Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek egy ilyen testvér...

Mit tehetek egy ilyen testvér ellen?

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves húgom, aki egy hatalmas gyökér állat. Rengeteg dolgot írhatnék, de igyekszek rövidre fogni:

Állandóan parancsolgat, megmondja mindenkinek mit tegyen, és ha nem teszi, ordít. Ha valaki nem úgy pattan, ahogy ő akarja, lehordja mindennek, hogy egy szerencsétlen nyomorék és hasonlók (például a 13 éves öcsémet, akinek a fejéhez vágja állandóan, hogy nem lesz barátnője és munkája, mert értetlen szar). Az ágyban feküdve ordít másnak, leginkább öcsémnek aki nem tudja megvédeni magát, hogy oltsa le a villanyt a szobájába, csinálja meg ezt-azt és hasonlók. Többbször mondtam már neki, hogy csinálja meg magának, de kioktatott, hogy fogjam be a pofámat, egy senki vagyok a szemében. A szüleimmel is ugyanígy bánik. Például ma kioktatta anyukámat, hogy szarul főz és szar benne, miközben amiket pont ő főz, az egy ehetetlen szar, anyám főztje pedig sok ember szerint kiváló, többször volt a rászorulóknak is főzni, de versenyen is volt már. Sorolhatnám. De sajnos nem tesznek a szüleim sem ellene, nem tudom miért. Öregebbek már, és talán nincs kedvük ezzel foglalkozni, de lehet elfogultak a lányukkal szemben... de nem értem hogyan lehet, miközben egy vállalhatatlan féreg, és a párjaival is úgy viselkedett, mintha a csicskájuk lenne, dicsekedett azzal, hogy kihasznált sok fiút és jól lakott a meghívott kajákból és ilyenek. Ezek csak egy része a tetteinek.


Mit tehetnék? Ő az a családtagom, akit rühellek tiszta szívemből, emberként sem tekintek rá, mert ez minden határt túllép, holott nagy tűrőképességem van.



2022. dec. 26. 18:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

Felejtsd el, hogy ő "családtagod". Ez egy biológiai tény, de nem kötelez semmire. Őt pedig nem jogosítja fel, hogy így viselkedjen.


Ha még egyszer megnyilvánul, kapd el a hajánál fogva, és csesszél le neki két akkora stricipofont, hogy szikrát hányjon a szeme. Aztán magyarázd el neki, miközben persze nem engeded el a haját, hogy mostantól kussol és a fal mellett közlekedik, különben addig lilára vered.


Ha ez nem elég, akkor az öcséddel szépen összeszeditek a cuccait, és kiszórjátok az utcára. Vele együtt. Menjen a fészkes fenébe lakni ahová akar.


Én 13 évesen fedeztem fel, hogy az engem folyamatosan hasonlóan szekáló nővérem - akkor 20 volt - kizárólag ezen a nyelven ért. Nem lett tőle kevésbé szarházi, viszont engem kerülni kezdett. Azóta már nem beszélünk, nem is tekintem családtagomnak. Valami odúban iszogat, és sajnáltatja magát, mert csak három lakást kapott életében attól a szemét anyánktól.

2022. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem hozzuk ki belőle. Akik egyedül nevelkednek fel, mindent megkapnak és hasonlóak lesznek, azokkal mi van? Egyúttal lehetnék én is hasonló, mint ő. De ha ki is hoznánk belőle, akkor legyen hát, viselkedjen velünk rosszul, de ne egy ártatlan 13 évest terorizáljon, irányítson, bántson, szégyenítsen meg, stb.
2022. dec. 26. 20:15
 13/30 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, az én "nővérem" már a kiságyban is szekált. Felriasztott, nem hagyott aludni, vagy amikor beteg volt, szándékosan odajött rám köhögni. Később eltörte a játékaimat, vagy ellopta egy-egy darabjukat, hogy ne legyen benne örömöm. Nagyon hamar megutáltam, mert mindig csak egy ellenség volt, akivel kénytelen voltam egy fedél alatt élni. Láttad volna az arcát, amikor 13 évesen először mentem neki. Lilára vertem, összetörtem az orrát. Anyám sipítozott, hogy úristen, mit csináltam, de nem érdekelt.
2022. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es!

Régóta nem tekintem családtagnak. Sosem voltam az erőszak híve, mindig kerültem, de sokszor azt érzem, hogy már csak ez segíthet. Ha netán eddig is fajulna a dolog, félnék, hogy ne okozzak nagy kárt, csak figyelmeztető jelleggel történjen.


