Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mit kellene hogy...

Szerintetek mit kellene hogy csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta hogy ezt a kérdést a Családi kapcsolatok kategóriába tegyem-e fel, vagy a Vallásban. Végül úgy döntöttem hogy ide írom. Azért volt kérdéses mert nekem fontos a keresztény értékrend (nem politikai okokból mint sokaknak) és lehet hogy itt beszólogatnának amiatt, hogy így nézem a dolgokat, de mindegy, ide írom.

Szóval arról van szó, hogy egyedülálló 26 éves férfi (de inkább még fiúnak mondanám magam) vagyok és otthon élek. Többen vagyunk testvérek, ez nem is olyan fontos. Az egyik szülőm meg egyik testvérem kint dolgozik külföldön (nem váltak el, csak a megélhetés végett) én meg apámmal és a bátyámmal itthon vagyok. Kb egész felnőttkorom arról szól hogy másoknak megfeleljek, segítsek és magyarul mondva azt tegyem amire megkérnek segítség gyanánt. Ezt valameddig még én is elfogadom, mert ha mondjuk a házat újítottuk vagy renováltunk akkor persze hogy segítek (még ha nem is volt mindig kedvem) mivel én is itt lakom. Viszont vannak dolgok amiket sajnos nemtudok szó nélkül hagyni és ebben kérném a segítségeteket, hogy ez csak szerintem túlzás vagy én vagyok a szemét?

Sokszor érzem azt hogy érzelmileg vagyok zsarolva, olyannal hogy ha nem segítek akkor én vagyok a lusta, semmirekellő aki csak egész nap játszik a gépen (ez régen valamennyire igaz volt, de már 7-8 éve nem).

Télen a legrosszabb a dolog. Ilyenkor jön falun a disznótor szezon és páran foglalkoznak ezzel. Megveszik az állatot olcsón és feldolgozzák, kb minden része el van adva, tiszta haszon. És hát nálunk is ez megy, amit én nem nagyon szeretek. Munka mellett ilyenkor még az egész hétvégém is elmegy erre (a szombati munkanapot is el kell kérnem ilyenkor). Mondtam a bátyámnak, hogy az rendben van ha a testvér segít a másiknak valamiben. Itt is ha arról lenne szó hogy konyhára disznóvágás akkor szó nélkül csinálnám, még úgy is hogy nem eszem. Viszont szóvá tettem hogy ha egy télen 5-6 nagy állat le van vágva mert ő még a munkája mellett feketén ebből is pénzt akar keresni, az már kicsit túlmegy a "segítség" kategórián legalábbis szerintem. Ilyenkor szoktam azt kapni (ha felhozom hogy én nem akarok ezzel foglalkozni) hogy egy lusta ember vagyok és inkább akkor menjek játszani meg aludni majd ők (apámmal) dolgoznak. Ilyenkor érzem azt hogy kihasználja hogy befolyásolható vagyok. Tehát már pár éve így múlnak el a telek, hogy jópár hétvégén olyat csinálok amit ki nem állhatok (de még csak azt se mondhatja rám hogy megeszem amit segítek mert nem is fogyasztom) és pénzt se kérek érte (nem is tenném). Viszont azt már mondtam hogy akkor én is beszállok pár száz euróval a kiadásokba hogy akkor már nekem is megérje csinálni. Ilyenkor az van hogy á dehogy azt nem, ez az ő biznisze én csak jótestvéri szeretetből segítkezek.

Vannak még ilyen apróságok, amik miatt mostanában nagyon elment a kedvem az itthon levéstől és egyre azt érzem hogy el kellene mennem valamerre. Viszont a változásokat nem nagyon szeretem és ilyenkor jönnek azok a gondolatok hogy mégis hova, mikor, mit csináljak stb...

Szoktam olvasni a Bibliát és próbálok úgy élni ahogy ott tanítják, de sokszor harcolok magammal. Egyszerre érzem hogy változtatnom kellene de nagyon, meg azt is hogy nem lenne jó ha ilyenekre rámenne a testvéremmel a kapcsolatunk és inkább segítek még ha nekem ez rossz is. Szóval próbálom mások érdekeit az enyémek elé helyezni, és ez sokszor működik is, de van hogy mérges vagyok és gyötrődök magamban.

Szerintetek mi volna a legjobb döntés számomra? Aki ismeri a Bibliát az nyugodtan írhat abból válaszokat amik beillenek az én helyzetembe.



