Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elrontottam ezzel a húgom...

Elrontottam ezzel a húgom kamaszkorát?

Figyelt kérdés
Húgom 11 éves korában leültetett engem beszélgetni az élet nagy dolgairól. Tudjátok, fiúkról, szexről, tehát így összességében a nemiségről. Úgy éreztem jobb ha természetesnek kezelem a témát, minden egyes kérdésénél megkértem, hogy mondja el ő mit érez, mit gondol a témával kapcsolatban, mert megszerettem volna érteni mi zajlik ilyenkor a kicsi fejében és, hogy mit tud, csak utána mondtam el neki a tanító jellegű véleményemet, ember ismereteimet, pl. hogy mire figyeljen a fiúknál, hogy ne engedjen az idősebb férfiak csábításának és hasonlók, akkor az első szexről is kérdezett, mikor kell elkezdeni, hogy ezt hogyan kell elképzelni, milyen egy figyelmes fiú. Azt gondoltam, hogy ez segíteni fog neki, hogy elkerülje a rossz szándékű embereket, de szerintem pont emiatt most meg 17 évesen még fél kapcsolatokba lépni, fél hogy csak kihasználnák, nem bízik az emberekben, fiúkban főleg, bár igaz, hogy nem keresi a szerelmet, a kapcsolatokat, de sokszor szomorú és tanácstalan. Úgy érzem a szexuális vágyak elfojtása a legfőbb oka ennek, túl korán kezdett el érdeklődni iránta és valószínűleg vágyakozni is rá, de én úgymond "nem hagytam", hogy fejlődjön magától ilyen téren, túl sok információt adtam át neki, nem szánt szándékkal, csak nem akartam, hogy túl korán(Nem korra gondolok itt elsősorban, persze a kor is szerepet játszik) belemenjen valamibe.

2022. aug. 12. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Hát, szerintem meg az lenne a normális, ha 17 évesen még nem sz*xelnének, mint a nyulak. Tudom, manapság már 14 évesen is:( - fantáziálni meg vágyni rá, meg érdeklődni iránta, az persze egészen más kérdés.

Szóval szerintem semmi hátrány nem érte, bőven ráér még.

Van, aki talál nagy szerelmet a gimis korszakában, de a többség nem ilyen szerencsés, még a 20-as évei elején is bőven ráér még. Ez nem időfutam, fontosabb, hogy akit talál, azzal tényleg passzoljanak, ha nem is egy életre, de ne csak pár éjszakára.

2022. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem csináltál semmi rosszat, nyugi. Én is úgy gondolom, hogy ezeknek nem kéne, hogy tabu témáknak legyenek egy családban, igenis beszélni kell a szex nem csak technikai, hanem lelki oldaláról is, ami nálam a megbánást és a váratlan helyzetekhez való hozzáállást is takarja, és persze annak veszélyeiről, tehát a teherbe esés kockázatáról, a nemi betegségekről, de még az erőszakos viselkedésről is. Ami a húgodban zajlik le az az, hogy most egy picit bizonytalan, ami normális, egyáltalán nem baj, ha a kamasz nem megy bele mindenbe önfejűen, a következményekre nem gondolva.
2022. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
94%

