Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet azzal kezdeni, ha...

Mit lehet azzal kezdeni, ha egyik tesóm hazajön meglátogatni minket, akkor az autista testvérem elkezdi hajtogatni, hogy menjen el?

Figyelt kérdés
Nincs értelme annak amit mond, de ilyen paneleket hajtogat, és ha másik tesóm beteszi a lábát, akkor elkezdi mondani, hogy menjen el, meg percenként kérdezgeti anyámat, hogy mikor fog elmenni. Ami ennél sokkal rosszabb, hogy már a szüleim is azt mondják ilyenkor, hogy menjen el. Borzasztó érzés ezzel szembesülni, mert ezzel a tesómmal vagyok jóban és vele tudom jól érezni magam ha nagyritkán meglátogat minket. Amúgy is elég rossz hangulatban van, és akkor karácsonykor most maradt egy éjszakára, de már másnap reggel mondták neki szüleim, hogy jobb ha elmegy. Nem bírta tovább annyira kiborult, hogy megráncigálta az autista tesóm haját, aztán elviharzott. Nekem aztán elmondta telefonon,hogy bűntudata van miatta, de már nem bírta tovább elviselni, hogy úgy kezelik, mint egy nem szívesen látott vendéget, pedig semmi rosszat nem tett. Az autista tesóm teljesen ésszerűtlen paneleket ismételget. Ha ő nincs itt, akkor engem is szívat meg provokál ilyen értelmetlen hülyeségekkel. Szüleim meg mindig neki adnak igazat, mert hogy ő a beteg és jaj szegény, de ezt már nem lehet bírni, hogy mi 'normálisak' ennyire háttérbe vagyunk szorítva az autista miatt.
2021. dec. 26. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
10%

Nem bírta tovább annyira kiborult, hogy megráncigálta az autista tesóm haját,


Elmebeteg barom a tesód. Jobb is, ha nincs ott

2021. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:
Te mit tennél, ha saját családod elzavarna, az autista tesód miatt, aki folyamatosan provokál? Tesóm ezt már évek óta tűrte úgy, hogy nem reagált rá semmit, most telt be a pohár.
2021. dec. 26. 11:41
 3/73 anonim ***** válasza:
81%

Szegénykem úgy sajnálom. Az autizmus kemény falat. Sajnálom hogy a szüleid már ennyire kikeszultek, hogy kepesek inkább titeket a háttérbe szorítani csak hogy nyugi legyen :( mert valószínűleg ez van emögött...

Nekem meg óvodás az autista gyerekem, de sokszor én is inkább egyedül vagyok, nem hívom át se a testvereimet se senkit mert elviselhetetlen tud lenni a viselkedése... Meg nem tudom érzelmileg kezelni a helyzetet, és lehet hogy én is ebbe fogok beleragadni :(

Sajnálom hogy a szüleid nem veszik észre az ajándékot, hogy van két egészséges gyerekük. A tesód kérjen bocsánatot, és próbáljátok meg beszélni, hátha lehet valahogy kezelni a szituációt. De tudom ez sosem ilyen egyszerű. Ha lenne 3 kivansagom az egyik egész biztosan az lenne hogy minden fogyatékos legyen egészséges. <3

2021. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
9%

Na igen, az autistának a betegsege a mentsege a viselkedesere. A hajrángatósnak mégis mi a mentsege?

Találkozz a testvereddel mashol

2021. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
83%

Ezt fel kell oldani. Végül is szétveri egy elmebeteg az egész családot. Ha együtt akar lenni a család, akkor vigyék addig valamilyen otthonba.

Az nem járható, hogy egy elmebeteg miatt minden családtag idegbeteg legyen.

2021. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
92%
Imádom az ilyet, ha van egy fogyatékos/alkoholista/nárcisztikus/akármilyen defektes idióta a családban, akkor mindenkinek hozzá kell alkalmazkodni, mert jaj szegény. A normális emberek lehetnek akárhányan, akkor is alkalmazkodni kell a defekteshez, meg ne bántsuk, meg nem tehet róla stb. Nekem van egy fogyatékos tesóm, nem annyira defektes, hogy önálló életre alkalmatlan legyen, de alacsony az IQ-ja, nehéz a felfogása, 37 évesen kb egy 10 éves szintjén van sajnos, ehhez társul, hogy kibírhatatlan, kb ugyanez mint a kérdésben. Folyamatosan pofázik, baromságokat, hangos, megsérti az embereket. Amikor családi összejövetel van, anyám otthon hagyja, mert nem akarja tönkrevágni másik 10 ember jókedvét. Zsarnoknak gondolhatná mindenki, holott szerintem ez a normális. Azokat az elemeket amik képtelenek viselkedni, el kell zárni/nem kell elvinni arra az időre amíg a normálisak csinálnának együtt valamit. Jöhet a lepontozás.
2021. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
94%

Szia. Nagyon sajnálom,hogy ez történt. Borzalmas érzés lehet a testvérednek. Szerintem itt a szülők is hibásak.

Az nem lenne megoldás,ha addig a sérült tesód a szobájában marad? Vagy nem egy légtérben lenne a másik tesóval?

2021. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
67%
el kell zárni addig valahova a bolondot amíg ott a tesód.
2021. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
95%

Jó nehéz helyzet. Sajnálom. Nem lehet könnyű senkinek. Ezek szerint nem enyhe fokú autizmusrol van szó itt.


Nem csodálom az egészséges testvéred reakciójat se. Kivert kutya érzés lehet neki az egész család részéről így. Még ha jóban is vagytok.


Nem lehet elszeparalni ilyenkor a két testvért, hogy ne lássák egymást amíg otthon van a másik?

2021. dec. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
17%

Ő a nagykorú, nem kellett volna megráncigálni a másik haját. :(

Náluk egyfajta "kialakult rendszer" van és ha ez megborul (látogató érkezik) akkor az eredeti rendet szeretné "helyreállítani".

Ettől függetlenül a szülőknek nem kellene mondani hogy "jobb ha elmegy", valaki rokon vagy bárki kösse le az autista testvér figyelmét valamilyen módon.

2021. dec. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!