Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzt illik visszaadni...

Mennyi pénzt illik visszaadni nővérem esküvőjére?

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon fiatalon esküdtünk meg. Kevesen voltak az esküvőn, és a testvéreméktől közel 400 ezer forintot kaptunk. Tudni kell, hogy ő és a párja is dolgoznak, diploma, saját ház stb minden megvan.

Mi a férjemmel egyetemisták vagyunk, 0 támogatással önfenntartunk (az ő édesanyja részéről örökölt kis házban élünk, de a gáz nincs bekötve, a tető omladozott, annyi pénzt kaptunk az esküvőre, hogy azt kipótolva meg tudtuk csináltatni a tetőt).

De egyik napról a masikra élünk. Tanulunk, dolgozunk, próbálunk egyről a kettőre jutni.

Testvéremék 1 hónap múlva esküsznek. De egyszerűen 100 ezer forintnál többet nem tudunk kiköhögni.

Már eladtam mindenem ami volt (a jeggyűrűm kivételével zaciba adtam azt az egy arany láncom is), minden ami érték volt eladásra került, de most csak ennyi megy.

A férjem kivan, mindig ezt mondja, hogy "nincs pofája így odaállni"...

A nővérem tudja, hogy mennyire nélkülöznünk kell.

Nagyon nagyon ciki hogy ennyit tudunk visszaadni...?



2022. ápr. 10. 19:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ciki. A nővéred is biztosan tisztában van vele, hogy nektek nincs több, nem hiszem, hogy többet várna tőletek. Mi sem kaptunk annyit, mint amennyit a férjem adott a nővéreknek, de nem csináltunk problémát ebből. Nem ez számít!
2022. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, miért lenne ciki. Nem azert adott annyit, hogy visszakapja. Így is gáz, hogy elzálogosítottad a cuccaidat, ha én lennek a nővéred, nagyon rosszul esne, az biztos.
2022. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal jobban ciki hogy tudják milyen körülmények közt éltek mégis ennyi pénzt 'kell' nektek adni nekik.Ha én lennék a helyében biztos nem fogadnám el a pénzt.
2022. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Ha tisztában van azzal, hogyan álltok anyagilag, akkor szerintem nem vár semmit, neki szerintem az a fontos, hogy ott legyetek a nagy napon és osztozzatok az örömében. Esetleg segítsetek az esküvő lebonyolításában, ha van rá mód.
2022. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, pontosan tudja, hogy nem vagytok olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megengedhessétek magatoknak, ráadásul nekik kevésbé is van rá szükségük, mint nektek, szóval kizártnak tartom, hogy megharagudna ezért. Sőt, én a helyében ezt se fogadnám el, ha tudnám, hogy ez az összes spórolt pénzetek.
2022. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. A testvéremet akkor is elhívnám az esküvőmre ha a ruháját is nekem kellene megvennem és semmi pénzt nem adna. Amúgy semelyik vendégemtől nem várnék el pénzt vagy ajándékot, mert számomra nem erről szól a meghívás.
2022. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

A te nővéred. Ennyire nem ismered? Ha nem ismered, akkor igen, ciki, mert ki tudja, lehet olyan ember, aki megsértődik rajta.

Ha meg ismered és TUDOD, hogy nem nézné mennyit adtok, legyen az 10 ezer vagy 100 ezer, akkor nincs min gondolkodnod.

A férjed viselkedése meg röhejes. Esküvőn nincs olyan, hogy ciki meg nem ciki pénzügyi szempontból, figyelembe véve az emberek anyagi helyzetét is.

Férjed csak rinyál. Mondjuk ilyen emberrel sem esküdtem volna, aki ennyire anyagias.

2022. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Ha ajándékot is elfogadnak akkor még olcsóbban is "megúszhatod". Egy 50 ezres mikró vagy festmény pl már elég jó kategória, és a másik 50e-t már oda sem adni, egyáltalán nem ciki. Persze ha szükségük van egyáltalán ajándékokra...
2022. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

4-es: igen, segítünk amiben tudunk, a tortáért és a virágokért is mi megyünk, illetve már előtte napon ott leszünk, hogy reggel már nekiállhassunk dísziteni stb.:)

2022. ápr. 10. 20:08
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a nővéred helyében, ha tudom hogy így kicentizve éltek, el se fogadnék egy forintot se. Csak gyertek el az esküvőre.
2022. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!