Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Legyen még keresztanya?

Legyen még keresztanya?

Figyelt kérdés
Tesóm 32 éves. Bécsben lakom és ő eljött engem és 1 éves kislányomat meglátogatni 1 év után. Kicsit fura volt itt a viselkedése, telefont nyomkodta itt egyfolytában és mikor szóltam neki, hogy babával menjünk ki sétálni, mondta hogy nincs kedve, mert hideg van.(9 fok volt). Babával viszont ki kell mennem minden nap. Megsértődtem, mert hisz engem jött meglátogatni 1 év után 2 napra és én úgy gondoltam, hogy minden időt megpróbálunk kihasználni ezen a 2 napon, hogy együtt legyünk. Amúgy jó a kapcsolatunk, állítólag örült, hogy találkozunk, volt puszi találkozáskor meg ölelés is. Otthon is jól megy a sora, szóval nem értem, miért viselkedett így. Beszóltam neki, hogy a kényelme fontosabb, mint hogy 1 év után időt töltsünk együtt. Én örültem, hogy megmutathatom neki a várost, hogy elszórakozunk, kicsit kirándul, beülünk ide-oda, hogy ő is kicsit kikapcsol. Na mindegy, kimentem babával és mire visszaértem, már nem volt itt. Szó nélkül, pénz nélkül eltűnt (úgy volt, visszaútra én adok pénzt neki). Terhesen babával mentem őt keresni a környékünkön, babámat nem tudtam megetetni és altatni, mert keresnem kellett húgomat, aki németül sem tud, fővárost sem ismeri és pénze sincs. A stressztől már görcsöltem, nagyon aggódtam, mert nem tudtam, mi van vele. Írtam neki szépen, hogy jöjjön vissza, hol van és hogy ne viselkedjen így,mert görcsölök és aggódom, elolvasta, de vissza sem írt. Utólag megírta, hogy kolléganője utalt neki gyorsan pénzt külföldre, és már a vonaton van és hogy azért ment el, mert úgy viselkedtem vele. A nyelvet nem beszéli, fogalmam sincs, hogy jutott el fővárosban az állomásra. Ő lenne a keresztanya. Ti ezek után megbíznátok még benne? Hozzáteszem, mikor vitáztam vele, nem sértegettem, nem rágalmaztam, nem ütöttem meg, semmi hasonló, csak közöltem vele milyen csalódott vagyok a viselkedésétől. Egyszerű buta vita volt, amit megbeszélhettünk volna, miután visszajöttünk kislányommal a sétából. Örülnék így ismeretlenül egy-két véleménynek.
2021. nov. 3. 11:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Jézusom, ha így viselkedett én soha többet még csak látni se akarnám.
2021. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Jesszusom! Nem, hogy keresztanya, de nagyjából a sima látogatáson is elgondolkodnék. Azt írod jól megy a sora, de te adsz neki pénzt, hogy hazamenjen.

Mondjuk ez az én véleményem, de engem nem szokott meghatni a családi kötelék, annál inkább az ember személyisége. Próbálj vele még egyszer beszélni, de ha továbbra is így viselkedik, akkor nem kell erőltetni a találkozásokat abszolút.

2021. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Tipikus jol megy de adj egy cigit. Pàrod helyeben elkuldeném valahova.... Tudod mint a macskàt...
2021. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Ne,ez a viselkedés egyszerűen szánalomra méltó. Milyen példát mutatna így keresztanyaként a lányodnak?
2021. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Ez elég rossz viselkedésforma volt a részéről, én nem biztos, hogy megbíznék benne. Csak kíváncsiságból megkérdezhetem, hogy neki van-e gyereke?
2021. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva nekem eszembe sem jutott volna terhesen plusz babával keresgélni, ha elmegy szó nélkül.

Gondolom, már felnött ember, ha ennyire hülye (bocs, nincs rá jobb szó!), akkor magára vessen.

Másrészt ha nem is ismeri a várost, egy taxit bárhonnan tud hívni, és oda menni vele, ahová akar. A taxisoförök ugyanis megértik azért az utcaneveket, ha meg véletlen mégsem, akkor is leírni le tudja, föleg, ha van nála telefon!

2021. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fordítóprogrammal is le lehet már fordítani élőszóként, vagy ha kinyögi hogy Bahnhof, azt is megérti a taxis, és odaviszi.
2021. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom, csak "muszájból" látogatott meg, igazából nem nagyon érdekli sem a gyerek, sem te. Vagy ez kölcsönös, ha egy évig nem is találkoztatok? Kommunikáltatok azért?

Ettől függetlenül ez a lelépés elég kicsinyes viselkedés volt, én ezek után nem erőltetném a kapcsolattartást, a "kötelező" családi találkozókon beszélgetnék valamennyit vele, de nem futnék utána. Keresztanyának meg választanék helyette egy másik rokont vagy barátnőt.

2021. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

"Terhesen babával mentem őt keresni a környékünkön"


Mi a fenének kerested? Nem kisgyerek és ott a kezében a telefon. Ha eltéved, ha nincs pénze vonatra, majd telefonál.

Én a legnagyobb nyugalommal csináltam volna tovább a baba körüli teendőket.

Ja, és ne kérd föl keresztanyának. Aki ilyen ostoba, majd ismét berág rád valamin egy órával a szertartás kezdete előtt, aztán nem megy el és kínos helyzetbe hoz titeket.

2021. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk én se viselném jól, ha kiutaztatnának Bécsbe csak azért, hogy a gyerekkel parádézhassanak előttem. Ráunt, kész, elment, nincs ezen mit rugózni.
2021. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!