Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a parom hugat...

Mit tegyek, ha a parom hugat es a csaladjat nem szivesen latom az eskuvon?

Figyelt kérdés

Hattersztori:


Paromnak van egy kialhatatlan, halatlan huga. Viszonylag fiatalon terhes lett az akkora parjatol, akivel ilyen se veled se nelkuled parkapcsolatban eltek a terhesseg meg a pici elso eve alatt, aztan vegleg szetmentek. Van az apukaval problema, schwarzol es nincs mibol gyerektartast vonni, feljelentgeg stb. A hugica vilageleteben egy ontorvenyu, tanacsokat soha meg nem fogado szemely volt. Hulyesegekre verte el a kis penzet, az egesz csalad adossagban uszott, parom nagyreszt miatta menekult el otthonrol.


A jelenlegi allapot:


Hugica osszejott egy nagyszaju fiuval, aki iszonyat mod lenezi es verbalisan bantja. Allitolag az elejen meg normalis volt, de miota egyutt elnek (a hug elkoltozott az orszag masik vegebe) borzalmas az allapot. Mindkettejuknek adossaga van, a sracnak nincs munkaja, mert a fonok lanyanak beszolt, parom huga meg nem birja a burger kingbe a 8 orat. Legutobb azt kellett orakon keresztul hallagtni, hogy a parja szidja az anyosom foztjet, szidja a kajat, asajat rokonait, a parom hugat is, hogy mert nem foz jol, meg mit felesel neki az asztalnal, otthon is ilyen nagy am a szaja, a gyereket, hogy multkor behugyozott stb. A picire nem vigyaz, pedig az elejen odavolt a gyerekert, most a haverok hozzak el az ovibol. A parom huga nem hajlando ott hagyni, mert azzal csak beismerne, hogy megint szarul valasztott part meg adossagba verte magat es haza kene koltoznie a gyerekkel. Anyosekkal is osszeveszett, aztan ok kibekultek. Mindenki utalja a sracot, csak turnek, mert a parom huga pszichesen sem kiegyensulyozott es nem akarjak, hogy valami butasagot csinaljon.


Es a lenyeg:

Pici eskuvonk lesz, osszesen 15 fovel. Onkomanyzati szertartas, utana fotozas es vacsora a szuleimnel. (itt helyben hazasodunk ahol mi es a szuleim is elnek).

Beszelgettunk a parommal a fenti esetrol, de o koti az ebet a karohoz, hogy marpedig a hugat szeretne latni az eskuvon (nincs jogsija, tomegkozlekedes vallalhatatlan lenne neki). Megmondtam neki, hogy en meg nem akarom azt hallgatni, hogy belekot mondjuk edesanyam foztjebe vagy egesz vegig, mar bocsanat, de ugatnak egymassal mint a kutyak. Parom tartja magat ehhez, nem akar osszeveszni a csaladjaval. Nekem meg egyre kevesbe van ekdvem az egeszhez.

Karacsonykor talalkozunk veluk, ott allitolag beszelni akar a ket jomadarral, hogy legyenek kedvesek viselkedni...


Segitsetek kerlek, mi lenne a jo megoldas.



2022. dec. 22. 12:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Amiket leírtál negatívumként a párod húgáról, azok kizárólag az ő magánéleti rossz döntései és semmi köze hozzá a családnak. Neked sem!

Különösen mivel a vőlegényed ragaszkodik hozzá és ez máris konfliktusforrás.

Én biztos nem tiltanám ki az esküvőről, de tudatosítanám a párommal, hogyha az esküvőn a húga partnere nem fog tudni viselkedni, azt neki kell majd vele ott és akkor rendezni! Egyébként erre előre is lehet figyelmeztetni.

2022. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az volt a szabály, hogy en rokonaimról én döntök, vőlegenyem rokonairól ő dönt, hogy ki jön.
2022. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, a figyelmeztetes parom reszerol meglesz majd karacsonykor.
2022. dec. 22. 12:48
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a férjem bátyja és a nagynénje nem vett részt az esküvőnkön. Nem én döntöttem, nem az én rokonaim, a férjem akarta így. A bátyja piál és olyankor agresszív. A nagynénje meg felteszi a panaszkodós lemezt és aki mellette ült volna, annak arra az estére meszeltek, mert közbevágni se lehet, ha beszélni kezd.

Én nem mondtam volna egyikükre se, hogy ne hívja meg őket, ez az ő privilégiuma. Ő döntött így. Azt gondolom, jól döntött, pedig nekünk nem szűk körű vacsora volt, hanem rendes lagzi. De ott sem akarta senkinek tönkretenni a vállalhatatlan rokonaival a mulatságát, ha már eljött akár több száz km-ről, hogy velünk ünnepeljen, ott pl belekössön a részeg báty vagy a borzalom nagynéni, esetleg a férjemnek kellett volna rendet tenni és kidobni a testvérét az esküvőnkről.

Jó volt ez így.

Én a menyasszonyod helyében nem hívnám őket, mert nem tudnak viselkedni. De te ezt nyilván nem döntheted el.

2022. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
#4 en vagyok a mennyasszony :) nem akarok kialhatatlan harpia lenni, csak nem tudom az adott helyzetben mi lenne a jo, de amit irral, az jo otletnek tunik.
2022. dec. 22. 12:58
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Meghívnám, de úgysem tudnának eljönni. Ha meg mégis eljönnek, valahogyan kibírjátok.
2022. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Bocsáss meg, nem tudom miért gondoltalak a vőlegénynek:) bár itt ez kb mindegy is.

Mondom, én nem hívnám el őket a vőlegényed helyében. De meg nyilván nem tilthatod neki, hogy "szegény" hugiékat elhívja. Viszont fennáll a veszélye, hogy tönkreteszik az esküvőtöket, szerintem is.

2022. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%
Hát én nem mennék hozzá egy ilyen balek papucs alakhoz. 2 hónap múlva meg majd itt sírsz nekünk, hogy brühühü.
2022. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
35%
Még most mondd le a házasságot! Egészen biztos, hogy nem lesz jó!
2022. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nincs jogod kitiltani a párod rokonságát. A te családodhoz közel esküdtök, a te családodhoz igazodva lesz a vacsora, a te családoddal szervezed a vendégséget... az ő családjának igazodnia kell mindenhez, és akkor még a saját húgát sem hívhatná meg a SAJÁT esküvőjére?!



Ha azt akarod, hogy ne legyenek ott, akkor a kéttanús privát esküvő lehet az alternatíva, nem az, hogy neked mindent, neki semmit nem lehet... nem is értem, hogy gondolod.

2022. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!