Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mostoha húgom menthetetlen?

Mostoha húgom menthetetlen?

Figyelt kérdés

Mostohatesóm egy fiatal, éppenhogy felnőtt lány. Mesélte, hogy szerinte 14 éves korában kezdődött nála a beteges féltékenység, mikor az emberek ugyanazokat a sorozatokat, játékokat, karaktereket vagy zenéket szerették, mint ő, nem tudta szimplán elviselni. Ha megszeretett valamit, inkább utána soha többé rá sem keresett arra a dologra a neten, nehogy szintén olyan embereket találjon akik szeretik az adott dolgot, mert attól teljesen kiborult és mindig sírt. Aztán olyan 16 éves kora felé lett egy párja. Konkrétan úgy kezelte, mint egy tárgyat. Megmondta a srácnak, hogy öltözhet fel, nem lehetett instagramja a szerencsétlennek, és facebookon rendesen kontroll alatt tartotta, hogy mit csinálhat, mit nem. Egyszer a párja belépett egy csoportba, ahova posztolt meg kommentelgetett mostoha tesóm háta mögött, aki úgy kiakadt miután rájött, hogy akkor azt hittem gyilkossági helyszín lesz a lakásunkból, sosem láttam annyira aggresszívnak, mint akkor. Aztán mikor szakítottak, teljesen magába zuhant, betegesen ki volt, hogy nem tudta többé kontrollálni a csávót. Utána kb. fél évig úgy festett, mint aki az elvonóról szökött meg. Mikor együtt voltak egyébként, a szerencsétlen fiúra rá sem lehetett nézni, nem hogy teljesen kisajátította, egyenesen a tulajdonának tekintette, aki csak az övé, akinek nem lehetnek barátai (főleg lányok), és akinek mindig be kell számolnia róla, hogyha éppen nem otthon van, merre jár. Ha azt mondta, hogy a barátaival van, akkora hiszti és dührohamai voltak, hogy a srác nem vele tölti a szabadidejét, hogy néha azt hittük apámmal, hogy még ránk is támad. A fiúja barátait idegileg kicsinálta, teljesen eltávolította a fiú közeléből őket a kapcsolatuk vége fele, de fenyegetőzött a veréstől kezdve a gyilkosságig mindennel. Ami kicsit vicces volt, mert külsőre pont nem az a fenyegető típus, meg az aki eltudna bánni fizikailag egy fiúval is.

A mai napig ilyen nagyon féltékeny típus egyébként, csak mivel azóta is szingli, már nem csinál olyan nagy kirohanásokat. Viszont nem lehet a kedvenc dolgaira rákerestetni vele az interneten a mai napig, mert legyen szó akár csak egy film karakteréről pl. ha megtudja, hogy mások is szeretik, ugyanígy kiakad, magába fordul, belebetegszik abba, hogy nem az övé/az ő tulajdona az a dolog, és más emberek is szerethetik. Arról meg az ő esetében szó sem lehet, hogy valaki akármelyik kedvenc dolgáról valami szexuálisat mondjon, mert azonnal veszekszik-verekszik.


Egyébként a szülei mesélték nekem még, hogy kisgyerekkorában mikor megkapta a kutyáját, a kutyához hozzá nem lehetett rajta kívül senkinek érnie, mert akkor nagyon megsértődött. Szóval már szerintem egészen fiatal korban elkezdődhetett ez nála. Amúgy meg az átlagos minden napokban egy nagyon aranyos lány, mindenki kedveli aki nem ismeri a beteg oldalát. A munkahelyén is dicsérik folyamatosan (majdnem egy helyen dolgozunk), és velünk is jó a kapcsolata, bennem nagyon megbízik, majdnem mindent megoszt velem. Csak a szüleim is féltik, hogy egyszer a posszeszivitása miatt valami hatalmas hülyeséget csinál, és tönkreteszi a jövőjét meg a karrierjét. Arra nem tudtuk még rávenni, hogy pszichológushoz menjen, és mivel hivatalosan felnőtt nő, erőszakkal sem lehet oda vitetni. Viszont tényleg aggódunk miatta, meg az őt körbevevő emberek miatt is, ha ő egyszer féltékeny akkor már közveszélyes. Bármilyen tanácsot szívesen megfogadok, hogy ilyen helyzetben mit lehetne tenni, esetleg akinek van tapasztalata ilyen emberrel, hogy lehet kordában tartani? Vagy teljesen menthetetlen a lány?



