Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan vagyok kiakadva, vagy...

Jogosan vagyok kiakadva, vagy tűrjek még?

Figyelt kérdés

Párom öccse lassan második hónapja ideköltözött hozzánk a földszinten lévő vendégszobába.

Eleinte úgy volt, hogy pár hétig lesz csak itt, mert az egyik ismerősének van egy vállalkozása, nála fog dolgozni. Ebből viszont még nem lett semmi....

De a problémát nem ez okozza. Hanem az, hogy az átmeneti ideköltözésbe úgy mentünk bele, hogy amíg nem dolgozik, addig segít mindenben, és nem hátráltat minket. Ehhez képest nekem munka után kezdődik a 2. műszakom. Ha eszik, a tányért az asztalon hagyja, az étel csomagolását ki se dobja. Ha rossz idő van, saras cipővel járkál ki be. De akkor lettem csak igazán ideges, mikor lementem a szobájába, hogy megnézzem ott mi a helyzet és a földet szinte beborította a szemét, valamint olyan szag volt, mintha az ágynemű tartóban egy hullát őrizgetne. Chipses zacskók, használt papírzsepi, stb a kuka melett, lusta beledobni. Ezt szóvá tettem neki is, mire még volt pofája visszavágni azzal, hogy én miért nyitok be az ő szobájába, hogy képzelem, majd ő takarít ott. Erre elmagyaráztam neki, hogy merre hány méter. A ház csak az én tulajdonom, és párommal még nem vagyunk összeházasodva sem. Szóval akár tetszik neki, akár nem, oda megyek be a saját lakásomba, ahová akarok. Vagy fizessen nekem lakbért, mivel ingyen lakik itt, és akkor nem fogok benyitogatni hozzá. Vagy ami még jobb, takarítson maga után. Erre nem válaszolt semmit, csak sértődötten nézett rám. Később a párom odajött hozzám, hogy ne legyek ennyire szigorú, miért kell egyből letámadnom az öccsét?

Erre már tényleg ideges lettem, és elmondtam neki, hogy majd két hónapot elviseltem az öccsét, és azt, hogy nem hogy segíteni nem akar, még utána kell takarítani, felfal mindent a hűtőből, beletenni nem tesz bele semmit. Szóltam neki, (már három napja) hogy nyírja le kinn a füvet, meg engedje le, majd tisztítsa ki a felfújható kerti medencét, de erre sem volt képes. Nem vagyunk szegények, de milliomosok sem vagyunk, én viszont nem akarom tovább tartani a párom öccsét. Nemrég még ő sem dolgozott, most kezdünk helyre jönni anyagilag.

Megmondtam páromnak, hogy jóindulatból kap még egy hetet az öccse, de utána nem szeretném, ha továbbra is itt lopná a napot. Húzta a száját, de nem akarom hagyni, hogy kihasználjanak....



2014. aug. 9. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos.m
2014. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Igazad van! Ne hagyd magad!
2014. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy befogadjátok valamennyire elvárható viszont az is hogy keresen munkát és tartson rendet is.
2014. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Félig olvastam el, de dobd ki a p.csába.
2014. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Ne hagyd.
2014. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Semmi hálaérzet nincs benne.

Ha legalább meghunyászkodna... de így nem tudom mit vár tőlünk.

2014. aug. 9. 12:33
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak a párod támogatása mellett tudod helyrerakni. Minden napra kapjon feladatot, ami számon kérhető lesz. Hány éves az öcskös?

Ha nem a megállapodás szerint viselkedik, addig dobd ki míg a kapcsolatotok rá nem megy.

2014. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg vele, hogy vagy változtat és betartja a közösségi együttélés szabályait, vagy bármikor, amikor nem, onnantól 3 nap és költözhet, ahova akar.
2014. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan akadtál ki. Én kidobnám, mint macskát sz..ni. És ha a párod ilyen esetben nem áll melléd, akkor őt is.
2014. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad.
2014. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!