Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy csontozó...

Szeretnék venni egy csontozó kést 20 000 Ft-ig milyen márkát érdemes venni Dicken gondolkoztam vagy Solingent? Leginkább filézni, hártyázni, nyulat/halat filézni használnám. Kényelmes markolat és olyan acél ami több évtizedig bírja adott esetben

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A Solingen vagy 5 márka gyűjtőneve, van ami jó köztük, van, ami gyenge.


Ha ennyit szánsz rá, beszélj egy szakértővel, biztos tudnak segíteni. Ők elég profik úgy tudom: [link]


Ha tudsz, japán kést vegyél fenőkővel.

2014. jan. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dick, vagy Solingen, esetleg Fiskars.
2014. jan. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:
100%

Bármelyik jó nevű márka 6-8 collos kése megfelel a célra.

Fontos az ergonómikus nyélkiképzés, de enélkül már egy magára valamit adó cég manapság nem gyárt kést.

Fontos a hozzá való fenőacél, ami már nem fér bele a fenti keretbe, de kaszakövön nem szabad minőségi kést fenni.

"Örökélű" kések, csak a tv reklámokban vannak, mindet kell éleztetni alkalmanként, és gyakran utánfenni.

Én naponta dolgozom késsel, ha mégis márkát kelene választanom, a Swibo-ra voksoln ék.

2014. jan. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bumbi02 ***** válasza:

Egy minőségi kés kibírja évtizedig, persze nem élezés nélkül.

Solingenből én Felixet, vagy Wüsthofot ajánlanék, mindkettőt jó márkának tartom, és elég jól tartják az élüket. Persze ez nagyba függ attól is, hogy kinek melyik kés áll a kezére. Van akinek ez a kényelmes, van akinek az.

2014. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!