Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem tudják felfogni,...

Miért nem tudják felfogni, hogy nekem semmi kötelezettségem nincs ebben a történetben?

Figyelt kérdés

Van egy húgom (31 éves), mindketten nők vagyunk, én házas vagyok viszont még nincs gyerkőcöm.

Neki pár éve nincs kapcsolata viszont nagyon szeretne meg gyereket is szeretett volna. 1 évvel ezelőtt úgy döntött, hogy inszeminációval gyereket vállal egyedül. Namost jelenleg 4 hós a gyerek, már amikor terhes volt akkor is az én nyakamba akarták varrni anyámékkal együtt, hogy majd én fogok neki segíteni meg majd sajátomként kell szeretnem, törődnöm vele stb. Amúgy a húgommal rettentő rossz a kapcsolatom gyerekkorunk óta, csak anyàmék miatt tartottam vele eddig is a kapcsolatot. Mindenben alám tesz, az esküvőmre el se jött mert irigy volt hogy nem neki jött össze, a férjemet próbálta ellenem hangolni nagyon sokszor már, egy igazi rosszindulatú, hátulról jövős förmedvény. Most 4 hónapja mióta megvan a gyerek mégjobban tolják ezt, hogy én vagyok a világ legszarabb embere meg igenis nekem vele törődnöm kéne mert ő szegénykém egyedül neveli és igenis azért vagyok a testvére hogy segítsek neki.

Dehát nem én kértem, nem én csináltam akkor mégis mi a francért várnák el, hogy én pesztráljam??? Meg hát egyedül vállalta, tudta hogy egyedül fogja nevelni is, miért akarják rám hárítani a felelősséget?? :(



2022. júl. 17. 00:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
HOl itt a gond? megmondod nekik ugyanezt és pont, onnantól kezdve ugy sem tehet mást mint emgoldja maga.
2022. júl. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
És ha egyedül neveli? Más is. Nem te vállaltad a gyereket, semmi dolgod vele. Ha olyan szar egyedül, nem kellet volna szülni.
2022. júl. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Ja, és ha megint jönnek a szarember rinyálással, két dolgot mondanék, illetve kérdeznék tőlük a helyedben. Egy: mikor is ígérted hogy bármiben segítesz? Kettő: ha olyan szar ember vagy, nyilván nem akarhatják hogy a gyerek közelében legyél...Babázzon a nagymama ha annyira odavan a segítő családért.
2022. júl. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell túllihegni. Anyádék és húgod életében a gyerek körül forog most minden, a te számodra meg lényegtelen mellékkörülmény. Ezt az éles ellentétet nem értik,ennyi az egész. Máshol is előfordul ilyen.
2022. júl. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy a többiek írták, megmondod, amit itt leírtál. Csak arra figyelj, hogy próbáld meg higgadtan mondani, mert most nagyon fel vagy háborodva, egyébként jogosan, de ha idegeskedve, sértődötten mondod el az érveidet, akkor ellened fordítják az egész szituációt. Gondold át előre, hogy pontosan mit fogsz mondani, milyen szavakkal, úgy könnyebb lesz.
2022. júl. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Megmondod, hogy magának szülte, és köszönöd, neked van életed - egyébként miért beszélsz még vele?


Ha az én húgom az esküvőmre sem jönne el, mert épp bele van hülyülve a gyerektémába, akkor bocs, így járt utána.

2022. júl. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

Azért ha anyádékkal való jó kapcsolat miatt tartod a kapcsolatot a húgoddal, azért a te pszichés érettségedről is elmond egy s mást...

Egyébként meg meg lehet mondani, hogy aki ennyire a nyakadba akarja varrni a húgodat, az gardedámkodjon felette nyugodtan,mert te akkor sem vállalod, ha c típusú kölykök potyognak az égből. Ha emiatt bevágják a durcát, szard le, van férjed, aki szeret.

2022. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%

Függetlenül attól, hogy nincs igaza a zsarolás, sőt károkozás terén, magából az ajánlatból esetleg hosszú távon még hasznod is lehet.


Jól tud jönni egy Hozzád erősen kötődő gyerek a közeli rokonságból, azokban a jövőbeli új helyzetekben, amikor a gyerek már kamasz, sőt fiatal felnőtt lesz, és az akkori új helyzetekben, betegségek, életközépi válságok, szülők betegsége adódnak súlyos családi döntések.


Ha Húgod irígy, sőt rosszindulatú, az rossz nagyon, de ha a gyereke Hozzád kötődik erősen érzelmileg, az 20 év múlva komoly haszon lehet: súlyos családi válsághelyzetekben lesz majd valaki, aki rendre Melléd állhat, lesz valaki, aki ,,fogja'' Húgodat. Ez komoly haszon lehet olyan jövőbeli helyzetekben, ha Húgodnak túl nagy a befolyása szüleidre, vagy ha a köztetek levő ellentét feloldhatatlan. Súlyos válságidőszakok jönnek az országban is, valamivel kevésbé a világban is.


A szülő, testvéri zsarolás, bántás, sértegetés persze megengedhetetlen.


Érdekes ajánlat, amiben keverednek a mindennapos bántások egy elvileg akár előnyösnek bizonyulható ajánlattal.


Lehet hogy érdemes lehet szakemberrel beszélni, aki képes családi, sőt még mélyebb ellentétekben, korábbi bántások kezelésében tanácsot adni, vagy akár közvetíteni is.

2022. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
31 évesen ideje lenne leválni a mérgező családtagokról a hiszti helyett.
2022. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
98%
Mi ebben a hiszti utolsó? De igen, hagyni kéne az áskálódós libát porontyostól a francba,
2022. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!