom, nem ismeritek a lelkét. És ez mutatja, hogy mennyire felszínes a ti családi kapcsolatotok.

Szerelmi csalódástól kezdve munkahelyi megaláztatáson át sok olyan dolog lehet, amin egy érzékenyebb ember nem tud túljutni.

Én eleve nem ítélkeznék fölötte, hanem sokat beszélgetnék vele. Kérdezgetném, hogyan jutott lelkileg ennyire mélypontra, miért érezte úgy, hogy nincs kiút? És valahogy nagyon bántana, hogy nem vettem észre a jeleket, hogy valami nagyon nincs rendben az életében. Azt mondanám neki, hogy ha máskor bármilyen problémája lesz, mondja el nekem. Ha segíteni nem is tudok okvetlenül, de legalább meghallgatom. Talán ez már segít annyit, hogy ne forduljon önmaga ellen. Ill. javasolnám, hogy menjen el pszichoterápiára, hogy jobban tudja kezelni az életben adódó problémákat.

2018. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Gyávaság? Sok "családba" beülne pár ember és eret

vágna magán.

2018. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Támogassátok. Teljesen mindegy hogy őnzőség vagy nem, ebben soha nem tudunk egyet érteni mert mindenkinek más a véleménye, de az 100% ban biztos hogy mélyponton volt (van). Azt érezze hogy támogatjátok, szeretitek és ne ezt hogy fújtok rá.
2018. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Gyávaság ide vagy oda, borzasztó dolog az, ha valaki ilyen fiatalon inkább eldobja az életét, mintsem változtatni próbálna rajta. Pont ilyen fiatal esetében gondolom azt, hoigy egy nagy kalap sz@rt nem ér a család, amelyben él. Egyrészt, mert nem nevelték életrevalónak. Hárman is vagytok, azt írod, hogy szeretnek titeket, de figyeltek vajon anynira rátok, hogy észrevegyék, hogy mennyire különböző személyiségek vagytok, mennyire különböző nehgézségekkel, problémákkal, és ennek megfelelően foglalkoztak veletek, és készítettek fel az életre, és arra, hogy kire számíthattok mindenben? És ha igena válasz, akkor is ott a másik oldala a dolgonak: mennyire kell ahhoz elkeserednie és kilátástalannak éreznie a helyzetet valakinek, hogy ne a családjához forduljon segítségért - két szülő és egy idősebb nővér is van, tehát választák lett volna, a minőség meg látjuk milyen - , hanem inkább a halált válassza? Tudod, családként megbuktatok, ezen nincs mit szépíteni, erre csak a nyomorék nővéred teszi fel a koronát azzal, hogy még ő nevezi önzőnek a 26 éves tesódat, mert hogy nem gondolt arra, hogy mekkora fájdalmat okozott ezzel a szülőknek. Kérdezem én: mekkora fájdalma lehetett annak a szerencsétlennek, hogy hiába a nagy család, ennyire egyedül volt, hogy senkitől nem tudott segítséget kérni, senki észre nem vette, hogy mennyire nagy baja van, szenved?! itt nem a szülőket kell sajnálni...
2018. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
A testvéred nagy eséllyel mentális beteg, ez nem önzőség vagy gyávaság. Depresszió, bipoláris zavar stb, sok minden lehet. Egészséges emberek ritkán próbálják megölni magukat. Vádaskodás meg mocskolódás helyett segíteni kellene neki, hogy a pszichiátert ne hagyja ott és jàrjon rendszeresen.
2018. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%

Azt kellene megvizsgálnia MINDENKINEK

hogyan tudná hasznossá tenni magát.

Ha valaki úgy érzi,hogy Ennyi volt,

akkor kezdjen el másokért élni!

Pl.ebédosztás hajléktalanoknak.Egyből értelmet nyer,az élete.

2018. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
"gyávaság" Ilyet csak rettentően primitív emberek írnak.
2018. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!