Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kéne csinálnom a tesómmal?...

Mit kéne csinálnom a tesómmal?( Hosszú lesz)

Figyelt kérdés
A tesó ebben a történetben Pisti lesz. Szóval pár hónapja kezdődött minden. Egyszer elkezdi hogy a melegeket be kell záratni meg ilyenek. Elváltak a szomszédaink és az anyának ítéltét a gyereket. Utána Pistinek két hétig az volt a baja hogy az esetek 90 százalékában miért a nőnek ítélik ( anya beszélt vele de nem sokat használt). Meg hogy a nők miért akarnak egyenlő jogokat stb. Még soha nem volt barátnője meg kb. egész nyáron sehova nem ment. Azt hiszi mindig mindenben okosabb. Nézünk egy filmet aztán 2 percenként módja hogy ez nem így van hanem úgy. Legutóbb a Kincsem- et néztük abba is beledumált hogy semmi nem stimmel benne de az a vicces hogy néha rosszul mondta. Még a verseny szabályokba is beledumált aztán kijavítottam( én lovaglok sőt a Kincsem parkban is voltam már versenyezni meg azért így több plusz infót is tudok) de persze én nem tudom. Egyszer itt aludt a barátom és az volt a baja hogy én buta liba mit hozok ide te liba( úgy h egy éve együtt vagyunk) meg hogy ezt anyájék miért engedik. A barátommal és Pistivek elmentünk Halott Pénz koncertre ( Pisti csak azért jött mert anyájék azt mondták neki ha nem jön mehet a házból mert sehova nem megy nyáron). Kb. 2 éve rákattant Shakira-ra és mást nem is hallgat. A koncerten elkezdi hogy csak playbeck ( nem tudom hogy kell írni) én mondtam neki hogy: miért szerinted a Shakira nem az!? Most voltunk az augusztus 20. ünnepén Pesten és azt is végigokoskodta. Már nagyon nem bírom. Olyan izzadság szagú és igénytelen. Hiába mondjuk neki hogy egy kicsit jobban zuhanyozzon mosson fogat nem érdekli csak a hülyeségei. Állandóan Shakira számokat küldözget a családi csoportba Messengeren majd utána mindenkit megkérdez hogy megnézte e. Én már le is írtam és mondtam is hogy nem fogom megnézni mert utálom a hangját de nem hagy vele békén. Anyának is nagyon fáj hogy a kedves fiából egy ilyen ember lett. Nekem is fura hogy Pisti pár év alatt ilyen lett. Bocs ha kicsit zavaros csak most minden kijött. Előre is köszönöm a válaszokat

2021. aug. 22. 13:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
98%
Ne az egyéni tapasztalataidból akarj kiindulni, hanem reprezentatív mintákból!
2021. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

venni kell neki egy kerékpárt fejvédővel és szépen rászoktatni a napi sportoláshoz, akár közösen is csinálhatnátok hármasban te, tesód, barátod és akkor talán kevesebb ereje lesz a sok okoskodáshoz, szemétkedéshez.


Türelmes megoldás: ami lehet soha nem vezet nála megoldásra.

Meg kell hallgatni minden okoskodását és amikor hülyeséget mond akkor türelmesen nem kijavító szándékkal megbeszélni vele, hogy ezt és ezt rosszul látod. A sértegetéseit rá kell hagyni !!!Amiket ő mond(sértegetésből) az őt és nem téged minősít!!! Normális stílusban rá lehet szólni, hogy fürödjön meg mert meleg van és megbízat!


Radikális megoldás ami azonnal megoldást jelent minden problémára és normalizálja nagyon rövid időn belül a hozzád és másokhoz való viszonyulását:

meg kell félelmetini, nevetséges helyzetbe kell hozni pld:

- barátoddal ha már kinőtt a kukija akkor együtt rá ráijeszthettek, hogy téged sem és a barátodról se pofázzon mert szét veritek a fejét, de ne komolytalankodjátok el a végére.

- áthívsz két barátnődet akiknek előre tisztázod, hogy ez a problémád a tesóddal és egy terv részei, szóval áthívod őket és nevetség tárgyává teszed a tesódat úgy, hogy a b.nőidet úgymond ráindítod és amikor elkezdenek a tesóddal beszélni akkor eljönnek az árnyoldalai rossz lehet, igénytelen testszag, rendetlenség, nincsenek barátai akkor mindig nevessenek rajta hol az egyik hol a másik barátnőd és ezt jól lássa, hogy látod/ hallod, hogy ab.nőid kinevetik. Néha szólj közbe, hogy lányok: b.nők ne szekáljátok már azt a szerencsétlen szart, persze a barátnőid szekálják csak tovább abba ne hagyják amíg magától ki nem szakad/ rohad a szituációból.

>>>Egyedül is megfélemlítetted pld: elmentek együtt boltba és ismeretlenek előtt nevetség tárgyává teszed, pld: azt mondod neki, hogy hallottad, hogy mit mondtak rólad? hogy qurv@ büdös hónalj szagod van és ízléstelenül öltözködsz.


Fiúk a legjobban attól félnek, hogy a lányok kinevetik őket.

Lányok attól félnek a legjobban ha megtámadja őket egy férfi és az látják a férfin, hogy meg akarja őt ölni.

