Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elrontottam ezzel a húgom...

Elrontottam ezzel a húgom kamaszkorát?

Figyelt kérdés
Húgom 11 éves korában leültetett engem beszélgetni az élet nagy dolgairól. Tudjátok, fiúkról, szexről, tehát így összességében a nemiségről. Úgy éreztem jobb ha természetesnek kezelem a témát, minden egyes kérdésénél megkértem, hogy mondja el ő mit érez, mit gondol a témával kapcsolatban, mert megszerettem volna érteni mi zajlik ilyenkor a kicsi fejében és, hogy mit tud, csak utána mondtam el neki a tanító jellegű véleményemet, ember ismereteimet, pl. hogy mire figyeljen a fiúknál, hogy ne engedjen az idősebb férfiak csábításának és hasonlók, akkor az első szexről is kérdezett, mikor kell elkezdeni, hogy ezt hogyan kell elképzelni, milyen egy figyelmes fiú. Azt gondoltam, hogy ez segíteni fog neki, hogy elkerülje a rossz szándékű embereket, de szerintem pont emiatt most meg 17 évesen még fél kapcsolatokba lépni, fél hogy csak kihasználnák, nem bízik az emberekben, fiúkban főleg, bár igaz, hogy nem keresi a szerelmet, a kapcsolatokat, de sokszor szomorú és tanácstalan. Úgy érzem a szexuális vágyak elfojtása a legfőbb oka ennek, túl korán kezdett el érdeklődni iránta és valószínűleg vágyakozni is rá, de én úgymond "nem hagytam", hogy fejlődjön magától ilyen téren, túl sok információt adtam át neki, nem szánt szándékkal, csak nem akartam, hogy túl korán(Nem korra gondolok itt elsősorban, persze a kor is szerepet játszik) belemenjen valamibe.

2022. aug. 12. 18:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

8-as (6-os vagyok)

Ezek szerint semmi olyat nem mondtál, ami miatt őt hátráltattad volna bármiben.

Lehet, hogy a félelmét is rosszul látod, lehet, hogy egyszerűen nem találkozott olyan emberrel, aki valóban megmozgatja.

2022. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Lehet nem lenne ennyi tinédzser abortusz."


Alapvetően sosem féltettem magától a szextől, az élménytől, de az tényleg, hogy mondjuk 13 évesen lefekszik egy 15 évessel, használnak gumit ugyan, de mégis valami balul sül el, terhes lesz, nem szól, lelkileg megterheli meg ilyenek. Neeem, akkor inkább adok neki egy kis gondolkozási időt, hogy 15-16 éves korára minimum tényleg beérjen, ne legyen ott a kíváncsiság és a csak, mert mindenki csinálja, mint ok a szexuális élet elkezdésére, hanem tényleg az akarás, a vágy, a szeretet, a másikban való megbízás vezérelje, a következményekkel és az ezzel járó dolgokkal pedig legyen tisztában fejben, szellemileg és lelkileg is.

2022. aug. 12. 20:24
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért te vagy a felelős? Hol vannak a szülők, ők milyen érzelmi, szociális támogatást adnak neki? Ez az ő felelősségük, ők felelősek a gyerek fejlődéséért, miért magadra veszed?
2022. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%
Bekorlátoztad, igen, azzal is, hogy nem járattátok közösségekbe iskolán kívül, persze ez most inkább a szüleiteknek szólt. Kellenek az ilyen tapasztalatok és itt most nem szexre gondolok, sőt, párkapcsolatok sem feltétlenül kellenek, de le merem fogadni, hogy fiúk közelébe sem volt sosem, nem beszélgetett velük, semmi, erre még rájön a tanításod is, pedig a kamaszkor pont, hogy a másik nem kiismerésére való, lehet suli és buli mellett is csinálni, ezt nem lehet megtanulni iskola könyvekből. A szex sem ördögtől való dolog fiatalon sem egyebként és igen, néha picit idősebb a partner az elvártnál, de ez a lánynak csak jó lehet, főleg ha tapasztaltabb a partner, csak ésszel kell csinálni. Persze, nem 40 évesekre gondolok, de a tizen és huszonévesek közti szerelem, testiség normális.
2022. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem rontottad el, majd ö maga is belátja.
2022. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#14 Nem vagyok prűd, adtam neki egy csomag óvszert is a beszélgetés végén, hogy az mindig legyen nála, mert ha késztetést érez rá, a vágyaknak nehéz ellenállni. Ettől függetlenül féltettem, de nem erőltettem rá a véleményem, ismét leírom, hogy engem az ő véleménye, érzései is érdekeltek, az hogy mi zajlott a fejében, nem gondoltam volna, hogy ennyire rágörcsöl a témára, azt gondoltam, hogy a kapott információk tőlem majd előjönnek benne, akkor amikor kell.
2022. aug. 12. 22:31
 17/17 anonim ***** válasza:
54%
Meg is mutattad neki a dolgokat...?
2022. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!