Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középső testvérek! Ti tapaszta...

Középső testvérek! Ti tapasztaltatok már olyat, hogy el vagytok nyomva? Ha igen, ez miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés
Középső testvér vagyok,és nem egy szendvicsgyerektől hallottam már,hogy nemcsak a szülei,de még a többi rokon számára is láthatatlan. Nálunk viszonylag nagy korkülönbségek vannak (húgom és köztem 13,nővérem és köztem 7). Mindig azt veszem észre,hogy a nővéremet mindenki komolyan veszi(bármit is mond),bárkivel el tud beszélgetni a rokonságban,a húgomat pedig azért szeretik,mert cuki. Én meg csak vagyok. Ha elkezdek valamit mondani,általában a szavamba vágnak. Szüleim esetében gyakori,hogy sose vesznek komolyan,veszekedések után se hagynak békén,és a rossz tulajdonságaimat durvább verzióban mesélik tovább másoknak(nővérem esetében nem). Másokkal is történtek már hasonló dolgok? 17/L

2018. okt. 20. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyáék hárman vannak. Mindig azt mondta, hogy a nővèrèt komolyan vették, rábíztak dolgokat mert ő a nagy (holott egy év van köztük), az öccse pedig a cuki kicsi volt... Ővele meg senki nem foglalkozott.
2018. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Kozepso vagyok, engem se vesznek eszre. Csak ha hibaztatni kell valakit
2018. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Épp most mutatják a híradóban, hogy egy 3 gyerekes család középső gyereke kiesett az ablakon és a szülők észre sem vették. A szemben lévő üzletből hívták a mentőket.
2018. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez nálunk is tipikus.. :/
2018. okt. 20. 18:03
 5/21 A kérdező kommentje:

Vagyis utolsóelőtti.

Jézusom,(utolsó),ez szörnyű :(

2018. okt. 20. 18:04
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az volt nálunk is mint amit az első írt.
2018. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk ez pont fordítva volt. Engem és a nagyobbik bátyámat konkrétan le se kakiltak, és a kisebb bátyám volt a csodabogár. Az pedig elég gáz, hogy amikor a nagyobbik bátyám kapott a kollégiumba 2000 Ft egy hétre, akkor a másik bátyám (amúgy 2 év van köztük) itthonra kapott ennyit. Ez így ment egyetemen is. A nagyobbik fél órára lakott az egyetemtől, mert ott drágák voltak az albérletek, ehhez képest a kisebbik bátyámnak megengedték, hogy pont az egyetem mellé költözzön (amúgy az pont nem számít, hogy 5x annyiba kerül, mint a negyed órával arrébb levők).

A kisebbik bátyámnak sose engedték, hogy dolgozzon nyáron, de mi mindig mehettünk, mert "kell majd nektek a pénz"

2018. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem annyi, hogy én mindig kevesebbet kaptam, mint ők.

Pl. A nővérem autót, az öcsém robogót kapott én meg semmit. Ezek nagyobb dolgok, de a kisebbeknél is ugyanígy van.

2018. okt. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

3 lány, én vagyok a középső. Köztünk meg csak 1- 2 év korkülönbség van. Én voltam mindig a "lázadó"

Tudod hányszor hallottam ezeket?

- A nővéred miért tud viselkedni? Te miért nem vagy olyan mint a nővéred?

- A tojáshéj a seggeden van, ha a húgod megeszi, akkor te is.

AZ általános iskolában a tanároktól is csak azt hallgattam, hogy "bezzeg a nővéred!"


Komoly dolgokat sosem osztottak meg velem, csak a nővéremmel. Pedig közte és köztem csak 1 év korkülönbség van. A nővérem volt az okos, a jó.. én az aki mindig valami rosszat csinál.

Ennek az lett az eredménye, hogy 18 évesen elköltöztem. Ma felnőttként ha szóba jön, még ma sem értik a szüleim, hogy miért mentem el.

De ahogy mondani szoktam. Minden rosszban van valami jó. Már mindhárman felnőtt emberek vagyunk. Hármunk közül én vagyok az akire ma azt mondja a rokonság, hogy

"a jég hátán is megél" .. Talpraesettebb lettem, és könnyebben megküzdök a nehézségekkel mint a húgom vagy a nővérem.

Egyébként a rokonok se nagyon vettek észre.

32/N

2018. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Konkrétan le se szarták azt, hogy megpróbáltam kinyírni magam - menj másnap is suliba, írd meg azt a dogát. Na mindehy, már csak két év és elmehetek. A nagyobbra figyelnek, mert ő az elsőszülött, a kisebbre, mert hogy nehogy baja legyen, a középsőre meg nem jut figyelem. Nekem ez a tapasztalatom

16/l

2018. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!