Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez a nővéremtől...

Szerintetek ez a nővéremtől normális felfogás?

Figyelt kérdés
Nálunk a családban elvárás a diploma, így nyilván a család tagjai viszonylag jól keresnek. A nővérem könyvelő, ráadásul az adójogban is otthon van, szóval elég jó a szakmájában, és meg is keres vele egy kellemes összegű pénzt. A párja viszont hideg burkoló azt hiszem, és elvileg a szakmájában jól keres, de akkor sem annyit mint a nővérem. Megkérdeztem a tesóm, hogy nem zavarja-e ez, hogy a párja kevesebbet keres. Erre mondta, hogy nem, mivel tudja, hogy keményen megdolgozott ezért a pénzért, és büszke rá emiatt, őt sokkal jobban zavarná ha csalással, erkölcstelenül vagy akár törvénytelenül keresné akár ennek a 10x-ét. És amúgy sem a bankszámlája miatt van vele, hanem mert szereti. Én tudom, hogy a pasi meg akarja kérni a kezét, szeptemberben mennek el “nyaralni” és akkor tervezi. Ezért kérdeztem a nővérem erről, persze a lánykérést nem köptem el. Rendes fickó amúgy, olyan fogd meg a söröm típus, mindent megcsinál kb, tényleg úgy néz ki, hogy szereti a nővérem, és komoly szándékai vannak. Már 3 éve együtt vannak, gyereket és házasságot terveznek már…Szerintetek ők jó házaspár lesznek? Nem aggódnátok a gyerekeik miatt? 20F (én még sulizom)

2022. aug. 31. 12:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy baromság az egész kérdésed úgy, ahogy van.

"Nálunk a családban elvárás a diploma, így nyilván a család tagjai viszonylag jól keresnek." - Aha, mert a diploma az aztán garancia a jó keresetre. Diplomásként éhbért kerestem, nem diplomás melókkal mindig a többszörösét. Hagyjuk már ezt a diploma-fétist!

Nem is beszélve arról, hogy a tesódnak lehet hogy van diplomája, de ahhoz, hogy könyvelő legyél, nem kell diploma, elég egy tanfolyam.

A nővéred felfogása szimpatikus, a diplomán a mai világban semmi sem múlik már. Annyi agyhalott idióta diplomás van, hogy Dunát lehet vele rekeszteni. Nekem is van diplomám, a férjemnek nincs, mégis sokkal több mindenhez ért, van amihez hozzá se tudok makogni, ő meg tök profi benne.

2022. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
A gyerekorvosom férje asztalos volt. Vagy 50 évig voltak házasok
2022. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
Miért, jobb lenne, ha csak mercis vállalkozókkal jönne össze a 2. kerületből? Végre egy normális csaj, aki nem a pénzre megy. Mondom ezt úgy, hogy jómagam is lány vagyok.
2022. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem neked ezzel nem kellene foglalkoznod.


Gondolom, majd nem fog zavarni a kapcsolat, ha az első lakásodat fel kell valakinek újítania.


Amúgy neked még ugyanúgy nincs diplomád, és bármikor közbe jöhet valami.

2022. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
Jó sznob családod van, ha a diploma elvárás és azt hiszitek, hogy a diploma nélküliek automatikusan kevesebbet keresnek és szülőként is alulteljesítenek.
2022. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
Vagy nem igaz, hogy kevesebbet keres burkolóként, mint egy könyvelő vagy valamit nagyon rosszul csinál.
2022. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik napi 8 órában, csak 6-ban, kb. A nővérem pedig tényleg nagyon jól keres saját céggel meg minden.
2022. aug. 31. 13:44
 18/29 anonim ***** válasza:
94%
És akkor evidens, hogy csak egy milliomossal jöhet össze?
2022. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezzel a mentalitással inkább magad miatt aggódj, mert sokkal szarabb életed lesz, mint a nővérednek.
2022. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem a problémád.
2022. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!