Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az agresszív bátyám ellen?

Figyelt kérdés

25 éves pályakezdő tanárnő vagyok. Budapesten élek édesanyámmal (apukám még kamaszkoromban meghalt) és a 27 éves bátyámmal.


A bátyám sajnos mindig is agresszív volt, amit főleg rajtam tölt ki, ha eldurran az agya, nekemugrik, 2-3 havonta sikerül valamit csinálnia mindig, amitől legalább egy-két kék-zöld foltot összeszedek.


Sajnos nincs lehetőségem elköltözni albérletbe, mivel a fizetésem pótlékostól-mindenestől 160 ezer ft, és sajnos már a pici garzonlakásokat is 110 + rezsiért adják ki...


A bátyám elköltözhetne ha akarna, mert szobafestőként havi 400-500 közti összeget minimum megkeres, de esze ágában sincs kiköltözni innen.


Anyukám pedig apa halála óta teljesen odavan a bátyámét, mert "ő a férfi a háznál", szóval mindenben neki az igazat, kivétel nélkül.


Ráadásul pszichológiai fronton is hadviselést kezdett ellenem a bátyám, minden lehetséges alkalommal a fejemhez vágja, hogy egy csóró sz*r hulladék vagyok, akinél még egy takarító is jobban keres (és ebben igaza is van).


Úgy érzem, nem bírom már, sem lelkileg, sem azt, hogy fizikailag is bántalmaz, de nem tudom, mit tehetnék, ha egy háztartásban kell élnem vele.



2021. okt. 26. 20:00
1 2
 1/17 anonim válasza:
95%
jelentsd fel,ha megver.menj el dokihoz,látletet csináltass vele,hogy legyen bizonyítékod.
2021. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Misike21 válasza:
94%
Lehetne itt bármit mondani de az eljöttem válaszolò szerintem elmomdott mindent
2021. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha feljelentem, csak még jobban gyűlölni fog. Félek, hogy anyukám akkor az ő oldalára állna és engem dobna ki otthonról.
2021. okt. 26. 20:19
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Feljelented, azt éred el, hogy anyad ismét ellened fordul. Battyád megússza egy ejnye-bejnyével, és utána nincs ott maradásod. Csak rontasz a helyzeten. Sajnálom, nem vagy jó szituban.

Próbálj normális barátot találni és költözz hozzá. Vagy lakótárs mellé nem opció egy albérlet?

2021. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Pont erről írok Kedves Tanárnő.
2021. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
90%

más esélyed sajna nincs.ha ezt nem léped meg,minden marad így.legalább azt elérnéd,hogy nem verne többet.

azért azt kétlem,ha bíróságon bebizonyosodik,hogy ver téged,akkor kidobna anyukád.

ja,annyit kihagytam,hogy akárhányszor megver,mindíg csináltass látleletet.ezzel esetleg bíróság nélkül is el lehet intézni

ha van már látleleted,amit ne otthon tarts,akkor mond meg neki,ha még egyszer hozzád ér,feljelented

hátha ez a kedvét szegi,és befejezi 😉

2021. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Azt te tudod a legjobban megítélni, hogy anyukád tényleg kitenne-e otthonról, ha feljelentenéd a bátyádat. Ami tény sajnos, hogy a hatóságok nem kezelik megfelelően a családon belüli erőszakot (már ott kezdődik, hogy a tettessel együtt lakó áldozat védelme az eljárás alatt nincs biztosítva, és a büntetési tételek is nevetségesek). Az biztos, hogy sem a bátyád, sem az anyád viselkedését nem tudod befolyásolni. Az jelentene megoldást, ha el tudnál költözni onnan.

Milyen szakos tanár vagy? Nemcsak iskolában lehet dolgozni a végzettségeddel (elhiszem, hogy szeretsz tanítani, de ebben a helyzetben a saját testi épséged előrébb való). Az is egy lehetőség, hogy más fiatalokkal együtt béreltek egy lakást - nyilván nem ideális 25 évesen, ha csak egy szobád van, de jobb, mint egy bántalmazóval. Extrém esetben külföldön is keresgélhetsz, kevesebb anyagi problémád lenne, és távolságot tarthatnál a családtól.

2021. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Magyar-földrajz szakos vagyok, sajnos ennek semmi hasznát sem venném külföldön, pedig gondolkoztam már azon is.
2021. okt. 26. 21:27
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet, én is tanárnő vagyok, nem vagyunk agyonfizetve. Egy dolgot tudsz tenni, bár ez kényszer megoldás, de jobb nem jut eszembe, mert ilyen terrorban nem lehet élni. Ne kiadó garzont keress, hanem csak szobát. Igen, a lakásban nem egyedül fogsz élni,ahogy most sem, de remélhetőleg ennél csak jobb lakótársakkal.
2021. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
Első válaszoló megadta a választ... innen igazából csak kifogás van.
2021. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!