Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire szóljak / szólhatok...

Mennyire szóljak / szólhatok bele a kistestvérem nevelésébe?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, jelenleg a nevelőapukámmal, anyukámmal és 4 éves kistestvéremmel élek. Elég furcsa itthon a helyzet, nevelőapukám elkényezteti a kisöcsém, nem szab meg neki határokat, anyukám pedig "szóban" ellenzi ezt, de a valóságban semmit se tesz ez ellen. Példának okáért, napi 3 órákat engedik neki a ps4-em használatát, a 4 éves gyereknek már oda se kell nézni a kontrollelre hogy irányítsa. Ha valamiért szólnak neki sír, és a szüleim hagyják is ezután. Rossz ránézni ahogy a gyerek görnyedten ül a tv előtt, mondtam már hogy felviszem a ps-t, de azt mondták ne tegyem / nevelőapukám hogy akkor vesz újat. nagyon értelmesek.. érettségi után (2 év múlva) el tervezek költözni, így a kisöcsémmel se fogok túl sokat találkozni. van valami amit most tehetek érte, hogy ne rontsák el teljesen a szüleim? persze tudom hogy miután elmegyek és egyre nagyobb lesz annál rosszabb lesz a helyzet, de érdekel hogy mások (ti) mit tennének a helyemben.

2022. ápr. 2. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Találj közös programokat a kistesóddal. Vidd el fagyizni, játszótérre, sétálni, játsz vele...

Azért engedi sok szülő ezt a gyerekeknek, mert órákra leköti magát a gyerek, így a legegyszerűbb a szülőnek, mert nem kell foglalkozni a gyerekkel.

2022. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Amennyire téged zavar, nyugodtan szólj bele, vagyis mondd el a véleményedet, kérdezd meg, mit miért csinálnak úgy, ahogy, mondd el, szerinted milyen következményei lehetnek, stb. Egy normálisan működő családban ezt egyszerűen csak úgy nevezik, hogy beszélgetés.
2022. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne legyen igazam, de ha aktívan belemászol a gyerek nevelésébe, abból nagy botrány lesz. "Nem a te dolgod/ne dumálj bele/nem a te gyereked/stb."


Én elengedném.

2022. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Édestestvérek vagytok?
2022. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Csak a kiírásod felét olvastam el, de a szüleid révén éppen egy hajszál választja el attól, hogy késő legyen megnevelni a kisöcsédet. Bár nem zárom ki, hogy az az 1 hajszál sincsen már meg...

A helyedben valahogy próbálnám úgy "nevelni" az öcsédet, hogy te szabsz határokat és nem hagyod, hogy a hisztijével megtörjön. Ps-ezik már egy jó ideje? Megmondod neki, hogy ennyi volt, most kimentek a való életbe focizni. Hiszti lesz? Lesz! Szüleid próbálnak rávenni, hogy add vissza? Igen! De ne hagyd magad! Egy 4 éves gyermeknek is kellenek határok, mert anyudék fejére nő és mindent ő fog irányítani. Ha akaratos is az öcséd le kell törni a szarvát. Mindent ő sem tehet meg. Próbáld hozzászoktatni, hogy nálad vannak szabályok.

Ha szüleid ebbe belekötnek írj privátba, küldök olvasmányokat anyudéknak a gyerek nevelésről :)

Szeretettel: egy óvónő

2022. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Igazság szerint az öcséd nevelése a szülők feladata kell hogy legyen. Te csak a ráérős idődben kellene hogy foglalkozz vele,hosz neked is ott van az iskola,barátok,stb...

Annyit tehetsz,hogy a kistestvérednek te húzol határokat. Olyanokat,amik rád,és rá vonatkoznak. Nagyon sokat fog neki a későbbiekben segíteni,ha most megtanulja,hogy amit anya és apa megenged,azt máshol vagy mással nem biztos,hogy csinálhatja.

2022. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
papíron a szülő dolga lenne a nevelés de sajnos nem mindig alakul így.
2022. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Amennyire jónak látod.


Én nem szóltam bele, mert nem gondoltam úgy, hogy 15 évesen az én dolgom lenne nevelgetni az öt éves öcsémet - mellesleg tök mindegy is lett volna, mert nevelőanyám szrrá kényeztette.


Ca. az ő 13 éves koráig a hátamon felállt tőle a szőr, de a gimis barátok leszoktatták a... fölényeskedő, elkényeztetett idiotizmusáról.

2022. ápr. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
5-ös, kár, hogy a való életben ez rhadtul nem így működik.
2022. ápr. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Egyáltalán nem szólhatsz bele.
2022. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!