Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Két testvér 50-50 %-ban...

Két testvér 50-50 %-ban örökölt egy házat. A hagyatéki eljárásban az ingatlan értéke 6M forint. Az egyik testvér el akarja adni a házat a másiknak, de nem tudnak megegyezni, mert szerinte a ház most 12 Mió-t ér. Mi a jogos ár?

Figyelt kérdés

Aki meg akarja venni, az ragaszkodik az hagyatéki árhoz. Az eladó testvér szerint viszont 12 Milliót ér a ház, és 6 Mió Ft-ot követel.

Mennyiért kell megvennie, az értékbecslés feléért, vagy kérhet-e többet az eladó testvér?



#ingatlan #hagyatéki eljárás #mennyit ér az ingatlan #öröklés testvérek között
2022. júl. 8. 13:54
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen, ketten örököltünk egyik rokonnal egy házat. Én meg akartam venni, ő nem fogadta el a hagyatéki árát, majdnem a dupláját kérte volna. Megbeszéltük hogy hívok én és fizetek egy értékbecslőt, akinek a szakvéleményt mindketten elfogadjuk majd, és az lesz az ár. Kinéztem az embert, előre megküldem neki hogy van-e kifogása az adott személy ellen, nem volt. Megvolt a becslés, mindannyian ott voltunk, hát a hagyatékinál kicsit többre becsülte az ingatlant. Mikor megkapta a papírt róla, én lettem a rohadék, hogy biztos lefizettem az értékbecslőt... Felajánlottam hogy akkor hívjon ő is egyet, és a kettőt átlagoljuk. Ez nem tetszett neki.

Hát mondtam neki hogy nyasgem, akkor hírdesse eladásra a tulajdoni hanyadát, majd megveszem elővásárlási joggal ha van rá vevő és megfelelő az ár. 2 évig ennyiben maradt az ügy, használtam a házat így is, ő meg nem, csak néha beállított. Végül csak kinyögte hogy elfogadja az értékbecslőt+azóta az értéknövekedés miatt meg kér egy kis plussz pénzt. Megkapta, enyém a ház.

El lehet húzni ha ráér. Ha nem ér rá, próbáljátok meg megállapodni egy köztes összegben.

2022. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!