Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy a gyermekeim...

Mit tegyek, hogy a gyermekeim közt jobb legyen a kapcsolat (ikrek, 25 évesek)?

Figyelt kérdés

Ikrek, de a fizetésük miatt megy a cirkusz. Mindketten itthon laknak, a férjem korán elhunyt, egyedülálló anyaként nem vagyok olyan helyzetben, hogy segíteni tudjam a különköltözésüket (Budapestiek vagyunk).


A fiú 19 éves kora óta dolgozik, keresett hiányszakmája van, amivel havi 400 nettó minimum meg van neki + cafeteria, étkezési támogatás, utazási támogatás, illetve a főnök rendel nekik minden nap ingyen ebédet egy jó étteremből.



A lány egyetemre ment, kétszakos tanári mesterdiplomát szerzett, egy éve diplomázott. Neki nettó 145 ezer a fizetése, illetve van egy 14 ezer forintos pótlék mellé. Semmi egyéb támogatás vagy extra juttatás nem jár neki.


_______________


A fiam, mikor elkezdett dolgozni, maga ragaszkodott hozzá, hogy hozzájáruljon az itthoni költségekhez, ez úgy néz ki, hogy havi 50 ezer forintot ad. Nem én kértem tőle, ő akarja így.


A lányom egy éve dolgozik, én nem akarok tőle pénzt kérni, mikor ilyen nevetséges a fizetése... A fiam viszont folyamatosan azt hajtogatja, hogy a húga egy naplopó ingyenélő, aki semmiben sem segít. Hiába mondom neki, hogy én egyiküktől sem kértem el pénzt azért, hogy itthon lakjanak. Most már eljutottunk odáig, hogy a fiam naponta hozzávágja a lányom fejéhez, hogy azért ennyi a fizetése, mert ennyit is ér az élete, egy takarító jobban keres nála.


Nem tudom, hogy békítsem ki őket, teljesen tanácstalan vagyok.



2021. aug. 21. 08:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A lanyod nagyon nagy luxust engedett meg maganak mikor tanar szakra ment.
2021. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!