Szerintem semmi rosszat nem tettél azzal, hogy felvilágosítottad olyan dolgokról, amikre alapból ő volt kiváncsi. Inkább ez egy jó dolog, hogy tudott és mert a testvéréhez fordulni, kikérni a véleményed, kérdéseket feltenni a témában. Mondjuk, hogy az első szexről is kérdezett, az nekem elég korai, bár a mai gyerekek, azt tapasztalom, már jóval korábban fel szeretnének nőni és kezdenének el ilyen téren is kibontakozni, ami elég szomorú, de sajnos ebbe az irányba megy a világ. Szerintem ne hibáztasd magad semmiképp, te semmi rosszat nem tettél azzal, hogy segítő nagytestvér voltál és ott voltál neki ekkor is, amikor bizonytalan volt és a kérdéseire választ akart kapni. Ha nem te mondasz el neki dolgokat, és inted óva, akkor ezeket az információkat ugyanúgy megkapta volna mástól, akár baráttól, osztálytárstól, vagy akár olvashatta volna a netről is. Talán csak arról lehet szó, hogy elővigyázatos és jól átlátja a dolgokat, nem akar belemenni egy komolytalan emberrel egy semmitmondó kapcsolatba. Én 19 éves vagyok, 18 évesen se volt még soha kapcsolatom, pedig nem vagyok talán annyira csúnya és buta se, mégis így alakult. Lett volna számtalan lehetőségem összejönni fiúkkal, mégsem tettem. Úgy voltam vele, hogy nem akarok csak azért együtt lenni valakivel, hogy ne legyek egyedül és végre ne érezzem magamat magányosnak. Vártam a megfelelő srácra, akinél majd érzem azt, hogy szeretem és gondol engem annyira értékesnek, hogy komolyan tervezzen velem hosszú távra. 18 évesen aztán lett egy srác, 1 hét ismerkedés után megkérdezte, leszek-e a barátnője, belementem. 1 hónap után kidobott. Megint összetörtem és megint úgy éreztem, nem érdemes a fiúkban bízni, mert az összes csak ki akar használni, aztán utána eldobna, mintha csak ennyit érnék. Mivel már ezelőtt is voltak srácok, akik nagy fájdalmat és sok sírást okoztak nekem a játszadozásukkal. A szakítás után nem kerestem fiúk társaságát és a szerelmet sem, úgymond feladtam, hogy valaha is lesz olyan, aki komolyan akarna és szeretne engem. A legváratlanabb pillanatban mégis megismerkedtem valakivel és igaz, nem úgy indult, hogy én szeretnék bárkit is, elkezdtünk komolyabban beszélgetni, találkozgatni és másfél hónapja összejöttünk. Lassan 3 hónapja, hogy együtt vagyunk és sosem voltam még ilyen boldog. Megérte várni és minden komolytalan fiúnak nemet mondani. Hidd el, ha eljön a testvéred számára megfelelő pillanat és srác, neki majd ő is képes lesz adni egy esélyt és nyitni felé, megbízni benne. Semmi rosszat nem tettél évekkel ezelőtt, én továbbra is ezt szeretném neked hangsúlyozni. Ha még 30 évesen se lesz kapcsolata és tele lesz félelemmel, bizalmi problémákkal, akkor azt mondom, az már lehet nem normális, de 17 évesen még bőven ráér. Koncentráljon magára és ne is hajszolja folyamatosan a szerelmet. Majd jön, amikor jönnie kell.

Remélem azért hasznos volt a válaszom és tudtam kicsit segíteni. :)

2022. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
*másfél hónap után
2022. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy a húgod 17 évesen még nincs kiesve az úgymond normális korhattáról a szexuális élet elkezdésére, amit nagyjából 15 és 19 éves kor közé tesznek. 17 éves korra szerintem bőven megér az ember már erre, váratlan helyzetekben tudni fogja mit kell cselekednie, egy mondjuk 14 éves nem biztos, hogy merni fog szólni, hogy hibáztak, hiába a szülői nevelés, és szinte biztos nem fog egy esetleges erőszakot sem elhallgattatni a 17 éves. Ezekre a dolgokra fel kell készíteni a gyereket, ha megijed egy picit, akkor is.
2022. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem, 17 évesen semmiről nincs lekésve!

Miért nem kezdeményezel most beszélgetést vele, ha ilyen gondolataid vannak? Egyáltalán hány év van köztetek, kamasz tanácsokat adtál, vagy felnőttet, vagy éppen elrettentőt direkt?

Ezt most lehet oldani, árnyalni, ha tényleg gátlásai vannak!

2022. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem tettél semmi rosszat. És szerintem is nyugodtan beszélgethetnél vele most is erről, ha ő nem zárkózik el előle.
2022. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Alapvetően a fiúktól való félelme, ami a leginkább aggaszt, nem akartam azzal megijeszteni, hogy vannak fiúk, akik nem gondolják komolyan a kapcsolatot és, hogy az ilyenekkel vigyázni kell. De beszélgetni fogok vele.


#6 Neked külön is válaszolnék, mert kérdeztél. Szóval, szerintem a tanácsaim nem voltak sem kamaszosak, sem felnőttesek, sem elrettentőek, inkább olyanok, amiket én láttam helyesnek, pl. a mikor áll készen kérdésnél, hogy szerintem az, hogy szereti a fiút és akarja, használ óvszert még nem feltétlenül jelenti, hogy fejben készen is áll rá, mert amit az egyik válaszoló is ért, hogy ha valami baj van nem biztos, hogy helyén tudná kezelni és, hogy lelkileg hogyan érintené a terhesség gondolata, tudata, az akár szülés, abortusz. Ezekre elősször megkell találnia a választ. Vagy a fáj-e a szüzesség elvesztése kérdésre elmagyaráztam neki hogyan működik neki ott lent, miért kell neki a törődés és ilyenek, ebből jött az, hogy ha fáj neki, akkor abba kell hagyni. Akkor elmondtam neki, hogy a szexben pont úgy, mint bármi másban nincsenek elvárások, nem kell belemenni olyanba, amibe ő nem akar, nem kell semmit sem engedni, mert nem, nem alap.

2022. aug. 12. 19:26
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem döntöttál el semmit.

Tök jó, hogy ott vagy neki, ha beszélgetni szeretne valakivel.

2022. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem több kislánynak kéne olyan tesó mint te vagy. Lehet nem lenne ennyi tinédzser abortusz.
2022. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!