Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg én vagyok a hibás?...

Tényleg én vagyok a hibás? Valóban ENNYIRE önző vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, van egy 15 (nemsokára 16) éves húgom.

Az utóbbi időben azonban nem találom meg vele a közös hangot, rengeteget veszekszünk.

Egy ideje egész nap a telefonját nyomkodja, és messengeren beszélget egy barátnőjével, annak 17 éves nővérével és még pár osztálytársával. Ez nem lenne baj, de ebéd közben és egész álló nap ezt csinálja.

Az iskolában (magánsuli, szóval fizetünk érte, ezért van egy csomó plusz lehetősége) nagyon népszerű, aminek eleinte tényleg szívből örültem, mert általánosban mindkettőnket bántottak nem csak verbálisan.

(Én nem vagyok népszerű, de erre nem is vágyom. Van 2-3 közelebbi barátnőm a 6 év alatt. Elvileg introvertált vagyok, de nem ez a lényeg. Csak szeretném, ha megértenétek, hogy NEM vagyok rá féltékeny)

Szóval ez a közkedveltsége azzal jár, hogy mostanában felgmázik, nekem is beszólogat, káromkodik és unalmas ízléstelen viccei vannak.

Minden második szava a "lesz*rom, csá (de ezt olyan lenézően, gondolom tudjátok miről beszélek.) és a boccs! (így hosszú cs-vel) "

Szóltam már neki, hogy ez zavar, gondolom sejtitek, hogy mit válaszolt.

A Rockpincében vásárol, ami önmagában nem baj, de nagyon sokat költ. Hiába mondom neki, hogy ezek máshol olcsóbbak, nézzük meg, nem érdekli.

Vett néhány hónapja 8000 ft-ért egy fekete farmert, amit azóta sem hord. Az enyémet (ami sima kék, és régi) lopkodja, és meg van róla győződve, hogy az eredetileg is az övé. Megkérdeztük anyától, mert nekem nagyon gyanús volt, de ő is azt mondta, hogy a húgomé, így beletörődtem (2 kényelmes farmerem van, ez és egy turkálós. A többi vagy túl vékony még, vagy nagyon téli (1 nyári és 1 téli van még) ) De amikor válogattam a ruhákat, megláttam benne a "jelemet" (kiskoromban megjelöltem a bilétáját piros alkoholos filccel)

Ezt elmondtam anyának, aki annyit reagált, hogy "Jólvan, tudom, hogy a tied, csak te hamarabb föladod és nem kezdessz el kiabálni"

Persze akkorra már én hisztiztem, mert ha ez a módi, ez a módi, nincs mit tenni. Vissza is kaptam.

De ma nem megyek suliba, mert beteg vagyok, és persze lenyúlta. Mondtam neki, hogy ez nem az övé, adja vissza. De toporzékolt stb, és akkor felmentem a szobájába és megmondtam neki, hogy akkor én is onnan fogok öltöködni. Akkor levette, teljes erőből hozzámvágta és ordított, hogy mekkora egy irigy kva vagyok stb.

Apa is önzőnek nevezett, mert ma úgysem venném föl. Nem érti meg, hogy viszont amikor felvenném, akkor van mosásban.

De szakadjunk el a farmertől.

Zavar benne, hogy amikor éppen szeretjük egymást, akkor is beszól, sértő és durva dolgokat a szerelmi életemről és arról, hogy milyen ronda fejem van a képeken, soha nem fogok tudni olyan fejet vágni, mint az adott karakter, hanem úgy fogok kinézni, mint egy fenékberúgott kecske.

Ez rosszul esik, mert sokat készültem a cosplayemmel, szerintem jó is lett, és szeretnék egy karakterhű képet. Nézegettem cosplayerek pózait stb, ötletnek, és akkor viszont már szánalmasnak éreztem magam, hogy így belelkesedtem.

Egy lánnyal fog közösen cp-zni, de olyan animéből, amit nem is látott végig, csak azért, hogy szerelmespár lehessenek. (Éppen szerelmes abba a lányba, ami nem zavar, de soknak érzem a rajongását, és nem kedvelem az a lányt, ami nyilván nem gáz, mert nem nekem kell szeretnem, de tényleg bunkó)

A szüleim szerint ez is az én hibám, mert néha megnézek egy-egy yaoit és egyszer azt mertem mondani az egyikre, hogy jobban van megcsinálva mint a legtöbb szerelmes történet.

A húgom megcsapolta rendesen az addig normális szinten lévő önbizalmamat, most azon dolgozok, hogy vissza tudjam állítani.

Tényleg hibás vagyok a történetben? Ha igen, min változtassak, hogy jobb legyen a viszonyunk?

Köszönöm, ha végigolvastad.


