Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Többnyire jó, vagy rossz...

Többnyire jó, vagy rossz testvéri kapcsolatokat láttok?

Figyelt kérdés

A ti környezetetekben melyik a gyakoribb? Jó, rossz, vagy semleges? A tietek milyen a tesó(i)tokkal?


Az enyém sajnos olyan rossz a bátyámmal, hogy megfogadtam, ha egyszer lesz gyermekem, nem szülök neki testvért. Az én életemet megkeseríti a testvérkapcsolat.

21/lány


2022. ápr. 10. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat akik mindig együtt vannak tesók, meg olyanokat is akik szerintem egy évben ha 1-2 alkalommal találkoznak holott 10km-en belül laknak egymástól.
2022. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Én a legjobb barátomként tekintek a saját öcsémre, de apám és az ő öccse között valamilyen szinten azért megromlott a kapcsolat. A (nem túl nagy) baráti körömben is van olyan aki nehezen tolerálja a nővérét.


Nem gyakran kérdezek rá mások családi hátterére, így ennél többet nem nagyon tudok állítani, viszont szerintem gyakoribb a rossz gyerek-szülő kapcsolat, mert arról sokan önként megosztanak információt.

2022. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Átlagolva a semleges jön ki az én ismeretségi körömben. Kevés igazán jó kapcsolatot tudok. Viszont sok jó/semleges van, ahol nincsenek rosszban, csak kb olyan régi koleszos szobatárs szintjén vannak. Sok a közös emlék, a nosztalgiázás, de nincs bensőséges viszony a felnőttkorban. Viszont úgy vettem észre, hogy felnőttkorra sok gyerekkori rossz testvéri viszony is így kisimul, és semlegessé válik.

Ellenben gyerekeknél sokszor látom, milyen negatív hatással van néhány gyerekre a testvére. Nem egyszer láttam idegileg kikészült gyereket, mert pl egy szobán osztozott a teljesen más temperamentumú tesójával, és nem volt reménye sem a privát szférára. Szerintem ez nagy gond a nem túl jó anyagi helyzetű többgyerekes családokban.

Nekem egy féltestvérem van, és a nagy korkülönbség miatt kb nulla testvéri élményem van vele, de én örülök, hogy ilyen értelemben egykeként nőttem fel.

2022. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2 öcsém van, gyerekkent sokat veszekedtunk, verekedtunk, akkor is mindig kibekultunk par ora mulva, szoval nagyon jonak mondanam. 25N
2022. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább semlegeset, formálisat. Igazán jót, ahol tényleg számíthatnak egymásra (kölcsönösen), talán egyet látok, ők fiú-lány ikrek, már felnőttek.
2022. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Szinte csak olyan családokat látok, ahol jóban vannak a testvérek.

Persze, a családot nem választjuk, hanem készen kapjuk. Nem válogathatunk. Attól, mert sokaknak semleges a testvérükkel a kapcsolatuk, még lehetnek jóban. A család egy különleges kapocs, az emlékek, a közösen töltött idő köti össze a tagokat és egymás segítése.


Nyilván a férjembe vagyok szerelmes. Őt választottam. Gyerekből, testvérből, szülőből olyat kaptam, amilyet. Nem lehet összehasonlítani a kettőt. Ha választani kellene nehezen, de a férjemet és a gyerekeimet választanám a szüleim helyett.


De ettől még szeretem a testvéremet, hiába van, hogy összeveszünk, hogy sokban nem egyezünk, hogy sokszor különbséget tettek köztünk, sose szakítjuk meg a kapcsolatot.


Egy barátot elveszthetek és találhatok újat. De testvért nem. Nem dobálom ki az ablakon, mégha összeveszünk is.

Ez a különbség.


Barátok jöttek mentek, de a testvérem maradt.

2022. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
100%
Többségében rosszat láttam, az osztálytársaimnak folyton a kicsikre kellett vigyázni, ismerőseim körében elég gyakori volt a kivételezés, az "aranygyermek". Felnőttként a legtöbb ismerősöm nincs kifejezetten jóban a testvérével, csak időnként találkoznak családi összeröffenéseken, mint az esküvők meg a temetések. Összesen 3 embert ismertem egész eddigi életemben, aki szereti a testvérét/testvéreit. Nekem szerencsére nincs.
2022. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Is-is.
2022. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Főleg rosszakat. Amelyik nem rossz, az meg olyan semmilyen. Pl. nem is találkoznak évtizedekig. Én örülök, hogy nincs testvérem.
2022. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt is azt is, de ahol jó a viszony, ott gyakran az egyik testvérnek nyelni kell. Két barátomnőmnél (és nálunk is), a fiútestvér az aranygyermek, neki bármit lehet, barátnőimnek még felnőtt korukban is takarítani kellett rájuk, például munka után, este át kellett menni és kitakarítani a bátyóka lakását. Szerintem ez undorító. Nálunk is anyum mantrázza, hogy legyek jó testvér, elnéző, hiszen öcsém ilyen, ilyennek kell elfogadni (egy más pénzét költő, nagyképű, lusta, smucig, tolvaj és még sorolhatnám sajnos, borzalmas). Akkor keresett, amikor valami kellett neki. Pénz, ruha. Közben lenéz mindenkit, mert ő a helikopter, hiszen a haverjaival együtt nagy elveik vannak, ő nem dolgozik csak félmilliós fizetésért, miközben semm képzettsége van, ő nem megy ki boltba, mert minek költeni, közben anyám veszi neki a kaját stb. Neki jár minden alanyi jogon. :/ Annyira örülnék neki, ha ezeket el tudnám nézni, de nem tudom, egyszerűen nem megy.
2022. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!