Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez a nővéremtől...

Szerintetek ez a nővéremtől normális felfogás?

Figyelt kérdés
Nálunk a családban elvárás a diploma, így nyilván a család tagjai viszonylag jól keresnek. A nővérem könyvelő, ráadásul az adójogban is otthon van, szóval elég jó a szakmájában, és meg is keres vele egy kellemes összegű pénzt. A párja viszont hideg burkoló azt hiszem, és elvileg a szakmájában jól keres, de akkor sem annyit mint a nővérem. Megkérdeztem a tesóm, hogy nem zavarja-e ez, hogy a párja kevesebbet keres. Erre mondta, hogy nem, mivel tudja, hogy keményen megdolgozott ezért a pénzért, és büszke rá emiatt, őt sokkal jobban zavarná ha csalással, erkölcstelenül vagy akár törvénytelenül keresné akár ennek a 10x-ét. És amúgy sem a bankszámlája miatt van vele, hanem mert szereti. Én tudom, hogy a pasi meg akarja kérni a kezét, szeptemberben mennek el “nyaralni” és akkor tervezi. Ezért kérdeztem a nővérem erről, persze a lánykérést nem köptem el. Rendes fickó amúgy, olyan fogd meg a söröm típus, mindent megcsinál kb, tényleg úgy néz ki, hogy szereti a nővérem, és komoly szándékai vannak. Már 3 éve együtt vannak, gyereket és házasságot terveznek már…Szerintetek ők jó házaspár lesznek? Nem aggódnátok a gyerekeik miatt? 20F (én még sulizom)

2022. aug. 31. 12:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%
Mi közöd a nővéred életéhez és párkapcsolatához? Ne azon kattogj, hogy a nővéred mit csinál, mert az nem rád tartozik. Kattogj inkább azon, hogy nálad mi ment félre, hogy ennyire foglalkoztat más élete.
2022. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt: szerintem azt csak te képzeled (szeretnéd?) hogy a srác burkolóként kevesebbet keres, mint a nővéred.

Másrészt: a ti családotokban elvárás, és ha ők ketten alapítanak egy másik családot, nekik majd saját elvárásaik lesznek - lehet, hogy másfélék, mint a ti családotokban.

Harmadrészt: tulajdonképpen mi közöd hozzá, hogy kettejük közül ki mennyit keres, és mik a további terveik?

2022. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
93%

Azért tuti nincs fogalmad arról, hogy 6 órában is mennyit keres egy burkoló.

A másik, ha cége van a nővérednek , akkor kiadása is bőven havi szinten, mindig kell fogótőke neki.

2022. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor örülj neki, hogy a nővérednek jólmenő cége van és kövesd a példáját te is. Azzal meg ne te foglalkozz, hogy kivel van, semmi baj nincs se vele, se a pasijával. Egyébként meg undorító felfogás, hogy a férfinak többet kell keresnie, mint a nőnek.
2022. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális felfogás, ha szeretik egymást, nem mindegy melyikük keresi a több pénzt?
2022. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te szerinted azért nem fog működni, mert ő nem diplomás ? Xd Jó nagy proli vagy. Ebből látszik, diploma nem jár ésszel
2022. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretik egymást és jol érzik így amgukat akkor semmi gond sincs.
2022. szept. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak annyit tudok mondani, hogy láttam én már szegény családot nagyon boldogan, és gazdag családot elb*szott, hisztis gyerekekkel. Az én szüleim pl. úgy neveltek fel engem és a testvéremet, hogy sosem volt bejelentett munkahelyük, most sincs, alkalmi munkákkal keresik a pénzüket, mi mégsem haltunk éhen soha, meleg víz, villany, központi, rengeteg étel van a házunkban. Jó, hozzáteszem, nem Magyarországon élünk, és egyedül nekem van normális munkahelyem. Mi nem vagyunk mit tudom én milyen nagy diplomásak, mégsem szenvedtünk soha semmiben hiányt, és normálisnak gondolom a családomat. Na most olyan isten nincs, kedves kérdező, ha két ember igazán szereti egymást, ráadásul jó anyagi helyzetben vannak, ne tudjanak normálisan gyereket nevelni. És ha az apjuk egy burkoló? Az is egy tisztességes szakma. A nővérednek nagyon is igaza van, és én felnézek rá a véleménye miatt. A lényeg, hogy boldogok és egészségesek legyenek, mert ez az a két dolog, amit pénzel nem tudnak megvenni.
2022. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még jó is, hogy kétféle példa lesz a gyerekek előtt, az anyjuk a diplomájával és az apjuk a szakmájával. Láttam már olyat, hogy diplomás családban nem akarták elfogadni, hogy a gyerekük szakmát akar tanulni és a fordítottját is. Így mindkettőbe belelátnak majd, talán jobban el tudják majd dönteni, hogy mit akarnak, illetve a szülők sem kötnek majd bele a választásukba. Szóval ez tök jó dolog, ha értelmesek a szülők.
2022. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!