Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Két testvér 50-50 %-ban...

Két testvér 50-50 %-ban örökölt egy házat. A hagyatéki eljárásban az ingatlan értéke 6M forint. Az egyik testvér el akarja adni a házat a másiknak, de nem tudnak megegyezni, mert szerinte a ház most 12 Mió-t ér. Mi a jogos ár?

Figyelt kérdés

Aki meg akarja venni, az ragaszkodik az hagyatéki árhoz. Az eladó testvér szerint viszont 12 Milliót ér a ház, és 6 Mió Ft-ot követel.

Mennyiért kell megvennie, az értékbecslés feléért, vagy kérhet-e többet az eladó testvér?



#ingatlan #hagyatéki eljárás #mennyit ér az ingatlan #öröklés testvérek között
2022. júl. 8. 13:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%

A jogos ár a piaci érték, nem pedig az amit a hagyatékin megállapítanak.

Gondold el, ha pl eladná a testvérnek 3M-ért, utána meg a testvér eladná 10 M-ért, mennyire lenne igazságos?

2022. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%

Megegyezés és piaci ár kérdése.

Ha most a környéken a hasonló állapotú és felszereltségű ingatlanok 12ért mennek akkor nyilván egy köztes összegben érdemes megegyezni, pl 10 millióban.

2022. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%
5 olyan jókat írtál, hogy én is öldet adtam, de azért az hogy hirdessék meg és amikor a vevő ott van a pénzzel és esetleg hitellel megvenné, de mégse neki adják, már nagy görénység. Ha meg nincs ott a pénzzel, akkor nem igazi vevő.
2022. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy írták, nincs olyan, hogy "jogos ár", az értékbecslés csak irányadó jellegű.


Ha nem tudnak megegyezni, akkor el kell adni a házat piaci áron, és elfelezni az összeget, ennyi.

2022. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
34%

14!


Nem, nem KELL eladni. El lehet adni. Nem kötelező.

2022. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem kötelező, nem is úgy értettem.
2022. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 kovpet ***** válasza:
94%

Értékbecslővel fel kell becsültetni és kész. Pénzbe kerül? Nyilván. De a milliós tételekhez képest aprópénz.

Vagy keresni kell környékbeli eladó ingatlanokat és azokhoz viszonyítani. Az ingyen van, de lehet mellélőni vele.

2022. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 lizzi77 ***** válasza:
92%
Vedd meg te tőle 3 m Ft-ért, kíváncsi vagyok, odaadja-e ennyiért. Egyêbként nem megy ki hagyatékkor a becslő, hanem egy táblázat alapján határozza meg az értékét. Nyugodtan lehet egy magán értékbecslést is kérni, csak ki kell fizetni
2022. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
96%
De simán szét lehet nézni az ingatlan.com-on is a hirdetések között... hogy az adott helyen kb. mennyiért hirdetnek hasonló állapotú házakat....
2022. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Istenem de tipikus ez a sztori, ezerszer hallottam már. 2 testvér felesben örököl egy házat, de az egyik túl csóró, hogy kifizesse a másikat. (Vagy néha mindkettő az, mindegy.) Nem viccelek, egyszer még a buszon is hallottam egy ilyen sztorit ahogy ismerősének mesélte egy ötvenes férfi, hogy ő biztosan nem költözik ki a házból, amiben ő lakik, de a fele a testvéréé, mert nincs pénze se kifizetni, se magától saját ingatlant venni, a testvérének meg volt.
2022. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!