Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a haragom? Nem kaptam...

Jogos a haragom? Nem kaptam karácsonyra semmit sem a tesómtól, pedig sok pénzük van a sógornőmmel. Én adtam ajándékot a kisbabájuknak, igaz nekik semmit sem adtam, de én most munkanélküli vagyok ,a többi lént.

Figyelt kérdés

A múlt évbe adtam a bátyámnak szép ajándékot (sógornőmnek nem szoktam adni) Ők is adtak nekem ajándékot, de ebbe az évbe semmit nem kaptam pedig tudják hogy a barátommal élek és alig van pénzünk és hogy én nélkülözök.

Igaz én is segíthettem volna hogy a kisbabára vigyázok. mondta a sógornőm az már nagy segítség. De voltam már régebb többször is náluk így karácsony előtt nem mentem, pedig lehet akkor jól jött volna neki egy kis segítség

Most kicsit furán esett hogy karácsonyra semmit sem kaptam tőlük.

Jogos a sértődésem?


2021. dec. 30. 00:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
77%
Nem jogos. És mennyivel lett volna jobb, ha kapsz pld egy kabátot?
2021. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos közhely, de nem azért adunk mert kapnunk is kell. Ha adsz valakinek akkor utána ne hándáld fel.

Az is fura hogy tavaly adtál a tesódnak a sógornődnek nem. Ez mégis milyen dolog?

De ti nem szoktatok beszélgetni? Nem került szóba a karácsony? Mi pl megbeszéltük a testvéremmel nem veszünk nagy dolgot, minimális ajándék. Gyerekeknek rendes. Más kérdés, hogy nem tartották be és többet vettek de nem fogok ezen agyalni. Adtam amit adtam szívből mert azt a dolgot tényleg oda szántam nekik függetlenül attól, hogy ők mit vettek.

2021. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
89%

Amikor jobban alltal anyagilag, akkor sem vettel semmit a sogornodnek, igy ot ne is emlitsd a tortenetben!

Tesodnak nem vettel, igy mire fel varod az ajandekot?!

Ne a penzt nezd, hanem a szandekot..a figyelmesseget..egy aprosag is lehet ajandek, amivel erezteted a masikkal, hogy gondoltal ra.

Csak kulon a tesodnak ajandekot venni ugy, hogy mar csaladja van, eleg nagy parasztsag. Vehettel volna egy ajandekot nekik.

Engem nagyon irtitalnak a szamito emberek, akik csak kapni szeretnek..

2021. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
76%
Nem... kattyos
2021. dec. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
84%

Nem jogos, te nem viselkedtel szepen a sogornoddel, vsz. a tesodnak is kellemetlen lehet ha csak o kap ajandekot.

De az is lehet, hogy apakent o mar megelegszik azzal, ha egyutt lehet a csaladjaval es ugy gondolja te is ezt ertekeled.

Amugy sem azert adunk ajandekot mert cserebe varunk, hanem mert jol esik adni.

2021. dec. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Az meg hogy csak a tesódnak adsz, a sógornőnek nem... Hát... Ha velem ezt csinálnák, megmondanám: nekem se hozzanak semmit mert szar érzés hogy a páromat látványosan semmibe veszik.
2021. dec. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
89%
Nem jogos a sértődésed. Olvasd el az előző válaszokat, és gondold át mégegyszer.
2021. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
14%
Én azért megsértődnék. Mégis csak a testvéremről van szó
2021. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

#8:

És akkor mi van? A Karácsony szelleme szerint ADNI kell, és NEM KAPNI.

2021. dec. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
92%
Hat csak az a csunya ebben hogy azert adtal hogy te is kapj. Ez nem igy mukodik. Amugy meg ajándékozni nem azert szokas, mert a másiknak kevés pénze van, es nélkülöz, ez egy gesztus. Semmi koze ahhoz hogy te hogy allsz anyagilag, nem azert kell megajandekozni teged mert te szegeny vagy. Toled is azert parasztság hogy a sogornak nem veszel, nalam alapszabály hogy mindenkinek akivel talalkozok igy karácsony alkalmával veszek egy kis apróságot legalabb. De azert egy minimálisan igazad van, hogy fura hogy nem kapsz semmit a sajat tesodtol, bar az is lehet hogy tettel erte..
2021. dec. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!