2016. márc. 18. 08:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Végig olvastam. Mintha egy 14 éves nyafogna a hasonló korú testvérére. Te tényleg 18 éves vagy?? Ez komoly?? Annyira gyerekes vagy, ráadásul gyártod magadnak a sok hülyeséget.
2016. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Cosplay?Anime?Mi a sz@r az?Legalább te viselkedj már felnőtt módra!Ebből is látszik,de nagyon látszik,hogy attól még nem leszel felnőtt,hogy 18 éves vagy.Óvodás szint,amit csináltok.Nagyobb problémád ne legyen az életben.
2016. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen átlagosan viselkedik a húgod, a legtöbb kamasz ilyen. Az én húgom is átesett ezen, a barátnőm húga pedig most tart ebben a korszakban. Nem kell ehhez népszerűnek lenni a suliban, egyszerűen tini és kész. Dacos, hisztis, flegmázik, mindig neki van igaza, ő bármit megtehet. Te annyiban vagy hibás, hogy ezt a viselkedést magadra veszed és tovább szítod a konfliktusokat azáltal, hogy kiakadsz, reagálsz rá. Én is ezt csináltam, nehéz nem belemenni ezekbe a dolgokba. Nálunk is úgy volt, hogy a húgom állandóan elvette a ruháimat, nem tudtam vele mit csinálni, mondjuk nekem külön szobám sem volt.

Ha neked van külön szobád, akkor egyszerűen zárd az ajtót, vagy a szekrényedet, és akkor nem tudja kivenni a cuccaidat. A beszólogatásra pedig ne reagálj, ne az ő hülyeségei miatt ne legyen önbizalmad! Az önbizalmad jöjjön saját magadból, az hogy a tesód miket állít rólad, még nem kell, hogy igazzá váljanak. Az, ahogyan most viselkedik, nem a személyisége, attól még szeretheted őt, és elfogadhatod őt, hogy most ezt a korszakát éli. Hidd el, ki fogja nőni, el fog múlni, és nemsokára ő lesz az, aki megy hozzád a normális testvéri kapcsolat kialakítása érdekében, mert hidd el, szüksége lesz rád.

2016. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Én nem bírtam elolvasni, hálát adni jöttem, hogy csak egy gyerekem van, az is fiú, és nem kell ezt a pitchafightot hallgatnom egész nap.


Nyugi majd kinövitek ezt a hisztis énvagyokavilágközepe hormonháborút, felnőttök és normális tesók lesztek. Vagynem

2016. márc. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Unatkozó dologtalan kislányok, a krumpliföldet kellene kapálni.
2016. márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

08:47: Ja, mert a kamaszfiúk aztán nem szoktak veszekedni, ez csakis kizárólag ilyen hülye kis lányokra jellemző dolog.

Nem tudom, milyen lánnyal fog majd összejönni a fiacskád, de már előre sajnálom, mert egy tipikus nőket megvető, gyűlölködő anyóst fog kapni mellé.

2016. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem zárd be a szobád ajtaját, hogy ne tudja lopkodni a ruháidat a húgod, őt meg szard le magasan és folyékonyan. Ha kinövi a flegmaságot, jó, ha nem, az se legyen a te gondod.

Csak egyet nem értek. Azt írod, a farmerodat kiskorodban jelölted meg. Ez most vagy valami elírás vagy megálltál a növésben kiskorod óta, ha az a nadrág még most is jó rád.

2016. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, szerintem menj suliba. Jobban jársz, meg mi is boldogok leszünk.
2016. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Már a válaszodból látszik, mennyire intelligens vagy. Brühühűzöl, mint egy idióta.

Süt belőled a nőgyűlölet, nem kell túlgondolni, annyira egyértelmű.

Ha te még nem láttál két fiú testvért veszekedni, az nem jelenti azt, hogy neked van igazad. Ostoba.

2016. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Nagyszerű, a testvérféltékenységet elbagatellizálod, te azt megoldottad, nem csináltál kistesòt, így nincs miről beszélned. Amúgy meg ezt úgy írod, mintha a te érdemed lenne, hogy neked fiad van. Ne légy olyan büszke erre, csak úgy kaptad, mint szamár a fülét! Nekem is fiam van, de ilyen hülye nem vagyok!

Kérdező, sztem is zárd a szekrényedet, mosd külön a cuccaidat, mert anyád elkeveri. Tudom milyen idegesítő, ha lopkodják a cuccaidat, anyádmeg mmég a hugod alá is adja a lovat. Egyébként nekem is így romlott meg a kapcsolatom a nővéremmel, próbáltam szeretni, de ő undok volt és mindig ellökött. Egy ideig ez fájt, és tepertem, de aztán bevettem a lesz.arom tablettát.

Azt tudnod kell, amikor vki így viselkedik, mint a hugod, az egy álarc. Aki folyton másokat piszkál, annak belső feszültségei vannak, csak rosszul kezeli és felveszi ezt a hülye stílust, hogy ne tűnjön fel másoknak, hogy belül igazából egy bizonytalan, érzékeny kislány.

2016. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!