Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az agresszív bátyám ellen?

Figyelt kérdés

25 éves pályakezdő tanárnő vagyok. Budapesten élek édesanyámmal (apukám még kamaszkoromban meghalt) és a 27 éves bátyámmal.


A bátyám sajnos mindig is agresszív volt, amit főleg rajtam tölt ki, ha eldurran az agya, nekemugrik, 2-3 havonta sikerül valamit csinálnia mindig, amitől legalább egy-két kék-zöld foltot összeszedek.


Sajnos nincs lehetőségem elköltözni albérletbe, mivel a fizetésem pótlékostól-mindenestől 160 ezer ft, és sajnos már a pici garzonlakásokat is 110 + rezsiért adják ki...


A bátyám elköltözhetne ha akarna, mert szobafestőként havi 400-500 közti összeget minimum megkeres, de esze ágában sincs kiköltözni innen.


Anyukám pedig apa halála óta teljesen odavan a bátyámét, mert "ő a férfi a háznál", szóval mindenben neki az igazat, kivétel nélkül.


Ráadásul pszichológiai fronton is hadviselést kezdett ellenem a bátyám, minden lehetséges alkalommal a fejemhez vágja, hogy egy csóró sz*r hulladék vagyok, akinél még egy takarító is jobban keres (és ebben igaza is van).


Úgy érzem, nem bírom már, sem lelkileg, sem azt, hogy fizikailag is bántalmaz, de nem tudom, mit tehetnék, ha egy háztartásban kell élnem vele.



2021. okt. 26. 20:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Keress olyan iskolát, ami biztosít lakhatást is. Vidéken előfordul még ilyen, és akkor magad mögött tudod hagyni ezt a beteg csapatot.
2021. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
98%

Ismerôssel közösen kell bérelni valamit minél hamarabb, mielôtt még jobban elfajul a helyzet. Bátyád azért xsináljs ezt mert tudja, hogy megteheti.

Vidéken régen néhol voltak szolgálati pedagógus lakások. Ilyen nincs már?

2021. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
Én azt mondom, jelentsd fel! Gyűjts bizonyítékokat, látleletet, és jelentsd fel! Ne ússza meg! Ja, és anyukád nem tud egyik napról a másikra kirakni, ha oda szól a lakcímkártyád, mert szívességi lakáshasználónak minősülsz, azaz előbb azt fel kell mondania és adni legalább 30 napot, hogy kiköltözz. De én megmondanám neki, hogyha ezt meglépi, akkor az összes ismerősének elmondom, hogy hagyta, hogy a bátyád agresszív legyen veled, bántson, és még téged akár kirakni. A másik lehetőség, hogy elkezdesz kravmagára járni, aztán egyszer visszaütsz önvédelemből.
2021. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
Én meg húznék külföldre mosogatónak, gyári munkásnak stb.
2021. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Én is egy hasonló szituációt úgy oldottam meg, hogy fogtam magam és kiköltöztem Ausztriába egy szobatakarítói állás miatt, nulla némettel. A hazai tanári fizetésem háromszorosát megkeresem, van normális életem. Itt már csak a költözés fog neked segíteni.
2021. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező mi lett veled? Megoldódott a problémád?
jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A kérdező törölte magát az oldalról!
jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!