#mentális betegség #Obszesszivitás #Elrontott nevelés
2022. márc. 29. 16:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
El kellett volna kiskorában vinni egy dokihoz. Agybeteggel mit kellene csinálni?
2022. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Othello szindrómának nézz utána.
2022. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Leginkább neki azt kéne megtanulnia, hogy ami a kedvence az lehet más kedvence is. Az amit megvesz tárgyat magának az az ő tulajdona. Személy esetében a szabad akarat jogát kéne valahogy megértetni vele, és azt, hogy ha van egy párja akkor a párja nem a tárgyi tulajdona, hanem a párja, és vannak emberi és személyiségi jogai.


Gyerekkorában nem érte valami trauma mielőtt kutyát kapott?


Pl. kedvenc kajájából evett apa, anya, testvér mikor még nagyon iciri-piciri volt? Tudom buta kérdés, de valami fixálódott gyerekkorában amit nem tud elengedni.

2022. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

"ha ő egyszer féltékeny akkor már közveszélyes"

Ha magától nem megy pszichológushoz, akkor ez már a rendőrségre tartozik. Ki kell hívni őket. Ennek kapcsán majd elkezdik kezelni.

2022. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
De amúgy a leírásod alapján ő próbálja ezt leküzdeni magában és terápiázni is próbálja magát azzal, hogy a kedvenc színészére nem akar rákeresni, mert akkor féltékeny lesz. De az necc hogy mikor féltékeny közveszélyes, de amiket írtál ő maga is próbál változtatni ezen, csak megvonással ami másfajta frusztrációt okoz. Sporttal hogy áll? Az is lehet hogy az energia dús, és ha mozogna, sportolna akkor tisztább fejjel tudna gondolkodni.
2022. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

* Az is lehet, hogy energia dús


Bocsánat elírtam.


Ami nem baj, ha valaki dúskál az energiában, ott a baj, hogy nem tudja úgy csoportosítani és hasznosítani és átalakítani bizonyos energiáját, és abból ez lesz amit írtál, mivel van egy gyerekkori fixációja.

2022. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

"Megmondta a srácnak, hogy öltözhet fel, nem lehetett instagramja a szerencsétlennek, és facebookon rendesen kontroll alatt tartotta, hogy mit csinálhat, mit nem."


Ahogy így olvastam eszembe jutott, hogy bizonyos királyi családoknál vannak ilyen szabályok, szabályrendszerek. Nem olvasott ilyeneket a mostohahugod?

Esetleg nincsen kedvence valamelyik királyi családból?

2022. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Amíg ebből nem gyógyul ki Pinterestre nem kéne regisztrálnia. :)


Mert attól hülyét kapna. :) Mert ott ha megtetszik neki valami és menti, azt gyakran menti más is mert másnak is tetszik. :D

2022. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Illetve aminek nézz még utána a dühkezelési probléma és borderline-szindróma. De nem vagyok pszihológus, tanultam pszihológiát fősulin, de már rég volt. Amiket írtál a dühkitörés ezeknél is előfordul.


De szerintem ő maga is szenved ettől, mert próbálja elkerülni a féltékenység állapotát azzal, hogy nem nézi pl. a kedvenc színészét az oldalon.

2022. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


5: Jól látod a dolgot, ő is mondta nekem, hogy próbálja ezt magában leküzdeni. De segítséget nagyon nem akar elfogadni, sem tőlem, sem a szüleimtől. Jár sportolni, ami megint egy hosszabb sztori lenne, ugyanis elkezdett ragaszkodni régebben az edzőjéhez, ami miatt ő döntött úgy, hogy szünetelteti a sportolást, ugyanis nem akarta hogy kijöjjön nagyon rajta a féltékenység, és tönkretegye a hobbiját. Most kezdte el újra nem rég


7: Nem tudok ilyesmiről sajnos

2022. márc. 29. 17:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!