Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jo dolog ez egy szülő részéről?

Jo dolog ez egy szülő részéről?

Figyelt kérdés
Altalanossagban kerdezem, hogy szerintetek jo-e, ha egy szülő a gyerekeinek, foleg ha mar felnottek, azt mondogatja, hogy nektek szeretnetek kell egymast, szeressetek egymast stb? Miert kell ezt? Ha jol nevelte oket, anelkul is szeretik egymast es jo testverek lesznek, hogy mondogatja ezeket, ha meg nem olyanok, mert pl eltero az ertekrendjuk, nem jonnek jol ki, mert ugye a csaladot nem tudja az ember megvalogatni, akkor meg minek ezt sulykolni, foleg ha mar felnottkoruak, ezzel nem csak ront meg jobban a helyzeten? Ertem a szuloket, de nem latom ertelmet ennek...szerintetek?
2022. máj. 16. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Anyai nagyanyám örökös mottója volt ez - mondanom sem kell, a háttérben állandóan mozgatta a szálakat, mintha örömét lelte volna benne, hogy egymásnak uszítja a három lányát, mindenféle kitalált avagy valósnak vélt pletykával, a másik kettő háta mögötti kibeszéléssel, amikből aztán nagy sértődések lettek, meg egy csomó egyéb féligazság és hazugság. Ezzel a "jó testvéreknek kell lennetek" szlogennel utána szerintem leginkább magát nyugtatta.

Ez csak egy eset persze, de én aztán soha nem hallottam ugyanezt a mondatot az anyámtól, pedig a nővéreimmel mi is hárman vagyunk testvérek. Okulva az ő otthoni problémáiból, mi gyökeresen másként lettünk nevelve - vagy szemtől-szembe megy sehogy, de titokban semmiképp. Őszinték vagyunk egymással és szeretjük is egymást, így minket nem kell erre külön biztatni. Akiknél amúgy is sz@ar a viszony, ilyen-olyan okokból kifolyólag, az valószínű efféle szülői nyomás mellett sem lesz jobb, csak azért, mert elvben jó testvéreknek KELLene lenniük, szerintem.

2022. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan fáj neki, ha nincsenek a testvérek olyan jóban. Főleg, ha nem így nevelte őket.

Eltérő értékrend mellett is lehet egymást szeretni. Főleg, ha már mindenki önálló és önállóan éli az életét. Nem kell egymás életébe mélyen belemászni. De attól még lehet együtt kellemesen eltölteni a családi programokat. És lehet jóban lenni.

2022. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Az én környezetemben is van egy ilyen asszony. Elég szélsőséges történet. Az egyik gyereke késsel ment a másiknak, máskor a megöléséről beszélt, ez gyerekkoruktól megvan, most 50 alatt vannak. Nem diagnosztizált, de egyre nyilvánvalóbban elmebeteg a késes gyerek. Ezt a gyerekét az asszony világéletükben kiemelten kezelte, ezért a gyerekért volt oda, mindenki számára nyilvánvalóan. A szülők előszeretettel fújják a normális gyereknek a kérdésben leírtakat: iért vagytok rosszban, szeressétek egymást, legyetek jó testvérek! Én azt gondolom, hogy az elkényeztetett, legtöbbször "selejtes" gyereknek ezzel próbálják a primitív agyukkal biztosítani, hogy haláluk után is biztonságba tudják a kedvencüket, hogy az elhanyagolt gyerek támaszt nyújtson a szeretett gyereküknek még idős korukban. Extrém esetben az sem gond, ha az életére tört.
2022. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem hála az égnek jó a kapcsolatom a nővéremmel és anyukámmal is, apukámmal viszont annyira nem. Vele kapcsolatban mondta anyukám többször, hogy "az apád és szeretned kell". Nem. Nem kell. Senkit sem "kell" szeretni, főleg akkor ne,, ha tett ellene. Sem szülőt, sem testvért. Ha ez nem apukámmal, hanem a nővéremmel lett volna kapcsolatban, már valószínűleg nem lakinék itthon, és anyukámmal is csak limitált kapcsolatom lenne.
2022. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondani kell, hanem példát mutatni.

Amúgy áldás az egymást szerető, segítő testvéri, rokoni kapcsolat, de az egymást lehúzó meg átok. Fogcsikorgatva ne szeressétek egymást.


Az ilyen mantrának nincs nagy értelme, erre gyerekkorban kellett volna tanítani. Ha akkor nem ment, akkor ne azt mondja, hogy szeressétek egymást, hanem tartson önkritikát. Akár előttetek is. Nem hülyeség ez: ha elmondja, hogy mennyire sajnálja, hogy nem tudott egymás szeretetére, összetartásra nevelni benneteket, és elmondja, hogy miért nem, és úgy... Na ezzel lehet, hogy mégis tanítana benneteket valamire felnőtt fejjel.

2022. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, csak falusi legenda, hogy a testvérek igazi kapcsolata örökléskor mutatkozik meg. Sok "gyerek" viszonya változik meg a szülő halála után, mert vannak akik összevesznek a vagyonon, ami nem is vagyon, csak egy-két tárgy. Szomorú, hogy egy zsírosbödön okot adhat a testvérek eltávolodásának, haragjának.
2022. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6# Bizony ez nem legenda. Sőt, ez halál előtt megkezdődik, a legaljasabbak már akkor kezdik kiénekelni a holló szájából a sajtot. Ezerszámra vannak ilyen sztorik, testvér háta mögött megkötött ajándékozási ügyletek, eltartási szerződés a semmire, a pénzéhség határtalan. A köteles rész nem ok nélkül képződött jogintézmény, védi az öröklés eszméjét és a becstelen testvérrel szemben a másikat, legalább 1/3-ad hagyaték erejéig. Felnőtt emberek összeverekednek egy bödönön, és ez nem a tanulatlan réteg sajátja. Csakis aljasság kell hozzá.
2022. máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
kevés ennél gusztustalanabb dolog van amúgy.
2022. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!