Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek egy ilyen testvér...

Mit tehetek egy ilyen testvér ellen?

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves húgom, aki egy hatalmas gyökér állat. Rengeteg dolgot írhatnék, de igyekszek rövidre fogni:

Állandóan parancsolgat, megmondja mindenkinek mit tegyen, és ha nem teszi, ordít. Ha valaki nem úgy pattan, ahogy ő akarja, lehordja mindennek, hogy egy szerencsétlen nyomorék és hasonlók (például a 13 éves öcsémet, akinek a fejéhez vágja állandóan, hogy nem lesz barátnője és munkája, mert értetlen szar). Az ágyban feküdve ordít másnak, leginkább öcsémnek aki nem tudja megvédeni magát, hogy oltsa le a villanyt a szobájába, csinálja meg ezt-azt és hasonlók. Többbször mondtam már neki, hogy csinálja meg magának, de kioktatott, hogy fogjam be a pofámat, egy senki vagyok a szemében. A szüleimmel is ugyanígy bánik. Például ma kioktatta anyukámat, hogy szarul főz és szar benne, miközben amiket pont ő főz, az egy ehetetlen szar, anyám főztje pedig sok ember szerint kiváló, többször volt a rászorulóknak is főzni, de versenyen is volt már. Sorolhatnám. De sajnos nem tesznek a szüleim sem ellene, nem tudom miért. Öregebbek már, és talán nincs kedvük ezzel foglalkozni, de lehet elfogultak a lányukkal szemben... de nem értem hogyan lehet, miközben egy vállalhatatlan féreg, és a párjaival is úgy viselkedett, mintha a csicskájuk lenne, dicsekedett azzal, hogy kihasznált sok fiút és jól lakott a meghívott kajákból és ilyenek. Ezek csak egy része a tetteinek.


Mit tehetnék? Ő az a családtagom, akit rühellek tiszta szívemből, emberként sem tekintek rá, mert ez minden határt túllép, holott nagy tűrőképességem van.



2022. dec. 26. 18:02
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
61%

Hasonló helyzetben vagyok, csak nekem nővérem van.

És ráadásul bazi nagyot tud ütni, úgyhogy az nem jó biztatás hogy pofozzam fel.

Ha tudnám nyilván megoldodna sok minden, de így nem.

Akinek van ötlete nekem is írhat.

2022. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
24%

20-as, dehogy vagy te normális. Egyrészt elképzelni sem tudod, milyen egy mélyen ellenséges családi környezet. Másrészt tényleg halvány fingod sincs, hogy működik a törvény, a rendőrség, a gyámhivatal.


Fogd már fel, hogy NINCS OLYAN, hogy a szülő büntetlenül kiteszi a gyerekét az utcára! NINCS! Még egy kutyával sem teheted meg, már az is bűncselekmény. Ha a rendőrség ilyenről tudomást szerez, a kedves szülők ellen büntetőeljárás indul, a gyermeket pedig azonnal kiemeli a gyámhivatal, és otthonba kerül. Nem javítóintézetbe, meg nem fiatalkorúak börtönébe, hanem gyermekotthonba.


A hülye fejemmel meg ha bajod van, irjál privátot, és megbeszéljük, hol találkozzunk. Ha személyesen is így mersz kóstolgatni, rendben van. De valószínűleg már a gondolattól is összepisálod magad. Szarházi!

2022. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok. Egyébként ha erőszakról van szó, akkor talán 1-2 pofon belefér, de ennél komolyabbra nem vetekednék.
2022. dec. 26. 22:39
 24/30 anonim válasza:
61%

23

21 vagyok.

Mit szólnál ha te ideküldenéd az öcsédet hozzánk én meg a nővéremet odaküldeném a húgodhoz, mi az öcséddel jól ellenénk a csajok meg elrendeznék egymással a dolgot:P

2022. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, értem. A kérdésből úgy tűnt, hogy a nővéred 20, te pedig jóval fiatalabb vagy. Így más a történet, valóban.


Ez esetben is működhet a pofon. Nem fog rögtön rohanni a rendőrség, hogy elhurcoljanak. Magyarországon eleve a könnyű testi sértés csak magánvádra üldözhető. Ha nem törsz el benne semmit, akkor akár agyrázkódásig is verheted. A "nyolc napon belül gyógyuló sérülés" fogalma ugyanis nem azt jelenti, hogy megnézik nyolc nap múlva, hogy elmúlt-e már, hanem az orvosszakértői kamara által összállított lista alapján döntik el, mi számít könnyű, és mi súlyos testi sértésnek. Egy akkora pofon, amitől elájul, még könnyű testi sértés, amennyiben pl. nem törik el az orra. Ha zárt helyen, lakásban kapja, akkor még garázdaságot sem tudnak rád húzni.


