Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez nem felháborító?

Szerintetek ez nem felháborító?

Figyelt kérdés

Az öcsém májusban mélyen áron alul árulta az autóját, mert sürgősen pénzre volt szüksége. Kb a piaci ár feléért hirdette, és mikor véletlenül megláttam a hirdetést, felhívtam, hogy ne pocsékolja el aprópénzért az autót, mert adok neki kölcsön. Igy is lett, akkor adtam neki 850 eurót és megtarthatta az autóját.

Nemrég megtudtam, hogy az autót mégis eladta mér két hete (nem tudom mennyiért), de hozzám nem jött, hogy: nesze itt a pénzed. Rá is kérdeztem, hogy ha mégis eladta, akkor a befolyó pénzből miért nem fizette vissza a kölcsönt. Csak annyit válaszolt, hogy később meg fogja adni, de most nincs pénze, és egyébként sem egyeztünk meg egy konkrét határidőbem amikor vissza kellene fizesse. Azon kivül pedig nem ő kért tőlem pénzt, hanem én ajánlottam fel.



2022. aug. 19. 11:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
98%

"egyébként sem egyeztünk meg egy konkrét határidőbem amikor vissza kellene fizesse"

Elég nagy barom voltál, még a szóbeli megállapodás is kevés lett volna, le kellett volna papírozni. Most aztán vagy viszontlátod a kölcsönadott pénzt, vagy nem. Az öcséd egy megbízhatatlan tapló, most legalább megtanultad, hogy nem érdemli meg a segítséget.

2022. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%
Legközelebb papírozzátok le. Tanuljátok meg: pénzben sem család, sem barát nem számít, mert a legtöbben át fognak verni, ha segíteni akarsz!
2022. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
98%
Jól lehúzott
2022. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
Erre mondják, hogy tátott szájjal mentél a f@szerdőbe.
2022. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%

Miért kell itt zsinórban köcsögösködni a kérdezővel, hogy így barom, úgy barom?


Meg hogy ő a hibás.


Hát akik itt ezeket írják, egy fokkal sem jobbak a JELLEMTELEN, tré, gusztustalan öccsnél aki elsumákolta a pénzt.


Akiknek így jár az eszük, azok alja népség.


Kulturált, intelligens emberek között egy nem így megy.


Hányok az ilyenektől!


Ezért szaródik el egyre jobban a világ mert így gondolkodnak sokan.

Állatias hiénatörvények.

2022. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%

#15 szerintem senki nem mentegette a kérdező öccsét, nyilván egy pofátlan baromról van szó. De felnőtt emberek, a kérdező számára is egyértelműnek kellett volna lennie, hogy az ilyesmit le kell papírozni. Rettentően naiv volt, hogy ilyenbe belement.

Anyám is adott kölcsön nem kevés összeget az öccsének, fel sem merült, hogy ne papírozzák le.

2022. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%
#16: és mit kell papírozni azon, ha látszik egy átutalás, esetleg azzal a közleménnyel, hogy 'kölcsön'?
2022. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
19%

16# Hát nem tudom de én az évtizedek óta elvált ex férjétől pár éve milliókat kaptam kézbe (vissza is adtam neki) pár napja még 200 - át, szintén kézbe.


Akikkel papírt kell irtani, az azt jelenti hogy : NEM LEHET MEGBÍZNI BENNE.


(hiszen papír kell, ami kényszerítő eszköz)

2022. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%
18# JAVÍTÁS : ex férjemtől
2022. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%
18! Nem, a papír pont azért kell, hogy ha nem fizet, legyen mire hivatkozni, ott van bizonyítékként. Így a kérdező hogy bizonyítja, hogy pénzt adott az öccsének?
2022. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!