Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Visszakérjem édesapámtól a pénzt?

Néhány évvel ezelőtt, végzős gimnazista koromban kölcsönadtam édesapámnak egy nagyobb összeget (több 100.000 Ft-ot), amit azóta sem adott vissza. A pénz kisebb részben saját munkámból, nagyobb részben rokonoktól ballagásra, születésnapra stb. kapott pénzből származott. Nem hiányzik borzasztóan az a pénz, de azért jobb lenne, ha ezzel az összeggel több lenne a számlámon. Számomra dilemmát jelent, hogy visszakérjem ezt a pénz, talán azért, mert mégiscsak elég sokat költöttek rám a szüleim (pl. taníttatás, stb.) az évek során (noha erre a konkrét összegre nem pl. a család megélhetése miatt volt szükség, édesapám egyéni hülyeségre költötte el). Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Keress kérdéseket hasonló témákban: pénz, szülő, kölcsön, apa, anya, összeg, hitel

okt. 30. 21:04  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
hírnök nevű felhasználó válasza:

számold fel az évenkénti banki kamatot is

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont okt. 30. 21:08 Privát üzenet
Achgdrztombdzj nevű felhasználó válasza:

Úgyis te öröklöd.

A válasz 10%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont okt. 30. 21:08 Privát üzenet

"Achgdrztombdzj nevű felhasználó válasza:

Úgyis te öröklöd."

Egyáltalán nem biztos, hogy valamit is örököl a kérdezö!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont okt. 30. 21:11 Privát üzenet
Savlekotő nevű felhasználó válasza:

Nem kérném vissza,ha nem adja magától az mutat egy jellemet,főleg a gyerekének.. De többet nem adnék kölcsönt az illetőnek.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont okt. 30. 21:16 Privát üzenet

Mit jelent a néhány évvel ezelőtt?!

Én egyébként nem kérném vissza. Azóta gondolom a többszörösét kaptad vissza ilyen-olyan formában. Meg hát évek múltán felhozni ezt a semmiből, nem tudom, nekem fura.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont okt. 30. 21:16 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

Nyilván kérd vissza.

Én a helyedben először említeném, hogy akkor én annyit adtam kölcsön. Érdeklődnék, mire költötte, amire költötte, abban telik-e öröme, használja-e stb. Aztán megkérdezném, mikor tudná visszaadni a pénzt. Ha mond egy konkrét időpontot, ill. ütemezést (hogy pl. részletekben adná vissza), akkor bármibe belemennék.

Szóval én így csinálnám.

Mondjuk, amikor kölcsönadtad, már akkor beszélni kellett volna arról, hogy mikorra várható, hogy visszaadja, ill. egyben, vagy 20e Ft-onként akarja visszaadni.

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont okt. 30. 21:23 Privát üzenet
Kérj kölcsön te is, aztán majd elfelejted visszaadni, még csak nem is mondhat semmit se ;)

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont okt. 30. 21:32 Privát üzenet

kérdezd meg, hogy

"akkor, azt a pénzt kölcsönbe gondolta, vagy örökbe?"

csak, hogy hogy tervezz az életeddel...

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont okt. 30. 22:40 Privát üzenet
Apaként, férfiként szégyenletes dolog, hogy a saját gyerekétől kellett kölcsönkérnie, akit neki lenne kötelessége támogatnia. Az pedig a legszánalmasabb, hogy nem adta vissza a lehető keghamarabb. Gerinctelen, csúszómászó jellemre vall. Nyugodtan mondd meg neki, hogy szeretnéd a pénzt visszakapni. Az erre kapott reakciójából kiderül majd, hogy érdemes-e bármilyen szinten is megbíznod benne, vagy elkönyvelheted hiteltelen, kudarcot vallott senkinek.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont okt. 31. 09:37 Privát üzenet
Emlitsd meg neki,hogy szükséged lenne arra a pénzre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont okt. 31. 09:40 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Spherocytosisom van, édesapámtól örököltem,5 éves voltam, mikor kivették a lépem. Adhatok vért?
Szeretnék egy nagyobb motort, édesapámtól. Tőle kaptam az elsőt is. Azóta is az van. Hogy tudnám elérni, hogy kapjak tőle?
Milyen dolog lenne ha édesapámtól kérnék pénzt? Vagy maradjon a hitel?
Kitűnő érettségi, év végi 4-es osztályzat, elmaradt elismerő szavak édesapámtól?
Visszakérjem anyámtol a pénzt?
Szerintetek visszakérjem tőle ezt a pénzt?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!