2021. nov. 3. 19:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de a Biblia a birkáknak íródott. Az Ószövetségben még a szemet szemért szerepel, az Újszövetségben ehelyett már a forditsd oda a másik orcádat is, meg ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel. Egyébként az is benne van, hogy ha nem jószívvel ,önzetlenül teszed,akkor az sz.rt se ér. Na nem szó szerint , de valami ilyesmi. A mai világban ezzel a hiperkeresztényi mentalitással nem jutsz messzire. Inkább azt , ami gyomorgörcsöt okoz neked, kerüld el, mert az élet rövid és véges, nem másnak kellene megfelelned benne, hanem leginkább magadnak.
2021. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Szia!Itt a fő probléma màrha annak nevezhető az az hogy ott laksz és így kicsit több a “befolyásuk” rád de ezt nem rosszból írom.Az a baj hogy nem fogadják el hogy esetleg nem érsz rá vagy nincs kedved dolgokhoz mert utána az volna hogy felhánytorgatnák hogy nem segítettél viszont ha nem ott laknál ez másképp lehetne.Lehet jobb volna ha elköltöznél de mint írtad nem igazán jönnek be a változások szóval így nehezebb ügy.Próbálj velük beszélni hogy nem tudsz mindig segíteni.Kicsit nehéz esetek a rokonaid már ne is haragudj.
2021. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Leírom röviden az ömlengésed

Balfæsz vagy, aki még mindig otthon lakik, mert fosol attól, hogy egyedül lakj és nem ismered a “nem” szót.


Nőj fel és költözz!

2021. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastad a bibliában,hogy a harácsolás bűn? És te ebben segédkezel a bátyádnak? És a bátyád nem érzi ezt a fene nagy keresztényi lelkifurdalást amiatt, hogy csúnyán kihasznál téged? A családban csak te vagy ilyen nagy keresztény?

Egyébként jobb lenne, ha már valami mást is olvasnál,aminek több köze van a mai élethez. Meg nem ártana megtanulnod végre NEM-et mondanod.

-Bocsi, dolgom van, nem érek rá, rosszul vagyok, betegnek érzem magam, randim van, stb.

2021. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

A Biblia nem azt írja, hogy tűrj mindent szolgaként. Rosszul értelmezed a sorait!

Ha nem kapsz pénzt sem elismerést, sem köszönetet, ne segíts. Ilyenkor illegális húsfeldolgozást, bűnt végzel, nem felebarátodnak segítesz. El kellene költöznöd meditálni és olvasni a sorok közt, önállósodni! Nem bólogatást ír elő a Biblia, hanem egy általános értékrendet, hogy az elesettet segítsd, ne erőszakkal válaszolj az erőszakra.. nem írja elő a kényszermunkát és a szolgaságot, ne érezd magad rosszul amiatt, hogy azt mondod nem. Segítsen magán, isten is megsegíti. Magyarul: nem másokat csicskáztatunk céljainkért, hanem magunk dolgát, sikerét kovácsoljuk!

2021. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Visszafele mukodik a dolog? Ha te kersz segitseget, akkor kapsz? Ha nem, akkor jogos a sertettseged.
2021. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kritikus válaszokat, lehet hogy ez hiányzik :D (3a-asra gondolok)

Azt viszont nem kértem hogy a Bibliát kiritizáljátok, ha velem nyilvánvalóan van is baj, de akkor korlátozódjunk erre.

3-as: Nem attól fosok hogy egyedül lakjak. Semmi bajom nem lenne azzal hogy egyedül éljek, mint leírtam nem fogyasztom amit a többiek, tehát teljesen önellátó vagyok. Inkább a változás ami megrémít, meg a gondolat hogy mi lesz ha rosszabb lesz mint ami most van. Belelátom a rosszat sok dologba.

4-es: Tudom hogy a pénz szeretete nem egyezethető össze Isten szeretetével a Biblia szerint, de nem én foglalkozok vele, nekem kereken 0 bevételem van a dologból. Az meg hogy segítek másnak az még nem bűn ateista szempontból sem. A bátyám a saját megmondása szerint nem hívő. Ő olyan mint a mai politikai elit többsége, akik álkeresztények. Inkább a turulmadár meg csodaszarvas mesékből kötődik a magyarsághoz. Szóval igen, én vagyok egyedül aki ekkora keresztény a családban. Én sem voltam régebben ilyen, én választottam ezt és a lehető legnagyobb meggyőződésem van afelől hogy ez volt a legjobb döntés amit valaha hoztam. De nem erről beszélgetünk most ugye :) Ha nemet is mondanék, akkor lelkiismeret-furdalásom lesz hogy egy szar ember vagyok mert nem segítek másnak mikor megtehetem.

2021. nov. 3. 20:25
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

nem lenne jó ha ilyenekre rámenne a testvéremmel a kapcsolatunk és inkább segítek még ha nekem ez rossz is.


A testvérednek nincsenek erkölcsi aggályai. Nem sokat gyötrődik azon, "ha hülyére veszem a tesómat (és stílusosan mondva kizsigerelem) akkor rá fog menni a kapcsolatunk és azt nem szeretném"

2021. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Azt viszont nem kértem hogy a Bibliát kiritizáljátok


Akkor nem kellett volna teljesen feleslegesen és értelmetlenül belekeverni a történetbe.

2021. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

"Nem, nem megyek, nem érek rá, mert dolgozom/pihenni akarok, szia"

-kb ennyi.

2021. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!