Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek visszakérjem tőle...

Szerintetek visszakérjem tőle a pénzt?

Figyelt kérdés

A fiu testvéremmel egyetemisták vagyunk, tavaly fizettem neki matek tanárokat, mert akkor neki nem volt pénze.


Olyan 60-70 ezer ft, de lehet több nem számoltam még pontosan össze.

Most ő elkezd dolgozni, jól fog keresni , szerintetek mennyit kérjek vissza tőle?


Nagyon jó kapcsolatunk van, szoktunk egymasnak eddig ezt azt fizetni, de azert ez sok pénz….



2022. ápr. 30. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Mi volt a pénz átadásakor a megállapodás? Tesó, most adok, mert nekem van, majd ha lesz bevételed, akkor visszaadod?
2022. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha kölcsön volt akkor ok. Ha nem, akkor viszont nem túl szimpatikus húzás visszakerni.
2022. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
ne
2022. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, miben állapodtatok meg. Ha anno ezt nem tisztáztátok, akkor kb. ez most a tanulópénz, hogy ezt mindig előre meg kell beszélni. Igen, lehet, hogy a 60 ezer sok, de egy egész életre vetítve meg semmi. Persze, az sem mindegy, ő hogyan viszonyulna hozzád ilyen helyzetben.
2022. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Meg kellett volna beszélni, hogy adod.

Nekem ugyanígy volt 50-60000 forint, amit tesóm adott "csak úgy".

Aztán kiderült ő kölcsön gondolta és amikor még szarabb helyzetben voltam mint mikor adta, visszakérte.

Az volt a gond, hogy nem számítottam rá, mert nem mondta, hogy ez kölcsön, amikor meg szóvá tettem, hogy miért nem mondta, elkezdett szidni, mint a bokrot. Nem is beszéltünk azóta.

Szerintem engedd el, ha nem mondtad konkrétan, hogy kölcsön van. Nagyon rosszul esik az embernek, ha azt hiszi ajándékba adtad, mert akkor hatalmasat nőttél a szemébe. Ha most visszakéred, hatalmasat is fogsz bukni.

Persze ha kenyérre kell a pénz akkor kérd vissza, vagy kérj tőle kb akkora összeget, anélkül, hogy ezt a sztorit megemlítened.

2022. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak "adtad", és most mégis komolyan szükséged lenne rá, akkor megpróbálhatod vele megbeszélni, hogy ha "tudja", akkor adja vissza valamikor, ha neki nem megy, akkor viszont nem várhatod el töle!
2022. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem beszéltünk akkor semmit sajnos.
2022. ápr. 30. 11:16
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Akkor nem etikus. Miert akarod visszakerni?


Én is sokat segítettem pénzzel anno az öcsémnek, fiatal felnőtt korunkban, sose kértem vissza tőle.

2022. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8as, egyidősek vagyunk.ikrek.


Azért mert ez azért sok pénz,és várratlan kiadásnál nekem is szükségem lehet rá.

2022. ápr. 30. 11:20
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Akkor elég ha váratlan kiadásnal kérsz tőle.
2022. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!