Sajnálom, hogy így viselkedett veled a nővéred. :(

2022. dec. 26. 20:26
 15/30 anonim ***** válasza:
34%
Kerülöd az erőszakot? Hidd el vannak olyan tettek és helyzetek amik ütésé kiáltanak! Hidd el, hogy a határozott fellépés nem mindig rossz dolog.
2022. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
81%
Jah, biztassátok csak erőszakra a kérdezőt, aztán majd a nővére úgy megveri, hogy beszar. A szülei meg kidobják az utcára.
2022. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%

16-os, ezért kell erőset ütni, hogy fájjon. A nővére egy gyenge, gyáva kis qrva, aki sírva fog összeomlani az első erősebb pofontól.


A szülei kidobják az utcára, tényleg? Akkor irány a rendőrség, és feljelenteni őket veszélyeztetésért. Majd hőböröghetnek a bíróságon, meg hamukálhatnak, hogy sajnos olyan rossz gyerek volt, hogy muszáj volt megszabadulni tőle. A bíró meg majd kiosztja nekik azt a pár évet, ami ilyen szülőknek jár. A kérdező meg kibírja azt a pár évet nevelőotthonban, nem olyan rossz hely az. (Unironikusan mondom. Sok terrorban élő gyereket menekítettek már oda.)

2022. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

17-es hiába üt erőset, ha a húga is erőset üt, az neki is fájni fog.

Irány a rendőrség, jól mondod, csakhogy a szülei meg a húga fogják feljelenteni őt testi sértésért. Aztán majd hőböröghet meg hamukálhat a bíróságon. A bíró pedig kiosztja neki az a pár évet, ami ilyenkor járni szokott. Mikor végül kijön, elgondolkodhat, mihez kezd az életével fedél, család munka nélkül.

2022. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
31%

18-as, te ilyen beszari vagy? A kérdezőnek nincs más választása, ütnie kell. Nem hiszem, hogy a rinyálásod segítene rajta. Persze, persze, csakis ő kerülhet bajba, ő lesz az, akit nagyon megvernek, ráhívják a rendőrséget, és még a bíróság is elítéli. Nagy faxt...


Egyrészt egy buta és gyenge nőt fog ütni, akit még soha senki nem tett a helyére. A nővére ott fog pislogni, mint hal a szatyorban, hogy most mi történik, ez hogy történhet, hogyhogy nem szalad mindenki megmenteni, úristen, jaj... Ha a szülei akkora gyökerek, hogy kidobják az utcára, meg rendőrséget hívnak, akkor bizony saját maguk alatt vágják a fát, mert ilyenkor bevonják a gyámhivatalt, és az bizony nem azzal kezdi, hogy automatikusan bűnözőként kezeli a gyereket. Sőt... Nem ő lesz, aki bajba kerül, hanem a kedves család, akik olyan körülményeket teremtettek, hogy azt nem lehetett elviselni.


És ha a család ezután kitagadja? Akkor nem is szerették. Minek ragaszkodna hozzájuk? Se hajléktalan nem lesz, se munkanélküli. Ha még nincs 18, a gyámhivatal gondoskodik róla, és semmit sem veszít, csak a terrorista családjától szabadul meg.


Láttam éppen elég veszélyeztetett tizenévest, hogy tudjam, miről beszélek. Nagyon gyakran emelik ki őket bántalmazó családokból. A legtöbbször éppen úgy derül ki, hogy a "kedves szülők" elrángatják a "mihaszna gyereket" a rendőrségre, és szemforgatva előadják, hogy mecsoda bűnöző, kezet emelt a drága édesanyjára, édesapjára... aztán pislognak, amikor közlik velük, hogy gyanúsítottként hallgatják ki őket. Te viszont még egyetlen ilyen ügyet sem láttál, csak károgsz meg hápogsz összevissza az alapján, ahogy a világ működését elképzeled. Húzzál vissza mosogatni, és ne okoskodj, amikor hülye vagy...

2022. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

19-es, nem, én ilyen normális vagyok, veled ellentétben. Rinyálásod meg neked van. Persze, hogy csak ő kerülhet bajba, ha ő üt. Még a szülei is könnyen tanúskodhatnak ellene.

A szülei meg nem gyökerek, ha kiteszik őt, nem ők fognak bajba kerülni, egyedül a kérdező. Azzal meg senki sem fog törődni, hogy "olyan körülményeket teremtettek, hogy azt nem lehetett elviselni", nem tudom, mi járt a hülye fejedben, mikor ez leírtad. Húzzál vissza a fürdőbe wc-t pucolni, talán ahhoz értesz, idióta 1 bites nyomorult...

2022. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!