2021. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%

Le kell vele ülni normálisan beszélni. Meg kell tőle kérdezni, hogy miért viselkedik így. Mi a problémája, mi az, ami miatt frusztrált, mert nyilván a frusztráltságát így vezeti le. Nem szabad bántani, mert akkor jobban magába zárkózik.


De az is lehet, hogy szimplán egy tajparaszt, azzal csak annyit lehet kezdeni, hogy megvárjátok, amíg kinövi.


Azt tudom esetleg elképzelni, hogy meleg. Sok esetben pont azok hangoskodnak a homoszexuálisok ellen, akik önmaguk is azok, csak maguknak sem képesek ezt bevallani.

2021. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
szólj vissza ne hagyd magad
2021. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csaj nem tudja megvédeni magát.

Azért kér segítséget, az, hogy vissza szól az amolyan olaj a tűzre, csak tovább hergelné az élettelen, igénytelen tesóját.

Három opció van a megoldásra

- vagy szarik a sértegetőre és élete végig baxogatni fogja

- befélemlíti barátja, barátnői segítségével, ...

- próbálkozol egy büdös, buta, bunkó emberrel szót érteni akit utálsz mert ideje nagy részében veled s nem a saját életével foglalkozik.


Erre van az a szólás mondás: hogy

"könnyű más szemében a szálkát is meglátja, a sajátjában a gerendát sem."


Az ilyet meg kell alázni, nem áldóan mert akkor a megalázó egy roncs lesz egy idő után, hanem élete során 1x, 1x.

Sok ember az erőből ért, s nem a szép szóból, ahhoz, hogy valaki a szép szóból értsen kell hozzá intelligencia, érzelmi intelligencia kultúra és szeretet.

2021. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A jobb forgatokönyb a kinövés, de elhet szakember fog kelleni, ez ki fog derülni viszonylag hamar.
2021. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy neked kéne vele csinálni valamit.
2021. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szakember kell neki. Van egy hasonló ismerősöm, szerintem nagyobb probléma van a tesódnál is. Vagy éppen csak a szüleid sok mindent ráhagytak inkább, hogy ne konfrontálódjanak. Jobb esetben kinövi, vagy ez csak rosszabb lesz. Gondolom nincs is önkritikája, szóval neked kár veszekedned vele, a szüleidnek kéne helyre tenni. Legyél boldog a barátoddal, probálj kimaradni, szerintem.
2021. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki határozott véleménye van mindenről miközben nulla tapasztalata sincs az életben. Eleve egy rosszindulatú személyiség lehet. Ezzel nem tudsz mit csinálni. Szüleid tudnának hatni rá hogy ne legyen igénytelen. Pl csak akkor kap zsebpénzt ha naponta fürdik. Ugyanezt leírtam e gy másik kérdésnél is. Nevetségesen hangzik de így esélye sincs hogy egyáltalán barátja vagy barátnője legyen.

Gondolom otthon ül és gépezik. Rosszul kezeli azt a töménytelen információ áradatot ami özönkik a netről.

A kimozdulás terén is talán a szüleid tudnának hatni rá.

2021. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, hogy pattogtam az idősebb fiúkkal amikor kettesben voltam velük, "rosszalkodtam" pld: táborban DIREKT nem kapcsoltam le a elemlámpát lámpaoltás után hanem világíthattam így nem hagytam senkit pihenni. A táborvezető mondta, hogy ne piszkáljuk a kígyót én ríttig oda mentem és piszkáltam, lányokkal szemétkedtem általános iskolás elsős osztályoskoromtól, pld. táborban bogáncsokat dobtam a hajukba nem egyet hanem rengeteget és halálra idegeltem őket mindezt azért mert nem éreztem, hogy szemét vagyok, úgy éreztem, hogy ez tök jó buli és nem értettem, hogy miért nem csinálja ezt mindenki, sokan tartottak tőlem igazi rossz fiú voltam.


Aztán egy nap az iskola szépe(legjobb csaj) rendesen leégett a haverjaim előtt, az iskola szünetben suttyomban szívtuk a cigit és ő is velünk tartott, s azzal, hogy beszólt nekem, hogy hogy lehet ilyen igénytelen büdös száj, zsíros haj, izzadságszagú és a haverjaim is mind hallották és ők is le voltak sokkolva egy pillanatra, aztán nagyot nevettünk rajta, de ahogyan múltak a napok egyre furábban éreztem maga a beszólása miatt és amikor emberekkel beszéltem akkor kezdtem megérteni, hogy miért tartanak tőlem távolságot és borzalmasan elkezdett égi a fejem az igénytelenségeim miatt ez a behatás talán ami a legerősebb volt a személyiségem(viselkedésem) megváltozásában, innentől fogva mostam fogat, használtam deot, hajammal nem tudtam mit kezdeni zsírosodott nagyon, arcboromét elkezdtem krémmel kenni.


Az a baj a tesóddal, hogy nem veszi magát észre; nem érzi a saját szagát, nem érzékeli azt, hogy mennyire rossz neked amikor bánt téged, ... Azért mert őt még nem bántották igazán, nem fél a megtorlástól ezért mindent megtesz gondolkozás nélkül amihez kedve van. Ha valaki megverné, megalázná akkor, FONTOS: de nem indokolatlanul hanem JOGOSAN akkor megtanulná és TALÁN átértékelné, hogy miért kapta és legközelebb nem követné el újra meg újra azt amiért egyszer kapott egy verést/ megalázást.

2021. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!