Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan gondolkozzak ebben az...

Hogyan gondolkozzak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy ti az én helyemben hogyan gondolkoznátok.?

Vannak testvéreim, és unokatestvéreim akikkel "közel" állunk egymáshoz

A családban én vagyok a legkisebb és született egy kisbabám akit annyira vártunk, mindenki örült neki meg "ooo én már most így szeretem meg úgy" és amikor megszületett azt hittem,majd mindenki eljön megnézni hiszen ő nekem/nekünk egy nagy boldogság volt szüleink halála után...

De amikor megszületett csak az egyik testvérem jött el hozzánk ( ő az édestestvérem a többi csak fél), akivel szinte mindennap tartom a kapcsolatot. De a többi...az egyik azért nem jött el mert rossz a gyereke, a másiknak én könyörögtem, a harmadik nem is látta volna ha nem viszem le karácsonykor stb. stb...

Nekem ez nagyon rosszul esett, hiszen amikor nekik lett gyerekük én egyből ott voltam, segítettem stb.

Már több mint egy éves a gyerekem és még a szülinapjára se jöttek el, fel se köszöntötték meg semmi, csak 2 testvérem jött el. De facebookon meg mindig irkálnak, hogy "jaj hivj fel hagy nezzem a gyereket, meghalok érte olyan szép" de amugy egyikse foglalkozik vele/velem. És ez azert is esik rosszul mert a csaladbol nekem mar csak ok vannak es ahogy eszreveszem nem is foglalkoznak velunk egyaltalan, felse hivnak, nem is irnak...

De en meg annyira magamra vettem ezt az egeszet, hogy ennyire nem tartunk ossze, de kozben meg annyira ideges is vagyok rajuk, mert mindig azt mondjak hogy " hozd mar le a kisgyereket hagy nezzem meg".

De nem akarom levinni mert annyira zavar hogy ok en vigyem a helyukbe, ha annyira latni akarjak jojjonek el, igy vagyok vele.Nem is keresem oket mar egyaltalan, ha szulinapjuk van irok de amugy mar maskepp allok hozzajuk ezota. Az édestestverem az egyetlen aki mindig jon amikor ideje engedi.

Nem tudom, ti hogy allnatok hozza? Csak en fogok fel ilyen drasztikusan vagy ti is ezt csinalnatok a helyembe? Ne haragudjatok ha hosszu lett, ki kellett magambol irni, mert mar ezzel is almodok. Koszonom szepen ha valaszoltok.



2022. ápr. 15. 01:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem álltok közel egymáshoz! Ideje lenne átértékelni a családi kapcsolataidat.

Azért mert rokonok vagytok nem kell kapcsolatot tartani, és szeretni sem egymást. Foglalkozz a saját családoddal, férjjel, gyerekkel, illetve azokkal, akiket valóban érdekelsz, keresnek, és tartják veled a rendszeres kommunikációt.

2022. ápr. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Amikor az embernek gyereke születik, kicsit átertékelődnek a dolgok. Te tudtál menni hozzájuk, meg akartál is. Ha ők nem akarnak, lehet van oka - elfoglaltak, elik az eletüket, vagy szimplán csak brm fintos nekik ez a kapcdolat annyira. Igyekezz elfogadni. Amúgy nekem is csomó unokatesóm van. Imádjuk egymást. De nem jarunk össze sűrűn. Viszont ha talalkozunk, ott folytatjuk, ahol abbahagytuk. A fiaim rengeteg időt igényelnek, dolgozom, házvezrtés, anyaság-nrm is lenne időm valakivel folxamatosan összejárni. Lehet az unokatesóid is ilyen elethelyzetben vannak. Amíg itthon voltam a gyerekekkel sokkal több időm volt.mindig ráértrm-és kerestem olyan barátokat akik szintén ilyen élethelyzetben vannak. Ráérnek, babáznak, nem rohannak munkába. Unokatesóimmal meg amikor összefutink, nagyon örülünk egymásnak, de ennyi. Viszonz nincs harag. A facebook meg innen látni, hogy egy hamis kép. Hiába irogat ott valaki-az nem kapxdolat.
2022. ápr. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik nekik elég ha "videóban látják" hogy miért, nem tudom.
2022. ápr. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak a tipikus azt mutatom hogy mennyire érdeklődök de igazából nem érdekel a dolog szint.
2022. ápr. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

- Jaj hivj fel hagy nezzem a gyereket, meghalok érte olyan szép

- Jó. Haljál meg.

2022. ápr. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Egy gyermek mindig csak a szüleinek csoda.

Ne várd el egy rokonodtól sem, hogy ugyan úgy éljen haljon és érdekelje a gyereked, mint téged. Mert nem fogja.


Nem érőltetném egyikkel sem a kapcsolatot, és nem azért mert nem rohantak meglesni a gyereket. Nyílvánvalóan nekik nincs úgy ígényük rád, mint fordítva.

2022. ápr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túltolod a dolgot. A te gyereked, nem a másé. Sokan nem tudnak lelkesedni mások gyerekei iránt. Egyébként én sem. Igen, meg szoktam kérdezni a rokonaimat és a barátaimat, hogy hogy vannak a gyerekeik, ha van velük valami, pl. betegek, akkor pár nap múlva rákérdezek, jobban vannak-e stb., de igazából csak a szülő iránt érzett barátság / rokonság miatt, mert tudom, hogy nekik fontos, jólesik nekik az érdeklődés és szívesen beszélnek róla. Ha ritkán találkozom ezekkel a gyerekekkel, akkor váltok velük pár szót, de ennyi. Külön nekik ajándékot nem szoktam vinni, inkább az egész családnak valamit.
2022. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Katona Dius ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy a vérségi kötelék mára mer nem sokat jelent. Azt a tesodat,aki jár hozzád,becsüld meg, a többivel meg tartsd meg a 10 lépés távolságot. Inkább szerezz olyan barátokat,nem is kell sok, egy két nagyon jó barát is elég,akivel jól érzed magad.
2022. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Az egyik igazabb mint a masik.

Nem varom el toluk, hogy ugy "eljen haljon" a gyerekemert mint en, mert ugysem fog mivel nem az o gyereke hanem az enyem. Persze nekik is van sajat eletuk, felnottek, gyerekeik vannak stb. Mindezt megertem. Csak legalabb amikor megszultem vagy nekem volt a szulinapom vagy a gyerekemnek jolesett volna legalabb egy telefonhivas, mert ezt en mindig megteszem. De ahogy az egyik kommentelo irta, elengedem a dolgot. Koszonom nektek. :)

2022. ápr. 15. 20:11
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
azt nem értem, minek kell fb-n mutogatni a gyereket, aki látni akarja, nézze meg élőben.én sose raktam ki egyet se róluk, hogy idegenek is őt lesegessék.
2022. ápr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!