Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezelnétek, ha a...

Hogyan kezelnétek, ha a testvéretek így viselkedne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy 20 éves vagyok és van egy 25 éves nővérem. Kiskorom óta mindig féltékeny volt rám, mert mindig jobb átlagom volt nála. Volt egy időszak, amikor egész jól elvoltunk, de csak mert ugrottam a gyermekére vigyázni amikor kellett. Tavaly tavasztól a pároméknál laktam, ahonnan szinte minden nap iskola mellett eljártam a kicsire vigyázni. Aztán oda jutottunk, hogy elkezdtem besegíteni a pároméknál is, ha már ott lakom. A nővérem ezt képtelen volt elfogadni. Azt mondja mindenkinek, hogy kifogásokat keresek folyton, amiért nem megyek. Most egyetem és vizsgaidőszak alatt is akarta, én pedig mondtam neki, hogy amíg suli van, addig nem igazán érek rá. Azóta sem szülinapra nem hív, semmire. Az, hogy egyetemre mentem, nagyon nagy szálka neki a szemében.

A hétvégén voltunk egy születésnapon, ahol egy régi barátja ráírt a nővéremre. A srác szerencsére megmutatta nekem, hogy miket írt neki a nővérem. Mindennek elhordott. Ma van a születésnapja, a családot meghívta hozzájuk, de engem nem. Felköszöntöttem. A legrosszabb még talán az egészben, hogy a szüleim is titkolják előttem, hogy meghívta őket és a szűkebb rokonságot. Nagyon rosszul esik. Ti hogyan kezelnétek ezt?



2021. máj. 28. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtáznám,hogy semmit nem változott és most is csak azért kellettem volna,hogy ingyen pesztráljam a gyerekét akit magának vállalt.

Ezek után ha fejre állna se keresném.

2021. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

megszakitanam a kapcsolatot. a novered kritikatlan, nem szeret teged, csak addig voltal neki jo amig a pujaira vigyaztal, ami alapbol is az o feladata lenne, o meg ugy varta el mintha bebiszitter lennel (pedig gondolom nem fizette ki)


szomoru lennek hogy rossz a kapcsolatom a testveremmel, de elfogadnam, hogy ketton all a vasar, es ha o nem akar kapcsolatot, te se tudod eroltetni

2021. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó önzőség és féltékenység lehet a nővéredben... :( Kihasználta a segítőkészségedet és jóindulatodat és ez nagyon csúnya dolog. Hagyd főni a saját mérgében, talán eljut az agyáig, hogy nem vagy a babysittere. Neked is megvan a saját életed, nem fogod az övét élni párhuzamosan. A szüleid nem lehet, hogy csak ki akarnak maradni a konfliktusból, mert nem akarnak egyikőtökkel se rosszban lenni? Esetleg próbálj meg velük beszélni erről, hogy mi a véleményük. Addig pedig kitartás és ne emészd magad, tipikusan ilyen az én nővérem is amúgy... 100x segítettem neki, párszor meg ha nemet mondtam akkor egyből el voltam hordva.
2021. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítanám az összes kapcsolatot vele. Miért hagyod, hogy kihasználjon?
2021. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek kellene ezt kezelniük, furcsa, hogy még részt is vesznek a nővéred játszmájában ahelyett, hogy kiállnának melletted. Velük beszéltél erről?
2021. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy... a vérrokonság nem kötelez semmire ilyen téren. Nagykorú? Akkor oldja meg az életét, ahogy akarja nélkülem.
2021. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez egyáltalán nem normális dolog. Szakadj le a család ezen részéről főleg a nővéredről. Ne keresd, ne akarj jófej lenni, mert úgyse lesz jo semmi sem. Hidd el nekem a féltékenység, az irigységnél nem kell jobb ok arra hogy keresztbe akarj tenni valakinek. Most kell teljesen elhatárolodnod mert előbb utóbb belefog szólni a dolgaidba, ellened fog hangolni több családtagot is, és szerintem azt te se szeretnéd. Hisz láthattad hogy miket írt rólad, benne vagy a bögyében mert többre vitted mint ő.

Remélem segítettem.

2021. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!