Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Nagyon utál a nővérem

Mit tegyek? Nagyon utál a nővérem

Figyelt kérdés

Egész életünkben hol jóban voltunk 1-2 hétre, hol veszekedtünk a nővéremmel. Lehet csak a sok korkülönbség miatt. 9 év. Plusz nem voltam valami könnyű eset, kisebbként kényszer betegséggel küzdöttem ami miatt csináltam idegesítő dolgokat, többször veszekedtünk emiatt is, azóta ez egész szépen visszaszorult, most viszont depresszióval és pánikkal szenvedek. Én most vagyok 19, ő 28. Sajnos, ahogy teltek az évek egyre rosszabb lett közöttünk a kapcsolat. Szüleink 5 éve elváltak és nagyon feszült közöttük a levegő, konkrétan csak én vagyok beszélő viszonyban apukámmal. Anyukámmal élünk mindketten. Nővéremet rosszul érintette a válás, van egy 4 éves gyereke, ami szintén rossz párkapcsolatból lett így egyedül neveli. Valamiért velem sokkal haragtartóbb. Van, hogy egy kis időre jól kijövünk egymással aztán, ha nem is csinálok rosszat akkor is egyik napról a másikra haragos lesz velem. Direkt sosem akartam neki ártani, mégis tök bűntudatom van néha. Bocsánatot meg nem tudok kérni tőle. Nem vesz rá a lélek, pedig ez okozna a lelkemnek megnyugvást. Alapból a bocsánatkéréssel nincs gondom, ha hülyeséget csinálok olyan bűntudatom szokott lenni, hogy nem is bírnám ki, hogy ezt a lépést ne tegyem meg. De ez most más…Ha valamit kérdezek tőle normális hangnemben akkor sem kapok normális választ, csak kaffogást, hogy is tudnék akkor tőle így bocsánatot kérni?

Tudom, hogy a válás meg a többi kellemetlenség miatt ami érte élete során nem könnyű neki sem mert egy veszekedés közepedte próbálta ezt kifejezni, de bennem akkor már annyi harag volt felé a folyamatos bosszúállása miatt, hogy akkor túl sok megértést tőlem sem kapott.

Folyamatosan a saját felelősségem látom a dolgokban, hogy nem akarom, hogy a haragja miatt amit felém táplál az egészsége rámenjen, vagy hogy látom, hogy anyunak sem jó ezt látni. Hiába nem én vagyok ellenszenves mégis én érzem magam tehernek mások szemében. Mit tegyek, hogy elmúljon a bűntudatom?


2022. jún. 6. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább? nem kell vele foglalkozni.
2022. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért foglalkozol vele? Ignoráld! Ne hagyd, hogy szarát rád kenje!
2022. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az van higy egymás agyára mentek. Nem észséges 3 felnőtt embernek együtt élnie így ebben a formában. Szerintem ha elköltözöl (ő gondolom nem tudott a gyerek miatt) vársz egy kicsit hogy mindenki szusszanjon egy kicsit, tehát legalább pár hónap egymás nélkül, akkor erdemes lenne vele komolyabban megbeszélgetni, hátha lehetne javítani a kapcsolatotokon.
2022. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!