A másik, hogy a leírás alapján a nővéred egy ostoba bunkó, akinek fogalma sincs, hogy kell megírni egy feljelentést. Lehet, hogy elszalad pityeregni a rendőrségre, de el fogják hajtani, hogy írja meg. De akkor be kell fenyíteni még jobban.


Ha a szüleid erre ki akarnak rakni, akkor jó hírem van: ez nem a te családod. Minek ragaszkodnál hozzájuk? Pátyolgassák csak a kis vérszívójukat.


Mielőtt ez a káráló idióta megint kinyitná a bagólesőt, jelzem, hogy én is hasonlóan léptem le otthonról 23 évesen, csak én a bunkó apámat terítettem be. Sem hajléktalan nem lettem, sem vécépucoló. Ma vezető programozó vagyok egy kanadai cégnél. Persze mindenki képességei szerint.

2022. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Most is ordít a tévé nála, hiába szólok neki, annyit is ér...
2022. dec. 27. 01:24
 27/30 anonim ***** válasza:
40%
Odamész, elvágod a kábelt. Ha feláll, lebaszol neki kettőt. Ne itt panaszkodj, intézkedj! Te vagy a férfi, nem?
2022. dec. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%
Egyszeruen vannak ilyen emberek.Az en idősebb nővérem is ilyen.Felnott no, es a saját 5 eves gyereke elott kepes olyan gusztustalan kirohanásokat rendezni, hogy rendesen sajnálom a gyereket.Latom rajta, hogy o is fel tole, es az undorító kiszamithatatlan viselkedésétől.Elkenyeztetett, semmirekellő, aki soha nem tanult semmit es úgy "dolgozik", hogy az agyon fekszik napi 5 órát heti 4x.Anyám foz, mos ,takarít ra is meg a gyerekre is. Komolyan mondom, ep eszu ember csak pislog ha hallja.Megis anyám nem tesz semmit.Miert?Mert jobb a békesség.Ha szol, akkor megy az üvöltes, az meg neki sem kell.Ertelmesen megbeszélni dolgokat nem tud.Hat hasonló a szituacatok.En mar nem lakom ott szerencsére régóta, de meg egy is hiábavaló helyretennem.Ha szolok vagy próbálok vele beszelni, az olyan dolgokra nem is válaszol, amire nem akar.Ha ésszerűen érvelek, es szamonkerem, konkrétan úgy csinál mintha nem hallana.Ha üzenetben teszem ugyan ezt, ugyan úgy nem válaszol.Vegiglavirozza az eletet igy, hogy anyám nyakán el, es nem kell neki egy rendes munkaviszonyt fenntartania.Ha a te testvéred nem esik jól pofara valahol vagy feszegeti a saját határait, akkor ez bizony egy fog maradni.Az en nővérem remek példa, hogy lehetséges.
2022. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
32%
A 20-as, nem azt mondja,a 19 es, hogy verje halálra, és rugdossa a földön 8 napon túl gyógyuló nehéz sérülésekkel vérbe ázva és hagyja életveszélyes állapotban, hanem, hogy adjon neki egy " kis tesós pofont". Ezért max ejnye bejnye jár. Akkor rengeteg szakító párt mikor a hölgy felpofozza a férfit, hogy te "szemét", testvéri civakodások, és kb úgy a fél világot elítélhetnék. Bűntetlen előélettel. Milyen tanúskodásról beszélsz? Hát semmit nem tagadna egy ilyen esetben. "Ellene tanúskodnak" miben? Abba amit bevall? Max akkor szükségeltetne a tanú, ha tagadná, viszont ha a tanú, ugyan azt mondja el, amit a vádlott bevall, az miért számítana negatívként terhelőként az ítélethozatalban? Azért a 19.-es is túlpörgeti, az sem igaz. De a bíróságon dolgozom, mint bíró. Egy tesós tasliért, nem jár börtön. Sőt még felfüggesztett sem nagyon, pláne két tesó között, pláne, hogy a szülőknél élnek. 19-es A gyámügy nem játszik ebben az ügyben, hiszen két felnőtt emberről beszélünk akik a szülőknél laknak. Pofozzátok fel nyugodtan! Ne nagyon egy kicsit! Ordíts rá határozottan!
2022. dec. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
29-es, ha bíróként dolgozol, bizonyára meg tudod mondani, mi az OBH által üzemeltetett belső informatikai rendszernek.
2022. dec. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!