Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek hogy vészeljem át...

Szerintetek hogy vészeljem át ezt az időszakot? (többi lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, van egy 18 meg egy 20 éves nővérem, és egy 6 yéves húgom. A nővéreimnek mind van külön szobája, de én a kistesómmal vagyok együtt. Amúgy sose volt még saját szobám, mert a húgom születése előtt még a fiatalabbik nővéremmel voltam egy szobában. Nagyon nem jó már ez így nekem, az ajtót be se tudom zárni, és semmi magánéletem. Amúgy imádom a kistesómat, rengeteget játszok vele, de elég nagy köztünk a korkülönbség, és már nem nagyon férünk meg egymással. Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy külön szobát szeretnék, és hogy vészeljem át azokat az időket, amíg még nem lesz saját helyem? Ha valaki járt /jár hasonló cipőben, az írjon nyugodtan, sokat segítene vele! :)

2020. máj. 5. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

A szuleidnek egyszeruen mondd el. Olyan jo lenne ha neked is lehetne mar kulon szobad. Es kerdezd meg ok latjak-e ennek eselyet? (Feltetelezem eleg erett vagy ahhoz 16 evesen, hogy tisztaban legyel azzal: van e meg egy szoba ami lehetne a tied anelkul hogy onnan barkit kiturnal vagy sem.

Nagyobb novereid nem szandekoznak egyetemre menni vagy munkaba allni is elkoltozni? Mert ha nincs erted beldozhato helyiseg, kkor csak igy lehet idovel onallo sajat szobad.


Egyeb lehetosegeid atmeneti idoszakra: valamelyik novereddel koltozz ossze. Korban kozelebb vagytok. Csereljetek ugy szobat, ha a tietek a legnagyobb, hogy akkor a kishugod keruljon egy kisebbe egyedul.

Ha eleg nagy a szobatok a hugival akkor valahogy valasszatok le neked egy kis sarkot...ahova ha bevonulsz azt jelenti egyedul szeretnel lenni, oda nejojjon utanad.

Szobarendet talaltok ki. Peldaul biztos van amikor a hugod ugysea szobaban kuksol, te meg elvonulnal. Lehetne hogy o mikor ne menjen be a szobaba, mert te hmm...szoval epp sminkelest tanulsz a netrol 16-17-ig. O addsig nezzen meset a nappaliban. Persze sokat nem varhatsz el, de egy oranem sok.

2020. máj. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Na és hol képzelted el azt a külön szobát? Van nálatok szabad szoba? Ez nem ugyanolyan, mint mondjuk kérni egy új cipőt vagy telefont, egy plusz szobát nem lehet csak úgy a semmiből elővarázsolni csak azért, mert te szeretnél külön aludni.
2020. máj. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Kérdezd meg tőlük,hogy lehetne-e már neked is külön szobád. Amúgy nem értem,hogy miért vagy a kicsivel egy szobába? Akkor miért nem inkább a 18 éves nővéreddel? Több lenne a közös téma vele mint egy 8 évessel...
2020. máj. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van.
2020. máj. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#3:+1
2020. máj. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Először is köszönöm szépen a válaszokat! :) A nővéreimnek fent tartva még az a 2 szoba, a 18 éves idén érettségizne, a másik pedig fogorvosi egyetemen tanul. És amúgy nincs szó ilyenről, hogy ne engedhetnénk meg magunknak vagy ne lenne rá hely. Hanem az van, hogy a kishúgomat még túl picinek tartják egy saját szobához, és hát ő egy eleven kisgyerek, és rajtam kívül mindenkit hamar felidegesít. Anyáék viszont tudják, hogy én imádom a gyerekeket, és óvónő is szeretnék lenni majd, ha nagy leszek. Ezért gondolják úgy, hogy a hugi ideális párost alkot velem :) És amúgy sose kértem tőlük semmi ilyen nagyobb dolgot eddig, de ezt az egyet nagyon szeretném :) És nem, sajnos, a nővéreim nem mennek abba bele, hogy én költözzek hozzájuk, mert ők szeretnek egyedül lenni. De ma beszélek majd a szüleimmel, és megírom majd a fejleményeket, ha érdekel! :) (kicsit hosszú lett a szövegelésem)
2020. máj. 6. 07:09
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja és az még a probléma, hogy a nővéreim egy pár évig még hazajárnak hetente
2020. máj. 6. 07:12
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Megáll az eszem! Vigyék a szülők a saját szobájukba a kicsit, nem neked kell felügyelni, nevelni, hanem nekik. A nővéreid ezt màr belátták, neked is jogod van a külön szobához.
2020. máj. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Így mondjuk egészen más a helyzet. A húgod viszont nem a te gyereked, hanem az övék, nem neked kéne emiatt szívnod. Miért nem a szüleid szobájában alszik, ha még nem akarnak neki külön szobát?
2020. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát az üres szoba lehetne a tied. Félig-meddig beköltözöl. És amikor a tesó hazajön, akkor te mész a húgihoz. Ez így tök logikus.

Csak ezt minden érintettel meg kell beszélni.

2020. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!