Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen kötelességeim vannak a...

Milyen kötelességeim vannak a szüleim felé?

Figyelt kérdés

Jogilag milyen felelősséggel tartozom a szüleim felé? A helyzet a következő: sosem volt jó a viszonyunk anyámmal, elég sokat bántott amíg otthon éltem fizikailag, de főleg lelkileg. Egyetemre bekerültem, majd kitett otthonról. Vagy ő megy el vagy én. Érdekes miután elköltöztem mindig az van, hogy hiányzom, ritkán látnak, menjek gyakrabban haza stb. Apám mindig inkább papucs volt muter mellett, ritkán állt ki értünk. Mert van két testvérem is. Mindketten tanulnak még középiskola plusz szakképzés. Én egyetemet végeztem, nem keresek kiemelkedően, de van állásom, együtt élek a párommal már ket éve és tökéletesen jól megélünk. A testvéreim és köztem 10, illetve 6 év korkülönbség van.

Namost a kérdésem a következő lenne. A szüleim folyamatosan hitelt vesznek fel. Amiről én tudok az legalább 5. Autó, plusz egy lakás csak mert egyszer összevesztek annyira, hogy majdnem elváltak. Új fogsor (az eredeti, sajátjának se volt baja). Tescos bevásárlós hitel, telefonok... ezek közt elég húzós tételek is vannak. Ha most velük bármi történik, betegség, keresőképtelenség, akármi akkor mi hármunkra, testvérekre szállnak át a hiteleik? Én tartozom felelősséggel azért, mert ők minden szrra hitelt vettek fel? Mi a helyzet ha én sem tudom fizetni? A két húgom meg főleg nem. Azt tudom, vagy úgy hallottam, hogy a bank akkor ugyan abban az értékben foglalhat le anyagi javat, pl mondjuk ha a lakást nem tudnák fizetni, akkor lefoglalnák? Két kisebbik testvérem még nem mostanában lesznek keresőképesek, semmi pénzük, csak amit diákmunkáért kapnak, de az nyilván zsebpénznek elég. Otthon nek sokat kapnak anyáméktól. Számít ez esetleg valahol majd, hogy egész életünkben úgy neveltek mind a hármunkat, hogy teljesen rettegésben élünk miattuk, és mind a hárman pszihológussal kell hogy kezeltessük magunkat a sok bántás miatt? Vagy semmi nem számit, csak hogy jogilag mi vagyunk a gyerekeik és rohadjunk meg és rokkanjunk meg a szüleink felelőtlen döntésibe?

Köszönöm ha valaki tud segíteni.



2019. nov. 14. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid elhunynak, akkor van lehetőségetek az örökséget visszautasítani. Ezt abban az esetben érdemes megtenni, ha a tartozás nagyobb összegű, mint a meglévő ingatlan és ingóságok. Ekkor semmit sem örököltök, sem hitelt, sem bármi javat.

Ha a szüleid betegek lesznek, attól még nem kell nektek fizetni a hitelt, mert azt ők vették fel. Hacsak nem vagy kezes vagy adóstárs.

2019. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Életükben semmilyen módon nem vagy felelős a hiteleikért. Ha elhunynak és több a tartozasaik összege mint az örökség, akkor visszautasitod az örökséget és fizetned sem kell. Az államra száll minden.
2019. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem bántásból mondom. Olyan sok hasonló kérdés volt már, és 1 millió válasz rá. De ha beírod a google-ba, hogy adósság öröklése akkor is kiad egymillió linket ahol jogászok, ügyvédek mondják el az erre vonatkozó jogszabályt. Akkor tudhatnád, hogy adósságot csakis a hagyaték erejéig örökölhettek. Ahogy azt is, hogy ha eljön az ideje, közjegyző előtt vissza lehet utasítani az örökséget. Egyetemistaként igazán utána olvashatnál.
2019. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha nem tudtam, azt hittem ez az oldal arra van, hogy lehessen kérdezni. Ha nem akarsz válaszolni, ne válaszolj nem kell kioktatni.

Egyébként meg köszönöm az értelmes válaszokat.

2019. nov. 14. 11:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Előtte azért mindenképpen mérd fel a értékeket, mielőtt elutasítod majd.
2019. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 11:19

Igen arra van az oldal, hogy kérdezz. De az oldal fel is hívja mindenki figyelmét, hogy kérdés kiírása előtt győződj meg arról, hogy a kérdésed témáját nem írta ki valaki más, így nem kell ismétlődő kérdéseket kiírni újra és újra. Kérdésed táma legalább 1 millió van itt is. Akik ugyanezt kérdezték. Elég lett volna elolvasni az ott írt válaszokat.

De hát egyetemistaként gondolom a szerződési feltételeket sem olvastad el amikor regisztráltál, és ahogy írod: ezt sem tudtad..

2019. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A hiteleket nem kell örökölnöd, ahogy fennt már leírták. Viszont a szülő kérhet "szülőtartást" ha nem tudja magát eltartani....

[link]

2019. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

bsszus... és ezt a szülőtartási kötelezettségemet nem tudom sehogy "lemondani", visszautsítani? azért dolgozok hogy a buta szüleimet eltartsam akik tönkretettek mind a 3unkat?

ilyenre lehet felkészüli, pl pert indítani, vagy bármit ha van rá bizonyíték, hogy nem "érdemlik " meg. pl anyám pszihiátriai jelentése, szomszédok 20 éve hallgatják a folyamatos üvöltözést, hitelfelvételi igazolások, stb..?

2019. nov. 16. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:
A link én van erről is szó, lehet érdemtelenségre hivatkozni, és akkor lehet hogy megúszod - ez a te esetedben szerintem teljesen indokolt. Viszont még azért annyira ne aggódj ezen, mert ez akkor van, ha valaki kifejezetten kéri (mmint az eltartás). Bár nem árt jól körüljárni a témát.
2019. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!