Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a határ a megértés és a...

Hol a határ a megértés és a "balekség" között?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy jól sikerült feltennem ezt a kérdést :)

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy egy kapcsolatban, vagy akár még az ismerkedési fázisban, ha a másik fél (esetemben a férfi) valami olyasmit tesz, ami nekem nem tetszik, nem esik jól, - pl. elfelejt felhívni miután megígérte, mond vagy tesz valamit, ami rosszul érint -, hogy reagáljak rá úgy, hogy az ne letolás legyen, ne azt érezze, hogy meg akarom változtatni, de eljusson hozzá az üzenet, miszerint amit tett, az nekem rosszul esett? Szóval, szeretettel szeretnék reagálni, de azért nem úgy, hogy azt mondjam, hogy "áá semmi baj", és totál baleknak tűnjek, aki mindent eltűr és mindent elnéz. Valahol a kettő között van egy határ. De hol?? :)

Férfiak válaszának főleg örülnék. Komoly! válasznak! :)

Jöhetnek konkrét példák is, hogy mit hogy sikerült kedvesen megoldani :)


Az eddigi kapcsolataimban úgy tűnik nem voltak elég erősek az érzelmeim ahhoz, hogy így akarjak reagálni. Eddig úgy voltam vele, hogy ha valami nem tetszett, kiakadás és hiszti volt, azzal a céllal, hogy a másik változzon meg és kész. Most viszont nem így állnék hozzá, viszont semmi gyakorlatom ebben :(


(Kérem, hogy abba ne kössön bele senki, hogy ilyen semmiséget hoztam fel példának, mint hogy elfelejt felhívni. Csak példának szántam, nem arról van szó, hogy most ezen lovagolnék.)


29/N


2011. márc. 12. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Higgadtan mondd, hogy ez és ez rosszul esik, máskor ne csináljon ilyet.
2011. márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nyíltan megmondanám,de halkan, kedvesen, hogy mi a bajom. Egyértelműen a tudtára adnám. Tapasztalatból mondom. Mivel én nem tettem meg az elején, és a párom már annyira a fejemre nőtt, szinte természetesnek veszi, hogy lekezel, minden feltételt ő akar diktálni, minden őáltala létrehozott helyzetet le akar nyomni a torkomon, és ez azért van, mert az elején nem tisztáztam vele, ami bántott, így egyre messzebbre ment. Most meg néz, mint Rozi a moziban, ha ki merem nyitni a számat, mert nem érti, hogy ami szerinte eddig megfelelt nekem, akkor most mit ugrálok.

Szóval: csírájában kell az elején kedvesen,nyugodtan, de határozottan tisztázni a viszonyokat.

2011. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg hogy mondod, nem az hogy mit.

Higgadtan vagy mosolyogva és ne emeld fel a hangod.

Ja és egyértelműen: rosszul esett, hogy nem hívtál fel, haragszom rád amiért ezt vagy azt csináltad. A pasik legtöbbször nem értik meg ha nagyon körülírod a dolgokat. (nem azért mert buták, hanem mert ilyen a természetük ők is általában azt mondják amit gondolnak)

2011. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kapcsolat elején lehet, hogy meg sem említeném. Lehet, hogy ezzel akar "tesztelni", mennyire fontos neked, mert esetleg az a fajta, aki minél inkább nyeregben érzi magát, annál inkább igyekszik kipuhatolni, hogy meddig mehet el. Ha azt érzi, hogy ő fontos neked, akkor ma "elfelejtett" felhívni, holnap késik, holnapután el sem megy a megbeszélt találkára és elvárja, hogy te mindig megbocsáss. Ennek ellenére figyelnék, hogy ő meddig megy el, és ha sok, akkor még idejekorán ki tudod adni az útját.

Ha később felhív, és bocsánatot kér (azt úgyis érzed, hogy igazat mond-e), akkor is próbálj meg úgy reagálni, mint aki nem csinált ebből gondot.


A férfiak akkor igyekeznek, ha azt érzik, hogy a nő még nincs meghódítva. Amikor már tudják, hogy egy nőt meghódítottak, akkor abba-marad az igyekezet, és - tisztelet a kivételnek - elkezdik ismét élni a régi megszokott életüket barátokkal, haverokkal és ki tudja még kikkel.

D: ez csak egy vélemény, nem biztos, hogy minden férfira igaz.

2011. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a rossz a házasságban, hogy egy hatalmi harc az egész. Ki a vezér, ki az okosabb, ki győzi le a másikat. Ez itt a baj. Meg kell tanulni azt, hogy nem ragaszkodni a győzelemhez minden esetben. HA az, amiről éppen vitáztok, nem nagyon fontos neked, akkor engedd át a győzelmet: "azt hiszem tényleg neked van igazad". Az ilyen mondatoktól kisüt a nap! És egyszercsak ő fogja mondani neked! Eltanulja. Viszont ha valami fontos neked igazán, akkor mondj ilyesmit: "Ebből nem engedhetek". "Nem akarom, hogy befolyásolj ebben".

Itt találsz még párbeszéd mintákat:


[link]

2011. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


20:50-nek:

Ismerem ezt az oldalt. (újra fogom olvasni azért :) )

Nem szeretnék hatalmi harcot, sőt!! Épp az a célom, hogy az ne legyen. Nem szeretném úgy elmondani, hogy mi zavar, hogy az jöjjön le belőle, hogy meg akarom mondani, hogy mit csináljon. Ahogy azt sem akarom, hogy annyira elnéző legyek mindenben, hogy a végén már csak egy akarat nélküli balek marad belőlem!

Kicsit érzékeny a lelkem, nehéz esettel van dolgom. :)

2011. márc. 12. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár még fiatalka és tapasztalatlan vagyok hozzád képest de egy életre megtanultam, hogy még az elején kell tisztázni a "játékszabályokat". A fiú a fejemre nőtt, már ott tartottunk, hogy lenézett és szabályoasan hülyének tartott mert túlságosan engedékeny és szeretett teljes voltam!


Higgadtan, nyugodtan nem viszályt szítva de meg kell mondani a frankót. Egy kapcsolat során két ember folyamatosan formálja egymást és ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy akkor én most meg akarom változtatni a másikat.


Ha megígéri, hogy felhív másnap mert megszeretné velem beszélni a hétvégi programot és mégsem hív fel akkor közölni kell vele, hogy sajnos már van programod. Ha fontos vagy neki és van egy csöpnyi kis esze akkor meg fogja érteni, hogy mit jelent a megígérni szó és nem vagy teljesen hülye.


L/19

2011. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell az empátia készség: beleélni magad az ő helyzetébe, godnolatvilágába. Mert lehet, hogy ő is ugyanezt érzi. Ő sem akar balek lenni. És esetleg ő sem tudja, hol a határ. A túl nagy elvárás sem jó, mert nem tud megfelelni. Egyikteknek se kelljen megtagadni önmagát a másik miatt.
2011. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!