Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan aki nem tartja...

Van itt olyan aki nem tartja a testvéreivel a kapcsolatot?(bőv lent)

Figyelt kérdés

Ha nem tartjátok, miért nem? Hány éve nem beszéltek?

Csak az válaszoljon akit nem kavar fel a téma, mivel elég személyes



2022. febr. 16. 22:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
1-2 éves lehettem amikor megszakította az anyánkkal a kapcsolatot, akkor ő fiatal felnőtt volt. Velem sem volt kontakt.
2022. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk elég kacifántos a testvéri viszony. Van egy vérszerinti és egy féltesóm. Ők ketten már vagy 15 éve nem beszélnek egymással. Sosem voltak túl jóban, és 15 éve a féltesóm elég paraszt volt a másikkal. Megígérte, hogy az első gyereke kereszt anyja lehet, aztán végül se szó-se beszed más lett a keresztanya.

Én egyszer összevesztem a vérszerinti tesómmal, kb 4-5 évig nem beszéltünk de végül kibékültünk. Nekünk se volt sose nagyon szoros a viszony és egy hülyeségem vesztünk össze csak mind a ketten makacsok vagyunk.

2022. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Mindig az volt az álmom, hogy kiderüljön van egy idősebb testvérem. Elképzeltem sokszor milyen tulajdonságoknak örülnék ami jelemezve (segítőkész akivel meglehet beszélni a gondjaimat stb). Aztán úgy adta élet, hogy nem idősebb tesot hanem 2 öcsköst kaptam. Igyekeztem olyan bátyuk lenni amilyet én szerettem volna, hogy legyen. Ezt tudtam is tartani kb 12 éven keresztül. Addig a idősebbik öcsém sülve főve nyakamon lógott. Szinte levakarni nem tudtam magamról. Aztán egyik napról a másikra rosszabodott helyzetet.(mai napig nem értem miért) Most már ott tartunk szóba se áll velem és utál. Probáltam békülni vele. Fáj, mert nem érzem azt hogy megérdemlem a viselkedését. Nyilván volt amit csinálhattam volna jobban. De nem vagyok anyira rossz testvér. Az is ezt igazolja, hogy a fiatalabbik öcsémmel jó a viszonyom és ő se érti miért ilyen a fiatalabbik bátya. + szüleim se értik, hogy tudtuk ilyen fordulatot venni.
2022. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
3-as vagyok azt kihagytam. Ez a állapot kb 14 éve tart
2022. febr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Van három féltestvérem, de sose tartottuk a kapcsolatot olyan nagyon, max évente egyszer vagy kétszer, sose éltünk együtt. Jelenleg a középsőt

1-2 évente látom, a legidősebbet több mint tíz éve nem, a legfiatalabbat 3 éve utoljára egy családtag temetésén.

2022. febr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
Általában ha messzebb költöznek egymástól akkor már alapból fellazul a akpcsolat testvérek között is.
2022. febr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A "kötelező" karácsonyozáson kívül semmi kapcsolatom az öcsémmel, pedig nagyon jó tesók voltunk. 3-ashoz hasonlóan, én sem tudom megfogni azt a pontot, ahol félrement az egész. Ő egyszer csak magába fordult és én akárhányszor próbáltam nyitni felé, nem sikerült. Iszonyú sokáig bántott a dolog (sokszor még most is), de elfogadtam. 35/N
2022. febr. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
A férjem a nővérével szakította meg a kapcsolatot. Alapvetően az a probléma, hogy az anyjuk a férjemet mindig jobban szerette, ez érezhető volt. A sógornőm pedig úgy kompenzált, hogy próbált mindig valami hibát találni az öccsében, mindenbe belekötött, piszkálta. Felnőttkorukban ez elmérgesedett, folyamatos kritizálás, fúrás, de a felszínen hízelgés is. Nagyon manipulatív és rosszindulatú a sógornőm sajnos, de kifele bűbájos persze. Nagyon bánt, mert az egésznek az okozója az anyósom, vele persze senki semmilyen kapcsolatot nem szakít meg, és ő aztán nem érti, hogy fajulhatott idáig a helyzet... én megértem a sógornőmet is amúgy. De a férjem mellett állok 100%-ban. Viszont az anyjával nincs kapcsolatom, mert ő meg engem gyűlöl, mert elvettem a fiát. Az unokáját nem is ismeri. Annyira szomorú ez így. Miért nem lehet csak úgy szeretni egymást??
2022. febr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

A testvérem azóta gyűlöl, mióta megszülettem. Nem akart osztozni a szülők figyelmén, pénzén. Egy falat kenyeret is sajnált tőlem. Nem egyszer volt hogy gyerekkoromban nem volt otthon semmi kaja, mert a haverjaival felzabáltak mindent. Ha kaptam szülinapomra pénzt azt ellopta. Ha vettem egy zacskó chipset azt megette. A ruháimat rongynak használta stb.

Sose dolgozott, csak anyánkon élősködött, lopott. Mindent ő kapott. Egy parazita féreg.

Tönkretette az egész gyerekkoromat. Majd ha megdöglik, és elkaparja az önkormányzat akkor sz4rok egyet a sírjára.

Ezekért gyűlölöm, és nem tartom vele a kapcsolatot kb 15 éve (ekkor lett kirakva a házból, és takarodott el csövezni pestre).

2022. febr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Kb. 25 éve romlott meg annyira a viszony, hogy inkább elkerültem a tesómat. Minimális ,évi 2 mondatos kötelező kommunikáción kívűl nem volt kapcsolatunk.(ezt nagyrész szüleink intézték így) Az elején próbáltam sokszor rendbetenni, kialakitani a helyzetet, de nem ment és én feladtam. Most meghalt covidban,50 se volt. A lelkiismeret furdalás felemészt , nem tudom meddig lesz ez így. Hiába tudom, hogy megpróbáltam az évek során mindent, hogy rendbetegyem a kapcsolatot, de most csak piszkál, bánt, hogy : még többet kellett volna próbálkozni.
2022. febr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!