Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltékeny lennék a nővéremre?

Féltékeny lennék a nővéremre?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkoromtól az volt ,hogy a nővéred ruháit majd megkapod ő meg majd veszünk újat. Mindig ő megkapott mindent elsőre pl vezetni akart? elvitték egy parkolóba vezetni akart egy új bármit? megvették neki másnap vagy aznap . Én akartam valamit? Most nem lehet stb,de amikor ő akkor ugrottak neki és mai napig ugornak . Szeretek kitalálni magamak betegségeket ,mert olyankor anya csak velem foglalkozik. Utálom ,mert bánt engem egy lelkinyomorult lettem miatta , ha meghalna ebben a pillanatban nem éreznék semmit csak megkönnyebülést hogy végre egyke lehetek.
2021. aug. 18. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Féltékeny vagy, viszont nem ő a hibás hanem a szüleid. Nyisd ki a kicsi szádat és mond el mi a gond. Amúgy nagyon sokáig én is hasonlóan éreztem, aztán kiderült, hogy nővérem meg rám volt féltékeny mert szerinte sokkal több szeretet kaptam. Megdumáltuk a dolgot és azóta jó a kapcsolatunk. Neked is ezt tanácsolom
2021. aug. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Üljetek le mindanynian beszélgetni! Adjátok el a ruhákat, tegyétek a pénzt a meglevő mellé és felezzetek, vegyetek újat belőle mindketten. Nem kell félni, nyisd ki a szád és keressetek megoldást!


Nem anyád figyelméért kell ácsingózni és kinyírni a tesódat, ő semmit nem tett, anyád annál inkább!

2021. aug. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj, nekem meg az a bajom, hogy a húgomnak úgymond, mindig kitaposom az utat, pl én 10 évesen kaptam először telefont, ő akkor 8 és fél éves volt. Az élet soha nem fair, de azzal sokat segíthetsz magadon, ha teszel érte valamit hogy jobb legyen.
2021. aug. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Hát elég beteges hogy a tesód halálát kívánod.... Mi is egymás örökölt cuccait kaptuk, ezen mégsem problémáztunk soha. Azért tíz éves fejjel is fel tudta mérni az ember hogy az idősebbnek muszáj megvenni, a kisebbnek meg nem.
2021. aug. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Ideje lenne emgbeszélni
2021. aug. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez még semmi ,de bántott fizikailag erről viszont már tehet a fejemet a falba verte volt ,hogy csak azért megvert ,mert neki ehhez volt kedve . És azt láttam ,hogy még így is jobban szeretik ,hogy neki meg mindent megadnak amit kiejt a száján. Amúgy már ezt anyával megbeszéltem és még neki esett rosszul és persze mindent tagadott. És én voltam a rossz gyerek .Olvastam itt is sok kérdésnél,hogy a szülő mindent tagad lehet azért,hogy könyebb legyen a lelkiismerete ,de már nem haragszok rájuk úgyis hiányzik a nagymamám
2021. aug. 19. 07:16
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
67%

1. Féltékeny vagy, de ez a szüleid bűne.

2. Ha nem haragszol, azt jól teszed, mert energiapazarlás. Ettől még lehetsz óvatos velük szemben. Kell is.

3. "anyával megbeszéltem és még neki esett rosszul és persze mindent tagadott" Tipikus. Anyám is ezt tette a saját üvöltözése és öcsém ráhagyott patkányságai miatt.

2021. aug. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rájöttem honnan ered a probléma. Amikor megszülettem tesóm 2,5 éves volt (anya elmondása szerint rossz gyerek én viszont állítólag jó voltam) engem letett a kiságyba és vele törődött továbbra is ő volt a minden. Ez babakorba nem baj hisz nem emlékszek rá meg miattam vele kellett foglalkozni,mert továbbra is ő volt az első. Itt a probléma abból adódik ,hogy ez így is maradt tehát ő volt a minden a naprendszer a hold én maximum csak egy csillag lehetem. A másik meg az volt,hogy emellé még meg is vert emellé sokszor indokulatlanul pl mert rossz volt egy szelfije ,beszólt neki valaki stb. Az én szüleim meg elnézték neki. Most mikor rákérdeztem nála ,hogy ez miért volt/van csak megsértődött és én voltam a rosz gyerek erre elegem lett és megkérdeztem tőle ,hogy miért nem fojtottak meg párnával a kiságyba és zokogtam annyi év sérelme akkor jött ki nálam. Erre még anyám lett ideges ,mert hogy én nem vagyok normális apa meg azt ,hogy biztos az a bajam ,hogy nincsen fiúm mondtam neki,hogy persze nem az a bajom ,hogy sose szeretetek . Pedig én lettem volna aki jobban megérdemelte volna a naprendszert ,mert tényleg jobb voltam/vagyok tőle munkára mondom .De már nem érdekel akkor szeressék őt jobban és legyen az övé a naprendszer az se bánom már. Bocsi a helyesírási hibákért gyorsan írtam. Egyébként meg köszönöm a váaszokat :)
2021. aug. 21. 20:38
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:
67%

De, a kisbaba is érzi az elutasítást, hogy egyet nyikkan a nővére és őt meg leteszik. Ez ugyanis elutasítás.

Egy ismerősöm lánya részben ilyen okok miatt lett öngyilkos 15 évesen idén.

A szülők sz ilyen egyenlőtlenséget tagadják mindig, mert az igazság az önképúket súlyosan rombolná.

2021. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!