Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
99%

Hát erre jogi megoldás nincs...

Nyilván nem írattál vele alá olyan szerződést, amiben szerepel, hogy mit milyen áron adtál neki oda...


próbáld meg túltenni magadat ezen - kis esélyét látom hogy viszontlátod a pénzedet.

Keress magadnak sürgősen alkalmi munkát. a leírtak semmiféle okot nem szolgáltatnak öngyilkosságra - ostobaság lenne...

2021. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 anonim ***** válasza:
58%

Nem sajnallak! Tudod miert? Mert ha tudod, hogy alkoholista, akkor eleve miert arusitasz neki (tok mindegy, hogy 1ft vagy 100 ezerert!) alkoholt?


Mas: es ha a tesod nem itta volna meg az osszes piad, akkor nem kerulnel az utcara?

2021. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
96%
Arra a pénzre már keresztet vethetsz, jobban jársz ha nem is várod.
2021. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 anonim ***** válasza:
96%

Én azonnal keresnék valami bentlakásos melót. Munkászszállós gyárat, vagy balatoni vendéglátóst, vagy nővérszállós kórházat.

Közben pedig rámennék a seregre vagy a rendőrségre, mert ott van már a képzés alatt is lakhatás.


A lóvét...meg a tesód pedig felejtsd el örökre!

2021. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 A kérdező kommentje:

2-es, azért adtam neki piát mert agresszív ha nem ihat és olyankor mindent összetör amit ér. Viszont részegen szerencsére csöndes és elvan magában.


És igazad van, nem ő tehet arról hogy utcára kerülök, viszont úgy érzem ha látja hogy ilyen helyzetbe került a testvére akkor igazán megadhatná a tartozását hogy megmentsen tőle. Telne rá hidd el, mert a kedvenc kocsmájában 10 ezreket hagy ott napi szinten.

2021. júl. 3. 11:24
 6/145 anonim ***** válasza:
85%
5: és 17évesen honnan van neki enniy pénze, hogy havi 300K-t ott tud hagyni a kricsmiben??? :-O :-I
2021. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/145 anonim ***** válasza:
94%
Egy alkoholista az utolsó forintját is arra költi. Ne várd tőle, hogy megmentőt fog játszani.
2021. júl. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/145 A kérdező kommentje:
Úgy hogy a nagymamám kb az özvegyiből él szegényesen, nélkülözve hogy neki tudja adni minden pénzét és megtakarítását mert ő a szent. Kitalálta most az öcsém hogy jogsit akar (persze büszkén kijelentette hogy akkor is fog inni, csak mikor vezet akkor kevesebbet) erre nagyanyánk adott is neki milliós összeget jogsira és autóra.
2021. júl. 3. 11:29
 9/145 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon életszerűtlen hogy egy 22 éves ember már megjárta a hullámvasutat mint egy ötvenes. Már volt saját lakás plusz megtakarítások, és már el is úszott. Miközben sokan még tanulnak ennyi idősen. Akik meg nem tanultak tovább, azok mekiben, meg gyárakban robotolnak kis pénzért, csak álmodoznak róla hogy egyszer lesz saját lakásuk meg félretett pénzük. Az is életszerűtlen hogy 20-25 üveg alkohol még féláron is többszázezer forint, és az is hogy az állítólagos barátok állandóan alkoholt adnak ajándékba, mert nem tudnak egy ilyen fontos és alap infót a barátjukról, hogy nem iszik.

De a legéletszerűtlenebb az egészben, hogy egy nyugdíjas havonta milliókat ad az unokájának alkoholra. Ha napi szinten tízezreket hagy ott, tehát több tízezret, akkor kb millát kap havonta. Hát persze.

2021. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Te együtt laksz az alkesz tesóddal?
2021. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!