Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aki születésétől kezdve...

Aki születésétől kezdve utálta a kistestvérét, miért érzett így?

Figyelt kérdés

Nemrég valamelyik kérdésnél írta valaki, hogy a kisebb testvére születését "katasztrófaként élte meg", és az első pillanattól utálta őt. (Az más kérdés, hogy a testvéréből később olyan ember lett, akit van is miért utálni.)

Szíven ütött ez a válasz, mert engem is így fogadott a nagyobb testvérem (a válaszolóhoz hasonlóan az én nagytesóm is óvodás volt, amikor születtem), és később is rengeteget bántott, nagyon utált, pedig nem csináltam semmit. Nem voltam akaszkodó, idegesítő kistesó, inkább kerültem őt, mert féltem tőle. Babaként pedig nyilván nem tehettem arról, hogy lettem, és nem is ártottam neki. Az ok nélküli gyűlölettel, és az agresszióval, amit felém mutatott, életre szóló lelki sebeket okozott, amikre nem szolgáltam rá.

Tőle nem kérdezhetem meg, miért viszonyult így hozzám. Nem beszélünk róla, szerintem nem is lennénk képesek, ez egy sötét folt a múltunkban. Ezért tőletek, idegenektől kérdezem. Aki katasztrófaként élte meg a kistestvére születését, az miért érzett így, és miért a gyereket gyűlölte érte, aki nem tehet róla?



2021. júl. 11. 09:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Én azért mert anyámék csinálták, én nem akartam, mégis állandóan a nyakamba akarták sózni,életem se volt miatta
2021. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
47%
Általában az ilyenek simán féltékenységből hisztiznek, mert a szülő másra is figyel, sőt másra is költ. Magyarán: puszta önzés, egoizmus, vagy szar természet az ok ha valaki ellenséges egy csecsemővel. Óvodás korban ez féltékenységi hiszti, amit a szülőnek tudni kéne kezelni.
2021. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem másodikat miért kellett lepontozni.
2021. júl. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
51%
Mert fáj az igazság annak aki egy csecsemőt gyűlöl.
2021. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%

2es nálam nem hiszti volt...Nem mehettem át a barátaimhoz mert a kölyköt kellett elhoznom az oviból emiatt szakkörökre se mehettem, hétvégén se bandázhattam, mert akkor meg rá kellett figyelnem míg anyám főzött. Tanulni se tudtam nyugodtan mert akkor is állandóan ott volt. Nyaralni szintén nem mehettem, mint a születése előtt, mert anyáméknak két gyerekre már nem volt pénzük fizetni. Ha ő harapott meg el volt rendezve hogy még kicsi nem tudja mit csinál, ha ezért én szájbavertem engem megvertek, meg egy hétig TV se volt.


Tehát egy mondatban, mikor megszületett 8 éves voltam, onnantól megszűnt a saját, boldog gyerekkorom.

2021. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%

Nem pontoztam le a 2. de elég ítélkező és ellenséges.

A nagytesó természetes féltékenységét sok helyen nem tudják a szülők a helyén kezelni és akkor fajul el így. Nálunk is ez volt (én vagyok a kisebb). Mi most többnyire jóban vagyunk, de vannak időszakok mikor újra előkerül a féltékenység (és mostmár kölcsönösen sajnos).

2021. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
36%
Én nem kétlem hogy ilyen is van, ismeretségi körömben is van sajnos hogy a szülő szarik mindkét gyerekre. De itt sem a kistesó a bűnös, hanem az alkalmatlan szülő. De nem ez a jellemző, inkább az önzés. Itt az oldalon már nem egy helyen pattogott kamasz, hogy mit képzelnek a szülei, hogy mernek az ő engedélye nélkül második gyereket vállalni...
2021. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
71%
Azért kellett lepontozni, mert korlátolt és primitív. Nem bírja felfogni, hogy nem mindenkinek a gyerekek körül forog a világ. Nem minden ember örül neki, ha egész nap ott ugrál körülötte valaki. Az ilyenek szoktak 8-10 gyereket a világra sz.rni, nem érdekelve őket a többi igénye. Igen elterjedt sztereótípia, hogy egy gyereknek legnagyobb ajándék a kistestvér. Van olyan, akinél ez igaz, de nem mindenkinél.
2021. júl. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
27%
Korlátolt és primtív, mert nem hazudok? Nézz utána a testvér féltékenységnek, és nézz utána hány kamasz hőbörög mert kevesebb pénz jut neki, hogy a testvérére is költenek. (tudod a primitív nem azt jelenti hogy más a véleménye mint neked)
2021. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%
Én sosem akartam testvért, mert mindig is magamban szerettem lenni. Ennek ellenére kaptam egyet. Egy idegesítő, hisztis, harapós árnyékot, akitől nemhogy tanulni, de még olvasni is alig lehetett. És sokat kellett nyelnem, mert ő volt a kisebb. Rám volt erőszakolva, pedig én nem kértem. Nem azt mondom, hogy kell a nagyobb gyerek engedélye egy másikhoz, de akkor már legalább ne neki csináljanak babát a szülők, hanem maguknak. Qrva könnyű lepasszolni a másiknak, hogy az játszon vele, szórakoztassa egész nap. És hogy lehet utálni egy csecsemőt ? Nem értem miért lenne kötelező elájulni tőle. Én már felnőtt nő vagyok, de ugyanúgy nem érdekelnek a gyerekek. Nincs és nem is lesz. Nem önzőségből, hanem mert ki nem állhatom őket, idegesítenek. Pont leszarom kinek tetszik és kinek nem. Nem egy gyakoris arctalan névtelen ősanya véleménye fogja meghatározni az életem.
2021. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!