Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem minősíthetetlenül...

A testvérem minősíthetetlenül beszél a sógornőmmel és a gyermekeire sincs tekintettel. Hogyan tudnék segíteni nekik?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott telefonon a testvérem. Beszélgettünk, hallottam a hangján, hogy be van rúgva. Hangosabban beszélt, mint ahogy kellett volna, szinte már kiabált. (Amikor be van rúgva, akkor mindig hangosan beszél) kijött a szobából a sógornőm, szólt a testvéremnek, hogy halkabban beszéljen, mert ő és a gyerekei pihenni szeretnének. Erre a testvérem elkezdett a sógornőmmel ordibálni, lekrvázta, lerbancozta. Azt is mondta neki, hogy takarodjon el. A sógornőm elkezdett sírni. Ezt kb olyan fél órán át hallgattam, már úgy voltam vele, hogy leteszem. A gyerekeire sincs tekintettel, mondván pénteken akármeddig fenn lehetnek, mert holnap úgyse kell korán kelniük. Folyamatosan megalázza az asszonyát a gyerekei előtt.

Beszéltem már a testvérem fejével, de nem nagyon használt. A sógornőm otthagyni most még nem igen tudja, mert nemrég született gyereke és nem dolgozik.



2019. nov. 16. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Elöször is neked nem sok beleszólásod van, tenni sem tudsz semmit.

Másodszor a testvéred gondolom, nem most lett alkohlista, a sógornöd nem tudom, miért szült neki még egy gyereket.

Harmadszor itt tenni csak a sógornö tudna, ha elválna a testvéredtöl, a picit beadja bölcsödébe, a nagyobb(ak)at óvodába, elmegy dolgozni.

2019. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Sogornod minek szul az ilyennek? Sajnalom, de sogornod tipikusan az a fajta aki turi (elvezi) ha igy bannak vele.
2019. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Itt KÉT probléma van: az alkoholista, agresszív, bunkó férj meg a feleség, aki ezt eltüri és szüli a gyerekeket egy bántalamzó kapcsolatba,

A megoldás az lenne, ha a feleség összeszedné magát, beadná a válókeresetet, keresne magának munkát a gyereket meg óvodába, bölcsödébe adná, és a részeges férjet meg kirúgná.

A fö gond, hogy a feleség ezt nem fogja megtenni, mert nincs benne elég felelöségérzet a gyerekekkel szemben.

2019. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
A telefonon az könnyen megoldható. Kikapcs és vége a cirkusznak.
2019. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem rossz, hogy szembesíted, hogy van probléma, de amíg ő nincs belátással semmi nem fog változni. Ha a fő ok az alkohol, meg végképp nem tudod kicsavarni a kezéből, hiszen ott sem vagy.
2019. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Beszéltem már a testvérem fejével, de nem nagyon használt."


Hát pedig te többet nem tehetsz, most már a sógornőd térfelén pattog a labda.

2019. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha a sógornő nem akar tenni valamit,akkor te miért akarsz? Az ilyen nő meg is érdemli.
2019. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Egy iszákos emberhez hozzáment, és még gyereket is szült a sógornőd, sőt, ha jól olvastam, már nem is az elsőt. Nagy az Isten állatkertje!

(Csak a gyerekeket sajnálom ebben a történetben.)


Te nem sokat tudsz tenni.

Ha le tudnád beszélni az ivásról, az nagyon jó lenne, de erre kicsi az esély...

2019. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem igenis lehet még tenni, ne add fel!

Keress józan pillanatot, és beszélj vele újra! Ha kell, segíts neki! Miért iszik? Adj neki anonim-os lehetőségeket!

2021. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta, kérdező?
2023. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!