Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire gáz, hogy nem érzem...

Mennyire gáz, hogy nem érzem a testvéri kapcsolatot a hugommal?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a hugom 2. Édestestvérek vagyunk. Én túl korán, ő pedig későn született, ezért a nagy korkülönbség. 19 éves koromig egyke voltam és ezt szoktam meg. Amikor anyum terhes lett vele, akkor nagyon örültem és vártam az érkezését, de valahogyan nem érzem azt a testvéri szeretetet, amit elképzeltem. Nem is igazán tudok rá testvérként tekinteni. Lassan én is elköltözöm otthonról, mert vőlegényem van és szeretnénk venni egy lakást közösen. Van még bármi esély, hogy ebből valaha is kialakuljon egy igazi testvéri kapcsolat?
2022. júl. 18. 23:41
 1/8 anonim válasza:
95%
Szerintem nem sok esély van rá, mert más élethelyzetben vagytok és lesztek el elkövetkező években (kb. amire ő is felnőtté válik.). Utána ha már mindketten idősebbek lesztek - és szorosan tartjátok a kapcsolatot - akkor talán kialakulhat a jó baráti viszonynál erősebb kötelék. De ez nagyon függ mindkettőtök jellemétől, és attól is, hogy a húgod milyen nevelést fog kapni.
2022. júl. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Grammra ilyen szituban vagyok, 19 voltam én is, öcsém nemrég lett 10 éves, nekem egy második gyerekkor lett, ne félj alakulnak a dolgok maguktól, ha már önmagában attól félsz, hogy nem érzed a akpcsolatot, akkor alapból nem vagy rossz ember, és hidd el valójában igenis fontos számodra.
2022. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
45%
Toltsetek tobb idot egyutt, vidd elprogramokra
2022. júl. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem érthető, az eddigi életed egykeként élted, és éppen, hogy felnőttél, ekkora korkülönbséggel teljesen más jellegű egy kistesó mint gyerekként, amit nehéz megszokni.

Én 20F vagyok és hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy van egy édestesóm, a bátyám, és 9 éve egy öcsém is született Anyum új házasságából.

Viszont most Apum a feleségével nem rég bejelentették, hogy lesz egy kistesóm. Egyben örülök, és váratlan is, nem vagyok biztos benne, hogy ugyanannyit tudnék vele foglalkozni suli, munka mellett, mint anno gyerekként az öcsémmel..

2022. júl. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 Pont ez a bajom, hogy nem tudom elvinni, mert annyira idegennek érzem. Ha otthon is vagyok, olyan érzés mintha egy távoli rokon kért volna meg minket gyerekőrzésre.
2022. júl. 19. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köztünk 14 év van a húgommal, hasonlóan voltunk (tetejébe féltestvér, ami nem von le az értékéből, de engem a nevelőapám utált, és már 16 évesen kivágott otthonról, 18-ig nagymamámnál laktam). A lényeg, hogy nekem ugye ő mindig a kicsike volt, soha nem volt közös témánk. Nagyon jól végzett a gimiben, majd egyetemre ment, időnként felhívtam, vagy "haza"mentem főleg anyukám miatt is, hogy találkozzunk, akkor beszélgettem a hugival is, de neki a témája a zh-k, vizsgák (okos, komoly fiatal volt, komolyan vette a dolgokat). De nekünk nem volt közös téma.

Aztán teltek az évek, előbb meghalt a nevelőapám, majd meghalt az anyánk. Én ott voltam 37 évesen, ő pont végzett az egyetemen. Összehozott minket sajnos az ügyintézés (temetés, lakás eladás). Valami csoda folytán Pesten az én lakásomtól kb. 500 méterre bérelt ő is a vőlegényével, elkezdtük keresni egymást, összejártunk megbeszélni a dolgokat, és szépen kialakult a kapcsolat. Ma már ő felső vezető egy multinál, én külföldön dolgozom, de ahogy hazajövök, ő az első, akit megkeresek. Voltak nálam nyaralni is a férjével Németországban, és amúgy is segítjük egymást mindenben (de nem telepszünk egymásra). Ez már így van 17 éve, én már 54, ő 40 éves.

Szóval lehet ilyen is, hogy igaz, az elején hatalmas az a korkülönbség, de felnőtt korban összehoz vele az élet, és lesz egy tartalmas, jó kapcsolat.

2022. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem kötelező szeretned őt.

Elég ha nem bántod legyetek meg békében egymás mellet.

2022. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rajtatok fog múlni. Ha 2 éves, még nem tudsz vele érdemben mit kezdeni, ettől függetlenül néha játszhatsz vele, beszélhetsz vele, ha szeretnél valamilyen kapcsolatot kiépíteni vele. Köztem és a nővérem között 10 év van, köztünk soha nem alakult ki igazi kapcsolat, de nagyon más személyiségünk van és sok vita áll mögöttünk. Rengetegszer beárult, megzsarolt a rábízott titkaimmal (adjam át a részeges barátainak a szobámat ittalvásra, stb. - és ekkor ő már 18 év feletti felnőtt ember volt, nem egy másik gyerekes viselkedésű kamasz vagy kisgyerek), és még pénzen is vitatkoztunk, anyukánkkal is rengeteget volt nagyon bunkó és tiszteletlen, a legtöbb dolgot soha nem tudom neki megbocsátani. Kívánom nektek a legjobbakat, ne végződjön veletek így! Én mindenképpen javasolom, hogy néha látogasd, játssz vele, akkor nem leszel neki idegen. Aztán már amikor kialakult személyisége lesz, egy nap talán igazi barátok is lehettek.
2022. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!