Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem nem képes elfogadni...

Nővérem nem képes elfogadni hogy barátom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nehéz kiírnom ezt a kérdést, mert nővéremmel alapból jó kapcsolatom van, és sokmindent köszönhetek neki, de ha szóbakerül a barátom, vagy ha megemlítem neki hogy találkozok vele már elég észrevehetően megsértődik, és így már folyton gyomorgörcsöm van ha már szóba kell hoznom. Egyszer próbáltam vele beszélni erről, de csak annyit tudtam meg hogy nem személyesen a barátommal van baja, amit eddig is tudtam, mert exemnél is ugyanezt csinálta. Sajnos nem is tudunk gyakran találkozni, általában csak hétvégén, és nem is mindegyiken, hiszen közbejöhetnek dolgok, és ez nagyon kevés találkozás egy kapcsolatban alapból. Ezt nem képes megérteni. Ha olyan helyzetben lennénk biztos gyakrabban találkoznánk, de már ezt is nehezen viseli. 20 éves vagyok, még otthon lakok, ahogy a 33 éves nővérem is. (Egyébként exemmel 5 hónapig voltunk együtt, párommal már kicsivel több mint 2 éve) próbálok neki a lehető legtöbb dologban segíteni, gyakran beszélgetni vele, de ha ez szóbakerül egy csapásra megváltozik a viselkedése. Kérlek a negatív hozzászólásokat mellőzétek, alapból rosszul esik az egész. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. jún. 17. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%
És neki van valakije?
2021. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerezz neki pasit, ismertesd össze valakivel. Irigy szegény.
2021. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
99%

Pedig előbb-utóbb szembe kell nézned azzal, hogy nem a nővéreddel fogod leélni az életedet, hanem lesz egy társad, és azzal.

A nővéred szerintem féltékeny, egyrészt rád - ki akar sajátítani - másrészt arra, hogy neked, a kis csitrinek már több kapcsolata is volt, ő meg 33 évesen egyedül van.

Tanítsd meg pasizni, ha bepasizik, akkor nem lesz ilyen. Vagy te is vénlány akarsz lenni, hogy ő ne sértődjön meg?

2021. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nincs senkije. Korábban volt 3 rövidebb kapcsolata, de azok se jöttek össze. Már nem nyitott az ilyesmire.


Eszemben sincs vénlányként élni, barátomat nagyon szeretem, komolyan tervezünk, szeretnénk majd összeköltözni, de amíg tanul addig esélytelen. Nővéremet is szeretem ezért is jó lenne komolyabb konfliktus nélkül megoldani a helyzetet.


Azért is nehéz, mert próbálja azt éreztetni hogy tőlük függök még ( ami persze részben igaz, de anyukánknak egyébként semmi baja azzal hogy élem az életem, próbált is nővéremmel beszélni erről, persze semmi sikerrel)

2021. jún. 17. 18:17
 5/20 anonim ***** válasza:
99%
Az az ő problémája ha ilyen hülyeség miatt felfújja magát. Mit várt, aggszűz leszel mert neki nem tetszik hogy pasizol? Nem veled van itt a gáz. Hanem vele, hogy harminchárom évesen nem a saját életét éli, ahelyett hogy a tiédet keserítené.
2021. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Thispain ***** válasza:
17%

Annyit tudsz tenni, hogy amíg nem mondja el, leöntöd egy pohár vízzel, amikor megsértődik, hogy lehüljön, és közben kérdezed. Ezt addig folytatod, amíg el nem mondja.


Ezáltal bármikor szóbahozhatod, és még vissza is vágsz.

2021. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Ismertesd össze őket. Ha látja a testvéred, hogy a barátod rendes és esetleg beszélgetni is tudnak, talán megenyhül és neki is kedve lesz társat keresni. Regisztráljátok őt egy társkeresőn, elkezd randikra járni és arra fog koncentrálni, hogy ő is találjon valakit.
2021. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelmű, hogy frusztrálja, hogy már neked is összejött, ami neki nem, de szinte mindenki másnak igen. Legbelül nem engedte el a dolgot, az biztos.
2021. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
33 év még nem olyan sok. Bőven megtalálhatja ő is az igazit, csak az energiáit megfelelő módon kell irányítani. Fel kell hagyni a féltékenykedéssel, és a társkeresésre kell fókuszálni. Tenni kell a kapcsolatokért, dolgozni kell rajtuk. Ehhez persze az akarat és szándék az első lépés.
2021. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%
Csak feltekeny. Nehogy azt hidd, hogy teged felt vagy valami. Ha rajta mulna, nem lenne baratod hidd el. Nem tudsz vele mit csinalni, ezzel neki kell megbaratkoznia. Mindenfelekeppen be fog durcizni, foleg ha el is koltozol. Teljesen elmergesedhet a kapcsolatotok. De te nem tudsz tenni ellene, csak ő.
2021. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!