Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez nem felháborító?

Szerintetek ez nem felháborító?

Figyelt kérdés

Az öcsém májusban mélyen áron alul árulta az autóját, mert sürgősen pénzre volt szüksége. Kb a piaci ár feléért hirdette, és mikor véletlenül megláttam a hirdetést, felhívtam, hogy ne pocsékolja el aprópénzért az autót, mert adok neki kölcsön. Igy is lett, akkor adtam neki 850 eurót és megtarthatta az autóját.

Nemrég megtudtam, hogy az autót mégis eladta mér két hete (nem tudom mennyiért), de hozzám nem jött, hogy: nesze itt a pénzed. Rá is kérdeztem, hogy ha mégis eladta, akkor a befolyó pénzből miért nem fizette vissza a kölcsönt. Csak annyit válaszolt, hogy később meg fogja adni, de most nincs pénze, és egyébként sem egyeztünk meg egy konkrét határidőbem amikor vissza kellene fizesse. Azon kivül pedig nem ő kért tőlem pénzt, hanem én ajánlottam fel.



2022. aug. 19. 11:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Így van, nem ő kért. Megtanulod hogy legközelebb nem kell hősködni.
2022. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy butaság volt pénzt adnod neki. Valszeg sosem látod viszont a pénzedet, dehát, te akartál belefolyni a dologba...
2022. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Vetted volna meg az autóját. Egyébként igaza van.
2022. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk érdekelne, hogy mennyiért akarta eladni az autót?

Igen, illett volna visszaadnia a kölcsönt, de az is igaz, hogy nem ő kérte, hanem te ajánlottad fel. És nem szabtál határidőt.

Én ezt felháborítónak sem mondanám, de azért illendőnek sem.

Abba pedig nincs beleszólásod, hogy a saját értéktárgyaival mit csinál.

2022. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
De gáz story! Igazi magyar hungarikum 👍
2022. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van. De nem azért, mert védenénk őt. Te voltál buta. Rokonnak soha nem adunk hitelt, ha szeretnénk viszont látni. Most megtanultad.
2022. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Alakulhatott úgy, hogy most nincs meg a pénz, mert az is elment. Nem látsz bele az anyagi helyzetébe.


Az öcsédet egy dolog kötelezi: a határidő, amit a kölcsönnél megszabtatok.

2022. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%

7

Az sem. Nem írtak szerződést. Barom volt a kérdező.

2022. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
De az. De ha vagy olyan hülye, hogy vakon megbízz néhány üres szóban és úgy hősködj hogy senki nem kérte akkor így jártál.
2022. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmit le kell papírozni, különben ez lesz belőle
2022. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!