Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hazudják a szülők a...

Miért hazudják a szülők a kamasz korú gyermekeiknek azt, hogy jól néznek ki és tapadni fognak rájuk a pasik/lányok? Egy szülő-gyermek kapcsolatban az őszinteség a legfontosabb

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 23:27
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
80%
Anya csak hazudottttttt????? Omg csak ezt ne
2019. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Mondják azt, hogy "de csúnya vagy fiam!"?
2019. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Sose lesz jó vége annak ha valaki a szülei pici elkényeztetett fiaként/lányaként nő fel. Azzal a tudattal kiküldeni a nagyvilágba, hogy ő a tökéletes és mindenkinél szebb, szerintem nagy felelőtlenség. A legfontosabb dolgot, az önkritikát így sose tanulják meg.
2019. jan. 29. 23:48
 4/24 anonim válasza:
85%
Bántsák meg őket aztán a gyerek sírjon, hogy a saját anyja szerint is egy torz kis kamasz? Vagy esetleg olyan csúnya, hogy esélye se lenne lányoknál/fiúknál?
2019. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Anyám mindig csúnyának tartott. Köszönöm szépen, mostanra egy igazi depressziós, önbizalomhiányos "valaki" lettem. Inkább lennék elkényeztetve.
2019. jan. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Inkább sírjon azért, mert a szüleitől hallja az igazságot, minthogy azért sírjon, mert a nagy önbizalma szertefoszlik amikor az életben szembesül a valósággal. Szerintem az előbbit fel lehet úgy dolgozni, hogy egészséges felnőtt legyen a gyerekből, normális önkritikával.
2019. jan. 29. 23:54
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Erre legjobb a középút. Amit úgy értek hogy egy szülő ha látja hogy a gyereke tényleg nem egy szépség akkor ösztönözze inkább arra hogy tegyen érte ha lehet mit tenni. Ha kövér fogyjon le. Ha tutyi mutyi akkor erősödjön, sportoljon valamit például. Ha az öltözködése pocsék meg elhanyagolja az arcápolást például akkor arra kéne erősen utalnia hogy kezdjen magával valamit.

Az sem jó valóban ha szépnek tartja őt akármennyire is csúnya, meg az sem ha kerek perec az arcába vágja hogy ronda. Persze legyen őszinte, de lehet finomítani amivel nem is sérti meg, de mégis tudatosítja vele hogy van mit tennie ha szép akar lenni például. De értem ez alatt azt is ha buta akkor tegyen érte hogy okosabb legyen példáiul stb....

2019. jan. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol értem miről írsz, mert sokan ezért sem tudják kezelni a visszautasítást.

Viszont.

Megnyugtatlak a másik verzió sem jobb. :D

Apám folyamatosan bántott a külsőmmel.


65 kilóval-hogy nézel ki

55 kilóval-hogy nézel ki, nem ettől leszel egészséges ha gebe vagy

ha edzeni jártam az volt a baja

hajamat bárhogy hordtam szar volt neki és mindig tudatnia kellett

meg úgy általában "senkinek nem fogsz kelleni"


Anyámat is piszkálta, ő meg folyamatosan magán gúnyolódott, degradálta magát.


Sokáig azt sem tudtam, hogyan kell kezelni, ha valaki megdicsér.

Öngyűlölet 100%.

Emberektől való félelem.


Valahol a középút lenne a jó. :/

2019. jan. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem ket kulonbozo dologrol irsz? A kommented ben inkabb az onkritikat hianyolod es az elkenyeztetest serelmezed, de a kerdesed masrol szol.

A kerdesre a valasz: a szuloknek azert eleg sok taasztalatuk van, akinek most kamaszok a gyerekeik, azok azert nem feltetlenul szuzen hazasodtak es az is lehet egymast is mar parszor megcsaltak (vagy megcsaltak volna, ha eleg batrak). Igy feltetelezheto, hogy azt csak meg tujda egy apuka a.lanyarol es egy anyuka a fiarol (azonos nemurol is persze) itelni, hogy ŐSZERINTE taadni fognak e ra a fiuk vagy lanyok. Csak hat az lehet par evtizeddel korabbi izlest tukroz:-). Es amuyg is, amikor kicsi cukisagunk vegre ugy nez ki, mint egy kesz no vagy kesz ferfi miert is ne lathatnank szulokent egyszeruen tokeletesnek es mo dhatnank ezt oszinten. Egyszeruen lehet csak elfogultsag is. Nekem van egy eleg nem szep gyerekem, ha masokhoz viszonyitom, de ha csak kt nezem akkor olyan gyonyoruszep!


A masik, hogy ha adsz egy csunya embernek onbizalmat, akkor olyan fellepese lehet, hogy tenyleg bomlanak utana az ellenkezo nemuek. Ezt az onbizalmat meg ugy lehet megszerezni, ha elhitetik veled, velem, hogy igenis jol nezek ki. Ez foleg kamaszkorban fontos, amikor annyi bizonyzalansag van az emberben. Kamaszkent en azt hittem oldalrol randa a fejem, hiaba mondtak anyamek nem vagyok ronda, szep vagyok blablabla sok ev kellett hozza, mire rajottem tenyleg sok embernek bejon a profilom es valoban inkabb szep vagyok es nem ronda:-D.


Az elkenyeztetes teljesen mas, es az is hogy onkritikat nem tanul valaki vagy nem tanitanak neki. Ez inkabb belso tulajonsagokat befolyasol es ott valoban komoly gond lehet, ha valakit foyamatosan csak ajnaroznak, de sose korlatoztak.


A szulok nem hazudnak a kinezeterol egy kamasznak...csak a kamasz nagyon onkritikus a sajat uj, felnkttesebb kinezetevel szemben, ezert hajlamos onmagat csunyanak latni es a tapasztalatlansaga miatt t ero parkapcsolati kudarcokert, a szuleit okolni.

Egy pelda: a kissrac valoban helyes es jo kotesu gyerek, apja, anyja agyon dicseri mennyire jo pasi, helyes fuuu. Aztan a kissrac elhiv randira egy nagyon okos lanyt es a lany rajon butabb nala a srac es lepattintja. Tehat a srac jol nez ki, sikerult a neki tetszo lanyt elhivnia, de megse joet ossze, mert azt viszont nem vette figyelembe, hogyha o nem egy eszkombajn, akkor ne a legokosabb legszebb lanyt akarja.

2019. jan. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Karena26 ***** válasza:
77%

Miből gondolod, hogy a szüleid hazudnak neked?!? :D

A szerető szülök a világon legszebb fiúnak/lánynak látják a gyereküket. :)

Kis butus! Miért a szüleidtől vársz visszajelzést, hogy jól nézel-e ki??? Kérdezd a "célcsoportot", és figyeld a reakciókat! ;)

2019. jan. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!