Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akik ilyen testvérek, azok...

Akik ilyen testvérek, azok felnőve lehetnek jobbak? Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém, ami szerintem a legrosszabb párosítás.

3 év van közöttünk, olyan 5-6 éves koromban kezdtem el vele játszani, aztán hamarosan az anyja lettem: nekem kellett rá vigyázni, meg 9 éves koromban már együtt mentünk suliba, szüleim dolgoztak, így az én gondom volt.

Aztán eltávolodtunk egymástól, meg felcserélődtek a szerepek: az addig alkalmazkodó, félénk fiú domináns lett, én meg lekerültem az alacsonyabb szintre. 18, ő 15 éves, és igazából nem tudjuk megérteni egymást, főleg hogy ő elment egy olyan irányba, hogy azért cigizik, mert a többiek is cigiznek, stb. Én meg vagyok a "béna".


2022. dec. 8. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Mihelyt az öcséd kikerül a kritikus kamaszkorból és benő a feje lágya, rendeződni fog a kapcsolatotok. A megalapozott szeretet nem múlik el, csak ez most egy nehéz időszaka minden ilyen korúnak. A fiúknak különösen.

Jó testvérek lesztek, ne aggódj!

(Persze ezt főleg az fogja megszabni, hogy milyen csaj kerül mellé.)

2022. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként jó esetben felnőttként is viselkedtek és a gyerekes okok elmulnak mint vita ok.
2022. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
42%

Nem fog elmúlni, pont ekkora korkülönbség volt köztünk, én szedtem ki a "béna" korszakából, majd ő is züllött és benne is maradt a szr társaságban.


Nem lesztek jóban. Én is hoztam haza(amíg nem álltam ki a szüleim ellen kiabálva sírva), én is írtam a leckéjét, tanultam vele, a barátaimmal kellett vinni játszani, közben egy rohadt kis zsarnok lett. Nem fog megváltozni, felnőttként ugyanúgy a nyakadon lesz, a társaság adja az alapot, le fog nézni és minden erővel értékteleníteni fog, mert túl fájdalmas lenne beismernie magának, hogy egy görény.


Mondjuk az én öcsémnek ovi óta voltak magatartásgondjai is, és tanulásban sem jeleskedett különösebben, bukott és, meg magántanuló volt, többször sulit váltott. Ha a tiédnek nincs ilyen "előítélete", a magatartása sosem volt rossz, akkor benőhet a feje lágya.

2022. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!