Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hol a határ a tini és a...

Hol a határ a tini és a s.ggfej között?

Figyelt kérdés

Van egy tinédzser korú testvérem, én már házas vagyok. Karácsony alkalmából meglátogattuk szüleimet. A kérdés azért születik, mert húgom vállalhatatlanul viselkedett, és nem most kezdődött, az utóbbi pár találkozásunk alkalmával már "alkotott".

Szüleimnek nem segít semmit, visszabeszél, hol az anyját, hol az apját utálja épp, kijátssza őket egymás ellen, ami nyilván a szüleim sara, ugyanis ők nevelik, ez világos.


De pl. most hogy náluk voltunk, nem szólt sem hozzám, sem a feleségemhez. Eddig kedvelt minket, én mindig jó fej voltam vele, meghívtam mindig kajálni, zsebpénzt adtam neki néha, vettem neki ajándékokat a saját ízlése alapján (mindig nagyon örült azoknak, amiket tőlem kapott), segítettem neki háziban stb.

Nem történt köztünk az ég világon semmi konfliktus, most mégis úgy gondolta, hogy nem köszöni meg az ajándékot, nem szól hozzánk, ha kérdeztük, egyszerűen nem válaszolt, sem nekem, sem a nejemnek.

Küldtünk neki még korábban régi közös képeket, amiket feldobott Instagram, nem válaszolt rá semmit.


Megkérdeztem, mi a viselkedése oda, esetleg megbántottuk, azt mondta, nem, majd telefonozott tovább. Nagyon szar volt a hangulat miatta. Anyámék mondták, hogy tini, meg hogy velük is ezt csinálja néha.


Én viszont annyira felhúztam magam, már csak azért is, mert a feleségemmel is bunkózott, aki világ életében nagyon rendes volt vele, sokszor vele beszélt meg dolgokat, segített neki, a saját autójával hurcolta stb. hogy arra gondoltam, én befejeztem vele a kapcsolattartást, amíg nem változtat.

Ennyi volt az ingyen taxi, az ajándékozás, a zsebpénzezés, meg a meghívások.


Tudom, tini, de nekem ez egy kicsit sok. Én is voltam tini, haragudtam én is anno anyámékra sokszor, de éreztem, hogy hol vannak a határok, főleg kvázi idegenekkel.


Mit gondoltok, ez természetes viselkedés vagy egyszerűen csak egy s.ggfej?



2022. dec. 26. 15:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
99%

Hát én mindent megadnék hogy olyan bátyám legyen mint amilyen te vagy. Az enyém világ életében manipulált vagy bántott. Mivel már felnőtt vagyok megszakitottam vele a kapcsolatot.

Te is tedd ezt amíg nem változik ez nála. Akkor talán rá jön

2022. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
dehogy természetes, akkor sem, ha tini az ember. el lett cseszve
2022. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Mindkettőre tippelek. Mármint hogy azért bunkó, mert tini. Csak tini, de attól még bunkó. Bunkó, de attól még csak tini. Én néha szimpla kedvetlenség miatt ültem irritáló pofával, látványosan kivonva magam a társaságból. Az nem segített volna a hülyeségemen, ha csak számonkérően leugatnak, hogy viselkedjek, vagy bevágják a durcát (hiába, hogy jogos). Inkább az, ha lazán, nem túldramatizálva, de őszintén megmondják, hogy undoknak tűnök, és szarul esik, és megkérdezik, hogy amúgy mizu, van-e oka? És ha nincs, akkor légyszi, ne csináljak már masszívan úgy, mint aki utálja őket.


Tudsz esetleg még egyszer, külön beszélni vele, hogy mi a fene volt ez? Megkérdezni, hogy esetleg nem volt kedve a kötelező pofavizithez vagy ilyesmi? Ha kiderül, hogy semmi értelmes oka nem volt, akkor mondd meg neki, hogy jó lenne máskor, ha válaszolna a kérdésekre és hasonlók, mert így elég gázul éreztétek magatokat. Ha meg nincs kedve ott ülni, menjen be egy kicsit.


Ha nem tudsz vele beszélgetni, mert ugyanolyan bunkó, akkor tényleg ne fáraszd magad, hagyd a francba.

2022. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Alapesetben nevelni kéne ugye akkor nem lenne bunko.
2022. dec. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Egyértelmű, hogy sggfej a gyerek, mi az, hogy kérdezik, és nem válaszol, mert neki olyanja van?

Akkor ne fogadja el máskor a drága ajándékokat, meg az éttermi meghívásokat, meg ne furikáztassa magát, vagy olyankor jók vagytok?


Apádék helyében mélységesen magamba néznék, hogy hogyan sikerült ekkora taknyot nevelnem.

2022. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb amikor mentek hozzájuk, ti se szóljatok hozzá, hagyjátok ki az ajándékozásból és a lóf. segítene a háziban is, oldja meg, plusz üljön buszra máskor a kocsim helyett.

Azért mert tini és haragszik a világra, még vannak határok, főleg olyan emberrel, aki nem neveli, nem él vele, nem tartozik érte felelősséggel, és mégis csak a jót adja neki.

Tanulja meg, hogy a viselkedésének következményei vannak.

2022. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 12 éves unokahúgom. Ő is ilyen. Nyilván rájön erre hogy tini, plusz egy elkényeztetett hisztis majom, akinek apuci mindent megenged, csak ne hisztizzen meg szégyenítse mások előtt.


Velem is ezt csinálta a kis sz.rrágó: nem válaszolt, ha kértem tőle valamit, akkor cammogott, sóhajtozott elég hangosan, és elég látványosan is a tudtomra adta, hogy nem tetszik neki. Ha kétségbe vontam a tudását piti dolgokban (pl.: unokatesónk gyereke nekünk nem a másodunokatesónk), akkor félbeszakított azzal, hogy hirtelen közbe vágott "Nem érdekel". De azért vegyek neki ilyen meg olyan körömlakkot, meg menjek el vele városnapra.


Megfogadtam magamban, hogyha még egyszer bunkózik, én kiosztom. Nem is kellett sokat várni, és megmondtam neki a magamét. Azóta visszább vett a pofájából (hozzáteszem velem szemben), viszont nem köszön, hozzám se mer szólni.

2022. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Psycho ***** válasza:
100%

Lehet mondani, hogy hormonok, oké. Ez nyilván hatással lesz az érzéseire, érzékenyebben reagál, stb. De a viselkedéséért attól még ő felel, hisz az tudatos irányítás alatt áll. Magyarán szólva ez nettó bunkóság. Nem baj az, ha időnként rossz kedve van valakinek - mindnyájunkkal van ilyen -, de nem mindegy, hogy egyfelől milyen gyakori, másfelől utána elnézést kér-e a viselkedése miatt.


Nem akarom a szüleiteket okolni, de valószínűleg már régebben félrecsúszott valami, nem volt megnevelve rendesen, nem alakultak ki nála rendesen a határok, a szabálytudat, az érzelemszabályozás, meg hasonló pszichés funkciók.

2022. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
S.fej, de talán kinőheti. Teljesen nem kell a kapcsolatot megszakítani, csak vegyél vissza, a szívességet, ajándékokat fejezd be. Születésnapjára max kapjon egy tábla csokit, ha szívességet kér, utasítsátok vissza, a látogatások alkalmával, amint flegmázni kezd, azonnal nézzétek levegőnek. Ha kérdőre von titeket, akkor nyugodt hangon el lehet mondani, hogy nem tetszik az új stílusa, majd ha ismét képes lesz normálisan kommunikálni, minden újra a régi lesz.
2022. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet kinőni.
2022. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!